23 lutego 2020 Romany, Damiana, Polikarpa

Pracowicie przed feriami w ZSEiT

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-01-18
Pracowicie przed feriami w ZSEiT

Z informacji udostępnionej na stronie www.perspektywy.pl wynika, że Technikum nr 2, funkcjonujące w Zespole Szkół Technicznych i Ekonomicznych w Pasłęku, w którym uczniowie kształcą się w kierunkach: technik ekonomista, żywienia i usług gastronomicznych, agrobiznesu, przetwórstwa mleczarskiego, znajduje się na liście najlepszych techników w Polsce!

Takie wyróżnienie zobowiązuje do jeszcze lepszej pracy i większego zaangażowania w życie szkoły. Dlatego, chociaż ferie zimowe za pasem, u nas pracowite dni. 
W dniach 14 i 15 stycznia mieliśmy przyjemność gościć młodzież i nauczycieli ze szkół podstawowych. Odwiedzili nas ósmoklasiści ze Zwierzna, Młynar, Rogajn, Zielonki Pasłęckiej, Kalnika, Bielicy, Godkowa, Jegłownika, Pasłęka, Żurawca, Rychlik, Nowicy, Słobit, Pilony, Gronowa Górnego, Błudowa, Węziny i Łączna. Młodzież zainteresowana jest kierunkami kształcenia w naszej szkole, dlatego pokazujemy, jak wygląda nauka i praktyka od „kuchni”. Każdy mógł wziąć udział w wybranych zajęciach związanych z zawodem.
Przygotowaliśmy warsztaty gastronomiczne, obronne, mechaniczno – budowlane, ekonomiczne i agrobiznesu. Do takich zawodów w przyszłym roku szkolnym 2020/2021 będziemy rekrutować młodzież. Uczniowie klas VIII mieli okazję nie tylko poznać zawód, ale również warunki kształcenia, możliwość zakwaterowania w internacie. Zajęcia przygotowane przez nauczycieli przedmiotów zawodowych i uczniów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W zorganizowanie tego przedsięwzięcia zaangażowani byli rodzice, nauczyciele oraz młodzież ze szkół podstawowych. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach ambitni uczniowie utrzymają tak wysoko postawioną poprzeczkę. My, ze swojej strony, będziemy dbać o jakość pracy szkoły i z dumą informować o osiągnięciach naszych uczniów.
Już dziś, zapraszamy rodziców i uczniów do udziału w Dniach Otwartych szkoły w marcu oraz do śledzenia informacji na stronie naszej szkoły http://www.zseit.paslek.edu.pl

Info: Anna Zalewska

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0