7 grudnia 2019 Marcina, Ambrożego, Teodora

Projektowanie stron internetowych - 4 najważniejsze etapy

dodał 2019-08-12
Projektowanie stron internetowych - 4 najważniejsze etapy

Projektowanie stron internetowych jest procesem złożonym, a w jego obrębie wyróżnić można kilka podstawowych etapów. Są one kluczowe dla osiągnięcia później optymalnego efektu, czyli dobrze działającej, responsywnej i przynoszącej zyski strony internetowej.

1. Analiza potrzeb

2. Projektowanie stron i tworzenie kodów

3. Wdrażanie

4. Optymalizacja, poprawa konwersji i aktualizacja

Każdy z tych etapów jest ważny, aby nasza strona internetowa - mówiąc najogólniej - po prostu działała.

Analiza potrzeb

To pierwsze podejmowane przez specjalistów działanie, które jest newralgiczne i decydujące dla pozostałych etapów procesu. Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych Warszawa, średnie czy naprawdę niewielkie miejscowości rządzą się swoimi prawami i wymagają zupełnie odrębnego podejścia. Znaczenie ma branża, w jakiej działamy, konkurencja, specyfika klienta. Efektem analizy jest stworzenie wstępnego zarysu oferty wykorzystującej możliwości, jakie daje sieć: układu podstron, proponowanego systemu nawigacji oraz rozwiązań.

Projektowanie stron i tworzenie kodów

Projektowanie stron nie polega tylko na opracowaniu wyglądu witryny. Na tym etapie specjalista ma w głowie ogólną koncepcję wizualną i kolorystykę, ale również potencjalny system nawigacji i typografii. Cały czas pod uwagę brane są względy indywidualne. Jeśli chodzi o strony www Warszawa stawia przed przedsiębiorcami inne wymagania niż Sochaczew. Na tym etapie pod uwagę brane są również elementy przekładające się na późniejszą optymalizacją czasu wczytywania strony i podstron.

Na bazie tych informacji tworzone są kody do stron. Prawidłowo napisane będą dobrze wyświetlały się w rożnych przeglądarkach, nie wymagając zbyt długiego czasu na załadowanie całej witryny.

Wdrażanie

Stworzone strony internetowe są następnie wdrażane na serwerach oferowanych przez firmy informatyczne lub wskazanych przez stronę zamawiającą. Najważniejsza na tym etapie jest wydajność oraz szybki dostęp do poszczególnych podstron.

Optymalizacja, poprawa konwersji i aktualizacja

Na wdrożeniu strony internetowej proces się jednak nie kończy. Aby witryna spełniała swoją rolę, musi być prawidłowo zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, a więc dostępna dla osób poszukujących konkretnych informacji w sieci. Kod optymalizujący musi być więc widoczny dla robotów i przyjazny dla internautów. Istotną kwestią jest także bieżąca aktualizacja treści, którą z łatwością przeprowadzać może sam przedsiębiorca.

Projektowanie stron internetowych to proces, w którym nie warto niczego pozostawiać przypadkowi.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Przypominamy o wystawie

Pozostało2 dni

Piotr Adamczyk dyrektor Biblioteki Publicznej w Pasłęku zaprasza na otwarcie wystawy...


Zbiórka krwi - każdy może wziąć udział

Pozostało2 dni

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia 9 grudnia w godzinach od...


Pierniki i marcepany

Pozostało3 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają...