21 kwietnia 2021 Anzelma, Bartosza, Feliksa
Reklama Heops

Przypominamy! Usługa Twój e-PIT rusza 15 lutego br.

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2021-02-12
Przypominamy! Usługa Twój e-PIT rusza 15 lutego br.

15 lutego br. Krajowa Administracja Skarbowa udostępni podatnikom ich zeznania roczne przygotowane na podstawie posiadanych danych.

Z usługi Twój e-PIT mogą skorzystać osoby rozliczające się na formularzach: PIT-28, PIT-36, PIT- 37 i PIT- 38.Dzięki tej usłudze nie ma potrzeby wypełniania wniosków czy składania deklaracji, aby rozliczyć swój podatek.

Zeznanie za 2020 rok będzie czekać na podatnika od 15 lutego 2021 r. w usłudze Twój e-PIT, dostępnej po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego na stronie podatki.gov.pl.

Sposoby logowania:

  1. przez login.gov.pl to jest profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną (Będziesz mieć dostęp do wszystkich usług e-Urzędu Skarbowego i swoich danych.)

  2. danymi podatkowymi (PESEL lub NIP i kwota przychodów) (Będziesz mieć dostęp doswoich danych i usługi Twój e-PIT. Pozostałe usługi e-Urzędu Skarbowego będą niedostępne.)

Należy przygotować:

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia)
  • kwotę przychodu z rozliczenia za 2019 r.
  • kwotę przychodu z jednej informacji od płatników za 2020 r. (np. z PIT-11 od twojego pracodawcy),
  • i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia za 2019 r.
  •  

Ważne:

Jeżeli kwota nadpłaty/podatku do zapłaty wynosi „0" (zero) – należy zalogować się przez login.gov.pl

Po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego należy wybrać Twój e-PIT.

Podatniku!

  • Przed udaniem się do urzędu skarbowego pamiętaj o tym aby wcześniej umówić wizytę. Zachęcamy do rezerwacji wizyty poprzez stronę www.podatki.gov.pl lub telefonicznie

  • Zanim zdecydujesz się na odbiór zwrotu podatku w kasie pamiętaj, że od 1 stycznia 2021 r. obsługa kasowa w US została zniesiona. Wypełniając zeznanie roczne zastanów się nad sposobem odbioru nadpłaty podatku, która może zostać zwrócona na rachunek bankowy, przesłana przekazem pocztowym (z dodatkową opłatą 8 zł) bądź zwrócona w kasie tylko w wybranych urzędach pocztowych woj. warmińsko-mazurskiego.

  • Jeżeli będziesz musiał wpłacić podatek to miej na uwadze, że od 1 stycznia 2020 r. do wpłat podatków PIT, CIT i VAT służy Indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy).

Twój e-PIT to przede wszystkim bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność czasu.


 


POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2