17 sierpnia 2022 Zanny, Mirona, Jacka
Reklama Heops

Proboszcz odwołany

dodał Ponad miesiąc temu, 2022-07-01
Proboszcz odwołany

Diecezja elbląska wydała komunikat dotyczący postępowania kanonicznego przed sądem kościelnym w sprawie księdza Grzegorza W. proboszcza parafii św. Piotra Apostoła w Młynarach. Ksiądz miał dopuścić się molestowania 9 – letniej dziewczynki, dzisiaj ponad 30 letniej kobiety. Ostatni z nagannych czynów księdza miał miejsce w 1998 roku. Postępowanie prowadziła w tej sprawie również prokuratura elbląska, ale w lipcu 2019 roku śledztwo zostało umorzone. Dekretem biskupa elbląskiego ks. Grzegorz W. przestał być proboszczem i nie będzie mógł pracować z dziećmi i młodzieżą. Nowym proboszczem parafii w Młynarach jest dotychczasowy administrator ks. Tomasz Bielecki.

jp


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zamek

Komentarze

 • ten sam
   Ponad miesiąc temu, 2022-07-03

  Ktoś tu wycina komentarze

  Bodo
   Ponad miesiąc temu, 2022-07-01

  Zasłanianie się przed Bogiem cudzymi grzechami nikomu zbawienia nie przyniesie. Było 12 apostołów, a tylko jeden Judasz. Nie odwrotnie. Doceńcie tych normalnych, dobrych kapłanów, którym się dostaje za nie swoje winy. A może są wam solą w oku? W chwili śmierci wszyscy wołacie księdza, a jeśli nie, to i tak rodzina nie pochowa was bez niego.

  • bogdan Bodo
    Ponad miesiąc temu, 2022-07-01

   Tu nie chodzi o atak na kościół i wiadomym jest, że wszędzie takowi sie trafiają. Chodzi o to, że kościół zamiast z tym walczyć i oczyszczać takie gnidy ze swojego otoczenia. Stara się nie zauważać problemu i zamiast od razu takiego delikwenta oddac pod prokuraturę to go przenoszą do innej parafii , aby sie tylko nic nie wydało. Powoli w niektórych diecezjach z tym zaczynają walczyć, jednak bardzo słabo ta walka wygląda. I tu jest największy problem z tuszowaniem takich występków.

  • Psychoprosiak Bodo
    Ponad miesiąc temu, 2022-07-01

   A w drużynie pierścienia było 9 członków i tylko Boromir zdradził Froda! A czemu o tym wspominam? Bo ze zmyślonych opowieści ta o pierścieniu bardziej mi się podobała, od tej z Jezusem.

  Pis pisiora pisiorem pogania
   Ponad miesiąc temu, 2022-07-01

  Prokuratura umożyła śledztwo!!! Skandal !!! W kraju o przestępstwie powinien decydować sąd a nie jakieś wewnętrzne sądy w kościele które nie dadzą zrobić krzywdy swoim zboczencom tylko wysyłają ich na inną parafie i dalej mogą się dopuszczać swoich występków. Pedofile powinni iść do więzienia zgodnie z prawem,ale.od momentu gdy w kraju rządzi j****y pis księża i kosciol może wiecej niż zwykły obywatel. TO JEST K***A SKANDAL !!!!

  Lol
   Ponad miesiąc temu, 2022-07-01

  Rodzice nie wysyłajcie swoich dzieci do kościoła!

  • Psychoprosiak Lol
    Ponad miesiąc temu, 2022-07-02

   Lecz się człowieku puki czas

  • Heniek Lol
    Ponad miesiąc temu, 2022-07-02

   Ty ,,psycho puki, póki,, puknij się w pusty dzban póki czas.

  • Pizdeusz Lol
    Ponad miesiąc temu, 2022-07-02

   Dla ciebie psychoprosiaku jak widać za późno na leczenie , patrząc na twoja ortografię. Czyżbyś za dzieciaka odwiedzał zachrystie dlatego jestes taki głupi.

  • Psychoprosiak Lol
    Ponad miesiąc temu, 2022-07-03

   Chciałbym poinformować wszystkich że powyższy wysryw to marna próba zdyskredytowania mojej osoby i osobiście nie miałem nic wspólnego z tym wpisem :) Swoją drogą, musiałem nieźle podziałać komuś na nerwy, skoro dochodzi do takich marnych prób podszywania się pode mnie.

  Zugmunt
   Ponad miesiąc temu, 2022-07-01

  No to biskup " szybko" się wziął za sprawę swojego podległego .Biskup też powinien zostać odwołany.Inna sprawa to prokuratura Ziobry która coś w tych sprawach jest opieszała delikatnie mówiąc.

  Smiecikowsky
   Ponad miesiąc temu, 2022-07-01

  Ściąć skurwsyna o głowę i po problemie

  • Roman Smiecikowsky
    Ponad miesiąc temu, 2022-07-01

   Ewentualnie tylko o główkę.

  Psychoprosiak
   Ponad miesiąc temu, 2022-07-01

  Z taką prokuraturą jaką mamy w tym kraju, to się dziwie że tej kobiecie nie przyklepali jakichś paragrafów. Czarna mafia w narodzie dalej silna. No cóż, trzeba czekać aż najstarsze pokolenia wyciągną kopyta, może wtedy władza będzie miała gdzieś kościół, jeśli nikt nie będzie do niego chodził.

  • weteryniarz Psychoprosiak
    Ponad miesiąc temu, 2022-07-02

   Ty ,,psycho...,, u ciebie łeb to zatyczka do korpusu, żeby do środka deszcz nie napadał.

  • spostrzegawczy Psychoprosiak
    Ponad miesiąc temu, 2022-07-01

   Zawsze będzie jakieś następne pokolenie. Będziesz jego częścią jak Cię wcześniej żółć od środka nie zeżre.

kocham jarka
gp reklama