17 listopada 2019 Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Sprawozdanie z wydarzeń w Bibliotece Publicznej w Godkowie w ramach współpracy z Bibliotek

dodał 2019-01-02
Sprawozdanie z wydarzeń w Bibliotece Publicznej w Godkowie w ramach współpracy z Bibliotek

Realizacja zadań promujących czytelnictwo w ramach współpracy z biblioteką szkolną Szkoły Podstawowej w Godkowie w 2018 r.

 

31.01.2018 Teatr Krak-ART

Została zaprezentowana adaptacja teatralna baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Latający kuferek”, która przeniosła dzieci w krainę baśni.

Ferie zimowe 2018

Podczas ferii zimowych, w ramach współpracy międzybibliotecznej, odbywały się zajęcia dla dzieci. Codziennie od godziny 11.00 do 13.00 każdy mógł wziąć udział w naszych bibliotecznych zimowych spotkaniach, a tematem przewodnim był bezpieczny i zdrowy wypoczynek - bez komputerów. Zaplanowano m.in. zajęcia literacko-plastyczne, gry i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

CZŁOWIEK I KAMIEŃ W WIERSZACH WISŁAWY SZYMBORSKIEJ I ZBIGNIEWA HERBERTA – SPOTKANIE Z POEZJĄ

27 lutego 2018 r. w ramach współpracy międzybibliotecznej odbyło się spotkanie z poezją Zbigniewa Herberta i Wisławy Szymborskiej, w którym uczestniczyli uczniowie z SP Godkowo.

Spotkanie z poezją "O Kobietach i dla Kobiet"

07 marca 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Godkowie, w ramach współpracy z biblioteką szkolną Szkoły Podstawowej w Godkowie, odbyło się spotkanie z poezją „O Kobietach i dla Kobiet”. Recytowano utwory poświęcone Kobietom.

SPOTKANIE Z „PANEM TADEUSZEM” A. MICKIEWICZA

24 kwietnia 2018 r. w ramach współpracy bibliotek, w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej w Godkowie odbyło się spotkanie - Czytamy „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Zaprezentowano wybrane fragmenty epopei narodowej. Dyskutowano nad przesłaniem utworu.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAGODĄ FALARZ

Dnia 18.05.2018 roku w Bibliotece Publicznej w Godkowie odbyło się spotkanie z elbląską pisarką Jagodą Falarz, w którym uczestniczyli uczniowie klas młodszych.

NOC BIBLIOTEK 2018 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GODKOWIE

Zabawa ruchowa inspirowana piosenką „Pociąg do książki”, następnie odbyła się gra terenowa „Egzamin na Upiornego Agenta” inspirowana książką „Nelly Rapp i białe damy”, zabawa w skojarzenia - rozpoznawanie utworów literackich, zabawy zręcznościowe, dyskusja o ulubionej książce, interpretacja głosowa wiersza Doroty Gellner „Przyjęcie”.

Gra towarzyska “Flirt z Leśmianem” - z wykorzystaniem cytatów z utworów poety.

Dużym zainteresowaniem uczestników spotkania cieszyła się projekcja filmu przygodowego z zagadką detektywistyczną w tle pt. „Tarapaty”.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GODKOWIE

Dyskusyjny Klub Książki to wspólne przedsięwzięcie biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej w Godkowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Godkowie. W listopadzie 2017 r. DKK wznowił swoją działalność w szkole. Spotkania odbywają się systematycznie raz w miesiącu. Uczniowie czytają książki o tematyce młodzieżowej i dyskutują o poruszanych problemach.

WAKACJE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GODKOWIE

Podczas Wakacji 2018, w Bibliotece Publicznej w Godkowie odbywały się warsztaty literacko-techniczno-plastyczne o różnorodnej tematyce, m.in.: morskiej „W morze, załogo!” , leśnej „Las, tajemnice i … przedszkolaki”, współpracy w grupie „W naszej gromadzie”, astronomicznej ”Kosmos i planety Układu Słonecznego” . Nie zabrakło również zajęć poświęconych zdrowemu odżywianiu się i bezpieczeństwu na drodze.

Wakacyjne zajęcia odbywały się codziennie w godzinach 11.00-13.00

07.09.2018 roku Biblioteka Publiczna Gminy Godkowo zorganizowała akcję "Narodowe Czytanie".

Tegoroczna odsłona akcji odbyła się w roku 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, miała więc szczególnie uroczysty charakter. Wspólnie czytano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego,.

Święto Pluszowego Misia

26. i 27. 11.2018 z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci z klasy I i „0” ze Szkoły Podstawowej w Godkowie wraz z opiekunami odwiedziły Bibliotekę Publiczną Gminy Godkowo. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione misie. Wysłuchały historii powstania święta, Dowiedziały się dlaczego miś stał się ulubioną zabawką dzieci.

„Mikołajki w Bibliotece …”

Uczniowie zapisali się do biblioteki, wypożyczyli książki. Wspólnie wykonano próbną wersję choinki z książek bibliotecznych. Podczas zajęć panowała miła i wesoła atmosfera.

Jasełka w Bibliotece

W dniu 20.12.2018 roku w Bibliotece Publicznej w Godkowie, w ramach współpracy międzybibliotecznej, odbyły się Jasełka zaprezentowane przez grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Godkowie, a przygotowane pod kierunkiem p. Aliny Basaj.

 

Opracowała: Paulina Basaj

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało12 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało14 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...


Pierniki i marcepany

Pozostało23 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają...