19 września 2021 Januarego, Konstancji, Teodora
Reklama Heops

Sprawozdanie z wydarzeń w Bibliotece Publicznej w Godkowie w ramach współpracy z Bibliotek

dodał 2019-01-02
Sprawozdanie z wydarzeń w Bibliotece Publicznej w Godkowie w ramach współpracy z Bibliotek

Realizacja zadań promujących czytelnictwo w ramach współpracy z biblioteką szkolną Szkoły Podstawowej w Godkowie w 2018 r.

 

31.01.2018 Teatr Krak-ART

Została zaprezentowana adaptacja teatralna baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Latający kuferek”, która przeniosła dzieci w krainę baśni.

Ferie zimowe 2018

Podczas ferii zimowych, w ramach współpracy międzybibliotecznej, odbywały się zajęcia dla dzieci. Codziennie od godziny 11.00 do 13.00 każdy mógł wziąć udział w naszych bibliotecznych zimowych spotkaniach, a tematem przewodnim był bezpieczny i zdrowy wypoczynek - bez komputerów. Zaplanowano m.in. zajęcia literacko-plastyczne, gry i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

CZŁOWIEK I KAMIEŃ W WIERSZACH WISŁAWY SZYMBORSKIEJ I ZBIGNIEWA HERBERTA – SPOTKANIE Z POEZJĄ

27 lutego 2018 r. w ramach współpracy międzybibliotecznej odbyło się spotkanie z poezją Zbigniewa Herberta i Wisławy Szymborskiej, w którym uczestniczyli uczniowie z SP Godkowo.

Spotkanie z poezją "O Kobietach i dla Kobiet"

07 marca 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Godkowie, w ramach współpracy z biblioteką szkolną Szkoły Podstawowej w Godkowie, odbyło się spotkanie z poezją „O Kobietach i dla Kobiet”. Recytowano utwory poświęcone Kobietom.

SPOTKANIE Z „PANEM TADEUSZEM” A. MICKIEWICZA

24 kwietnia 2018 r. w ramach współpracy bibliotek, w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej w Godkowie odbyło się spotkanie - Czytamy „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Zaprezentowano wybrane fragmenty epopei narodowej. Dyskutowano nad przesłaniem utworu.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAGODĄ FALARZ

Dnia 18.05.2018 roku w Bibliotece Publicznej w Godkowie odbyło się spotkanie z elbląską pisarką Jagodą Falarz, w którym uczestniczyli uczniowie klas młodszych.

NOC BIBLIOTEK 2018 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GODKOWIE

Zabawa ruchowa inspirowana piosenką „Pociąg do książki”, następnie odbyła się gra terenowa „Egzamin na Upiornego Agenta” inspirowana książką „Nelly Rapp i białe damy”, zabawa w skojarzenia - rozpoznawanie utworów literackich, zabawy zręcznościowe, dyskusja o ulubionej książce, interpretacja głosowa wiersza Doroty Gellner „Przyjęcie”.

Gra towarzyska “Flirt z Leśmianem” - z wykorzystaniem cytatów z utworów poety.

Dużym zainteresowaniem uczestników spotkania cieszyła się projekcja filmu przygodowego z zagadką detektywistyczną w tle pt. „Tarapaty”.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GODKOWIE

Dyskusyjny Klub Książki to wspólne przedsięwzięcie biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej w Godkowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Godkowie. W listopadzie 2017 r. DKK wznowił swoją działalność w szkole. Spotkania odbywają się systematycznie raz w miesiącu. Uczniowie czytają książki o tematyce młodzieżowej i dyskutują o poruszanych problemach.

WAKACJE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GODKOWIE

Podczas Wakacji 2018, w Bibliotece Publicznej w Godkowie odbywały się warsztaty literacko-techniczno-plastyczne o różnorodnej tematyce, m.in.: morskiej „W morze, załogo!” , leśnej „Las, tajemnice i … przedszkolaki”, współpracy w grupie „W naszej gromadzie”, astronomicznej ”Kosmos i planety Układu Słonecznego” . Nie zabrakło również zajęć poświęconych zdrowemu odżywianiu się i bezpieczeństwu na drodze.

Wakacyjne zajęcia odbywały się codziennie w godzinach 11.00-13.00

07.09.2018 roku Biblioteka Publiczna Gminy Godkowo zorganizowała akcję "Narodowe Czytanie".

Tegoroczna odsłona akcji odbyła się w roku 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, miała więc szczególnie uroczysty charakter. Wspólnie czytano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego,.

Święto Pluszowego Misia

26. i 27. 11.2018 z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci z klasy I i „0” ze Szkoły Podstawowej w Godkowie wraz z opiekunami odwiedziły Bibliotekę Publiczną Gminy Godkowo. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione misie. Wysłuchały historii powstania święta, Dowiedziały się dlaczego miś stał się ulubioną zabawką dzieci.

„Mikołajki w Bibliotece …”

Uczniowie zapisali się do biblioteki, wypożyczyli książki. Wspólnie wykonano próbną wersję choinki z książek bibliotecznych. Podczas zajęć panowała miła i wesoła atmosfera.

Jasełka w Bibliotece

W dniu 20.12.2018 roku w Bibliotece Publicznej w Godkowie, w ramach współpracy międzybibliotecznej, odbyły się Jasełka zaprezentowane przez grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Godkowie, a przygotowane pod kierunkiem p. Aliny Basaj.

 

Opracowała: Paulina Basaj

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zakrzewko

Komentarze

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2