23 lutego 2020 Romany, Damiana, Polikarpa

Recital organowy w ramach VII Pasłęckiego Festiwalu Organowego

Wydarzenie odbyło się 2019-08-24

dodał 2019-08-22
Recital organowy w ramach VII Pasłęckiego Festiwalu Organowego

 

W najbliższą sobotę, 24 sierpnia 2019, o godz. 20:00 w pasłęckim kościele św. Bartłomieja, w ramach VII Pasłęckiego Festiwalu Organowego wystąpi organista brytyjskiego pochodzenia Frieddie James. Ten wykształcony m.in. w Stuttgarcie i Bazylei artysta w czerwcu 2019 został laureatem renomowanego międzynarodowego konkursu organowego im. Schnitgera w Alkmaar/Holandia.

Artysta zaprezentuje m.in. dzieła kompozytorów angielskich oraz Jana Sebastian Bacha.

Podczas pokoncertowego spotkania w Oratorium im. św. Jana Pawła II kolejną z cyklu prelekcji poświęconych historii pasłęckich 300-letnich organów przedstawi dr hab. Krzysztof Urbaniak.

Wstęp wolny, zapraszamy!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Obserwator   2019-08-22

Och drodzy Pasłęczanie tacy jesteście wygadani na różne tematy ale jeśli jest coś do napisania na tematy kulturalne to nie widać tych wszystkich szczekaczy


#Nivea#Obserwator  2019-08-22

Ale co tu pisać gdy słuszna inicjatywa


#Pasłęcki obserwator#Obserwator  2019-08-22

Co Ty chcesz od małomiasteczkowej publiki? W takiej mieścinie jak Pasłęk to ludzie interesujący się kulturą powinni być z założenia nauczyciele. Ale to niestety, miernota, która dała się wpuścić w kanał komuchowi Broniarzowi, by wystąpić przeciw własnym uczniom i to grożąc im zawaleniem egzaminów, co ich dyskwalifikuje jako wychowawców świecących przykładem. Więc jeśli potencjalni nosiciele kultury dalece nie dorastają do tej roli, to od kogo oczekujesz zainteresowania kulturą i to tej z wyższej półki? Zwykłych zjadaczy chleba, którzy w pocie czoła pracują na ten chleb i nie mają w swoim otoczeniu ludzi, przybliżających ich do tej wyższej półki?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności