25 stycznia 2022 Pawła, Miłosza, Elwiry
Reklama Heops

Rozmowa z Henrykiem Kiejdo – Wójtem Gminy Rychliki

dodał 2018-10-15
Rozmowa z Henrykiem Kiejdo – Wójtem Gminy Rychliki

W jaki sposób chce pan przekonać mieszkańców, aby w tych wyborach to właśnie na pana oddali swój głos?

Tutaj mieszkam i tutaj pracuję od 40 lat. Skończyłem Wydział Prawa i Administracji na UMK w Toruniu. Dobrze znam problemy mieszkańców. Spotykam się z ludźmi nie tylko na festynach sołeckich i imprezach okolicznościowych, ale jestem tam, gdzie trzeba rozwiązywać problemy konkretnych mieszkańców, konkretnych wsi. Tam, gdzie trzeba prowadzić trudne rozmowy i podejmować decyzje. Mam ambitne, ale bardzo realne pomysły na to, by gminę rozwijać.

Stoi pan na czele samorządu Gminy Rychliki 12 lat. Nie przeszło panu przez myśl, że czas przekazać pałeczkę?

12 lat pracy w samorządzie to atut, przede wszystkim cenne doświadczenie, a nie obciążenie, jak próbują to przedstawić moi przeciwnicy. Mam też efekty tej pracy – zrealizowane inwestycje, a to one interesują mieszkańców. Jeden przykład: nie byłoby remontu drogi Rychliki – Kwietniewo, gdybym nie podjął wielu inicjatyw w kadencji wcześniejszej, gdybym nie poznał mechanizmów działania konkretnej jednostki administracyjnej, gdybym nie odbył tych wszystkich rozmów i spotkań. Działam wg planu i przyjętej strategii: pomysł, projekt, zabezpieczenie funduszy – realizacja. I to daje widoczne efekty.

W takim razie, jak będzie wyglądała pana kampania?

Ja wierzę w ogromny potencjał Gminy Rychliki. Dlatego w kampanii będę rozmawiał o tym, jak Nasza Gmina, jak każda wieś może wyglądać za 5–10 lat. Szczegóły chcę przedstawiać bezpośrednio mieszkańcom. Chcę przekonać ich, że inwestycje, które są potrzebne w Rychlikach, Jelonkach, Kwietniewie, Rejsytach, Wysokiej, Powodowie, Świętym Gaju, Protowie, Dymniku i w każdej innej najmniejszej miejscowości – są możliwe do zrealizowania. Ma pan worek Świętego Mikołaja? Nie, to nie ja;) Mam bardzo dobry i całkiem zgrany zespół kandydatów na radnych. Zespół, który jest gotowy do działania. Myślę, że już w kampanii niektórych zaskoczy.

A więc kto stoi za Wójtem Henrykiem Kiejdo w tych wyborach?

W naszym komitecie pojawiły się nowe osoby, ale są z nami również Ci, którzy dotychczas pracowali dla gminnej społeczności. Nikt jednak za mną nie stoi, bo ludzi bardzo bym chciał mieć obok siebie. Jestem silny pomysłami tych, którzy mnie popierają, jestem silny z jednej strony ich zaangażowaniem, ich doświadczeniem, z drugiej – ich świeżością.

W pana programie nie ma zapowiedzi remontu dróg powiatowych. Nie będzie pan o nie zabiegał?

Wręcz przeciwnie, będę mocno zabiegał. Ale musimy przyjąć konkretną strategię współpracy z powiatem, strategię jasną i sprawiedliwą dla mieszkańców. Inaczej powiat będzie remontował te drogi w dotychczasowym tempie, czyli kolejne 30-40 lat. Szczegóły chcę przedstawić na spotkaniach z wyborcami. Zanim pan ruszy w teren, w jaki sposób chce pan zainteresować mieszkańców spotkaniami? Mieszkańcy mają prawo do rzetelnej debaty o przyszłości Gminy i ja do tego zapraszam. Mieć pomysły na różne inicjatywy to jedno, drugie to wiedzieć, jak je zrealizować. Nasz komitet ma jedno i drugie. To jest czas na wymianę poglądów, czasami krytykę czy celne uwagi. Warto z tego prawa skorzystać.


Biorąc udział w wyborach, decydujesz o przyszłości naszej gminy. 21.10.2018 r. zagłosuj na Henryka Kiejdo – sprawdzonego wójta.

 

 

 

(Materiał sfinansowany ze środków KWW Henryka Kiejdo "Nasza gmina" )


kocham jarka
nasza