26 stycznia 2020 Tymoteusza, Michała, Tytusa

Prace porządkowe po alkoholu

dodał 2018-12-21
Prace porządkowe po alkoholu

Tradycyjnie przed świętami burmistrz Pasłęka zatrudnił 9 osób do prac porządkowych na terenie miasta i gminy. Zatrudnienie obejmuje okres od 17 do 21 grudnia br. Niestety już drugiego dnia rozwiązano umowę z 3 osobami, które były w pracy w stanie po użyciu alkoholu.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Spokojny   2018-12-23

Problem z alkoholizmem to problem od zawsze, tylko w różnych okresach występował z różnym natężeniem. Statystycznie, np. przed wojną nie był duży, wojnę pomijam, po wojnie bywało różnie. Duży wzrost nastąpił po niby upadku komuny. Zniszczono lub wyprzedano zakłady pracy, wśród bezrobotnych gwałtownie wzrosło "spożycie". Nastąpiła gwałtowna demoralizacja, często mająca przykład z góry. To trudny problem. By go rozwiązać, musi być opracowany wieloletni program rządowy ale teraz gdy trwa zaciekła walka o jego obalenie, nie ma na to szans. Inna sprawa, to opieka socjalna państwa. Wielu ludziom pozwala przetrwać nędzę ale są i tacy, których to bardziej demoralizuje i pozwala żyć od butelki do butelki.


#Wito   2018-12-23

Zimno było to się rozgrzać chciał.


#Jasio   2018-12-21

Ciekawe kto ich nakryl ....że pijani .pewnie Patryk...on to wszystko wie i widzi...pilnuje..


#Kamera#Jasio   2018-12-21

Przecież redaktor pisał że nowy monitoring działa


#Prywaciarz   2018-12-21

'Były w pracy' czyli rozumiem że nikt nadzorujący ich nie skontrolował i dopuścił do wykonywania pracy w takim stanie. W prywatnej firmie to nie do pomyślenia.


#Rafcio   2018-12-21

Ludzie już nic nie szanują. Nauczeni ,że dostaną zapomogę, zasiłek i pomoc materialną i to wszystko za darmo. Mają gdzieś pracę interwencyjne. Cud że w ogóle ktoś się do nich zgłosił. Ilu jest dłużników w ZGKiM? Powinni opracowywać swoje długi. Wkurwiam się ponieważ to wszystko jest z publicznych pieniędzy, z naszych pieniędzy na które wszyscy się składamy. W komin idzie tyle pieniędzy , że starczyło by na podwyżki wszystkim grupom zawodowym które teraz strajkują i jeszcze by zostało na inwestycje. Czemu uczciwie pracując mam utrzymywać nierobów którzy nie podejmują żadnej pracy?


#śmieszek#Rafcio  2018-12-21

Czego tym ludziom zazdrościcie? że mają w/g nas zrypane życie , wiecznie na alkoholu, brudni, itd ? Wszystko mierzycie pieniędzmi? To może pogadamy o przywilejach niektórych grup społecznych? Ulgi, dodatki, różnego rodzaju profity. Na to też idą nasze dużo większe pieniądze.


#NIKIM #Rafcio  2018-12-21

Racja!!! Popieram. Menele się ślizgają na opiekach i 500+a do pracy się nie garną. Nieraz w śród takich ludzi są wyjątki ale to rzadkość. Masakra....


#Komenda Miejska Abstynencji   2018-12-21

"Po użyciu alkoholu". Ja też używam alkoholu i nawet po użyciu alkoholu jeżdżę samochodem. A używam do odmrażania szyb. :)


#Do NICK   2018-12-21

A gdzie nick wszystko wiedzący pisior dać im więcej 500 i opieki banda patologii.


#Ziomek   2018-12-21

Pewno Dorota i Agnieszka


#Konkretny   2018-12-21

Pamiętam jak trzy lata temu burmistrz zatrudnił na pasłęckim bazarze na stanowisko ciecia pijaczka.Miał bilety gminne,które rozsiewał po pijaku po całym rynku.Ten człowiek był analfabeta,nie znał się na walucie,a przeciez te bilety to jak pieniądze.Pogubił je,a gmina wytoczyła mu sprawę. Ściągali wszystkich tam handlujących na świadków do sądu w E-gu. A ja zapytam,czy przyjmując tego człowieka do pracy,nikt nie widział kogo zatrudnia? Potem dziwią się jeden z drugim,że pracują pod wpływem.


#Xd   2018-12-21

Tak zawsze jest! Że prace interwencyjne sa wykonywane pod wpływem alkoholu. Pan Burmistrz sam zatrudnia takich ludzi, a jak już są to niech pracują. I tak nikt nie ma wpływu na nich. Żadnej kontroli. Dobrze że do żadnej tragedii nie doszło.


#Porządkowy#Xd  2018-12-21

No jak widać chyba nie zawsze skoro rozwiązania umowy.


#Grażyna#Xd  2018-12-21

Do żadnej tragedii nie doszło. To tylko kwestia czasu.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności