20 stycznia 2019 Fabiana, Sebastiana

Ślisko, bardzo ślisko

dodał Tydzień temu, 2019-01-13
Ślisko, bardzo ślisko

Wczorajszy poranek potwierdził lekceważący stosunek niektórych administratorów dróg do swoich obowiązków. Do południa nie posypano ul. Kraszewskiego, gdzie doszło do dwóch kolizji. Przypominamy, że droga należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Nie lepiej było w innych częściach miasta. Poniżej list naszego czytelnika ze Starówki.

jp

 

Witam. Chciałabym zwrócić uwagę na kwestie naszego pasłęckiego ryneczku zimą, a dokładniej o dbanie o ten teren. Otóż w dni jak dziś jest tam diabelnie ślisko. Zejście od strony starego miasta po schodkach jest to totalna rewia na lodzie. Nie lepiej jest na samym "rynku". Niczym nie posypane, nikt o to nie dba. Młode osoby mają problem, a co dopiero starsi ludzie. Czy zarządca tego terenu tego nie widzi?

mieszkaniec


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Zima   Tydzień temu, 2019-01-13

a ja już zdążyłam się przewrócić, na chodniku koło parku na ul. Westerplatte, dobrze, że nic mi się nie stało :)


#Geodeta#Zima  Tydzień temu, 2019-01-13

Bo po pijaku się nie chodzi i każdy wie że od starego przedszkola do rogu starego sądu nikt tam nie odśnieża i nie sypie od kilkunastu lat, ciekawe że też nikt za to nie kara, to samo Kopernika 13, 17, 19


#Zima#Geodeta  6 dni temu, 2019-01-14

nie byłam ,,po pijaku", po prostu było ślisko


#Babcia Zyta#Geodeta  6 dni temu, 2019-01-14

Dobrze prawisz . Od lat wiem ,że koniecznie trzeba przejść na drugą bardziej bezpieczną stronę. Gehenna zaczyna się niestety przy siłowni i dalej aż do dworca.


#Piotr   6 dni temu, 2019-01-14

Od pewnych kwestii jest straż miejska. Czyżby zabrakło kasy na bloczki mandatowe. Stróże prawa Policjanci też mogli by interweniować zwłaszcza jeżeli chodzi o stan dróg, a nie tylko stać i zdzierać naskórek na smartfonach. Co roku ten sam problem. Ale cóż przyjdzie wiosna i będzie po kłopocie.


#Grażynka#Piotr  6 dni temu, 2019-01-14

Już dawno wilk owce zjadł a jeszcze w dopie beczy. Ogarnij się facet.


#Spokojny   Tydzień temu, 2019-01-13

Dziś na tym forum dominują dwa tematy - śliskie drogi i Orkiestra Owsiaka. Kilka słów na temat dróg. Pomimo kuriozalnej sytuacji trójwładzy nad naszymi drogami, głównym odpowiedzialnym za stan nawierzchni jest Urząd Gminy a personalnie Burmistrz. Dlatego, że on jest tu Gospodarzem z woli wyborców i powinien tak działać, by drogi były w porządku. Czy zrobi to na drodze porozumienia o przekazanie mu uprawnień i środków ze strony powiatu i sejmiku jak sugerowałem w poprzednich wpisach czy inaczej - jego to sprawa i odpowiedzialność. Niestety, nie sprawdza się w tej roli (a także i w innych) ale to nasza wina bo tak jest od lat a mimo to większość z nas dalej go wybiera. Jak już pisałem, jesteśmy leniwi i tylko narzekamy. Bez obrazy ale czy to nie o nas, "biednyś boś głupi"?


#Zaciekawiony#Spokojny  Tydzień temu, 2019-01-13

Widzę tu 22 palce na tak. Czy za tymi paluszkami ruszymy dupskami czy poprzestaniemy na paluszkach, przewracając się na drugi boczek?


#Poczekajmy#Zaciekawiony  Tydzień temu, 2019-01-13

Eee tam, może przyjdzie ocieplenie ...


#Marzyciel#Poczekajmy  Tydzień temu, 2019-01-13

Szkoda, że wybory nie są w środku zimy. Przynajmniej przez pół zimy mielibyśmy świetnie utrzymane drogi, do dnia wyborów.


#Mit   Tydzień temu, 2019-01-13

Cale miasto to jedno wielkie lodowisko niezależnie chodnik czy jezdnia .Firma odpowiedzialna za odśnieżanie kasę powinna dostać po wykonaniu zadania


#Lokator#Mit  Tydzień temu, 2019-01-13

Zaraz będą Ci grozić pozwem za zniesławienie. To potrafią gorzej z wykonywaniem obowiazkow


#Duff#Lokator  Tydzień temu, 2019-01-13

Moga mi skoczyc nieroby..


#Radca #Lokator  Tydzień temu, 2019-01-13

Jeżeli plotki przybierają np. formę potwarzy w internecie np. tak częste dziś obmawianie na forach, kłamliwe ,obraźliwe, widoczne dla wszystkich posty na Facebooku, warto wówczas skonsultować się z prawnikiem – nękanie w internecie uznawane jest za zniesławienie i karane prawnie.Nikt nie jest anonimowy.


#Duff#Radca   Tydzień temu, 2019-01-13

Tu sa same fakty. Żadnych pomówień. Firma się nie wywiązuje a dowodów na to i świadków ilu chcesz?


#Kozak#Radca   Tydzień temu, 2019-01-13

Hej Radca rzucasz hasłami jakbyś miał pojęcie o czym piszesz ale jesteś jednostronny. Udzielasz się tylko w kwestiach czy ktoś pomówił firmę. Skoro taki jesteś kozak i jesteś bezstronny napisze cwaniaczku jakie konsekwencje może mieć firma która wygrywając przetarg nie wywiązuje się z obowiązków. Napisz jakie są też procedury egzekwowania i organ nadzorczy. Czekam!


#Aldona   Tydzień temu, 2019-01-13

Tak się zastanawiam , skąd tyle piasku na chodnikach. W mediach sygnaliści donosili ,że nikt nie posypywał.


#Marta#Aldona  Tydzień temu, 2019-01-13

To bród z kominów a nie piasek.


#Ekspert   Tydzień temu, 2019-01-13

Golf IV GTI wytłumacz mi jak hamować biegam jeżeli coraz więcej samochodów ma automatyczna skrzynia biegów??? Pamiętaj, że świat idzie do przodu i tych pojazd jest coraz więcej. W tych czasach już tylko golfy i syrenki zostały na biegi....


#Gebel#Ekspert   Tydzień temu, 2019-01-13

Paseratti też bez automatu tego niedoświadczonego kierowcy co hamuje biegami :) Żal mi takich ludzi myśli że ma golfa i jest "krulem szos"


#Koleżanki   Tydzień temu, 2019-01-13

Propo rynku to prawda !!! Kiedyś jak pan Henio był zarządca to było i posypane i odgarnianie był poprostu ład i porządek......... a teraz syf , ślisko , ponuro itd.......


#Pasleczanin   Tydzień temu, 2019-01-13

Pracownicy szanownej firmy doradzają aby jeździć drogami gminnym nie powiatowym. Jacy intelekci tam pracują. Ze niby drogi gminne są lepsze? Nie da się przejechać przez miasto tylko gminnym.


#Proste   Tydzień temu, 2019-01-13

Jest zima i proszę o choć minimum wyrozumiałości. Po to są ogłaszane komunikaty o zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi by choć troszkę się do tego przygotować i uważać. Te wieczne narzekanie typu posypane lub nie, czy to ma robić PUK lub kto inny, czyja to jest droga itd jest już niestrawne. Narzekamy na wszystko i wszystkich lecz od siebie nic lub- ja płacę podatki to wymagam a za swoim płotem chodnik nieodśnieżony.


#Jan 123   Tydzień temu, 2019-01-13

cos mi sie wydaje ze teren o ktorym pisze mieszkaniec nalezy do miasta a pozatym co obchodzi mieszkanca czyj jest chodnik powinien byc odsniezony i posypany bo to swiadczy o osobach ktore władaja naszym miastem. jak nie daja sobie rady z tak prostymi sprawami to powinny odejsc


#Ewelina   Tydzień temu, 2019-01-13

Oczywiście jak za całe miasto PUK


#Ewelina   Tydzień temu, 2019-01-13

Redaktor zrobił zdjęcie. Jest niezbity dowód na brak reakcji zarządcy drogi. Zróbcie coś z tym.


#Mike#Ewelina  Tydzień temu, 2019-01-13

A kto jest odpowiedzialny za ten odcinek?


#Pasłeczanin   Tydzień temu, 2019-01-13

Zastanawia mnie jedno? Gdzie są służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg! Wczoraj ok godz. 9 wycieczka do Gronowa Górnego. Do Bogaczewa szklanka 40km/h! Nic nie posypane. A od Bogaczewa mokro, ale nie ślisko, 2 piaskarki+ traktor z gościem i łopatą. Taka sytuacja się powtarza np.po opadach śniegu. Myślę, że wiele osób, które codziennie rano tą drogą jeździ zgodzi się z moją opinią.


#Marek#Pasłeczanin  Tydzień temu, 2019-01-13

Najważniejsze że hajs się zgadza. Nikt nie ma jaj w UMG aby rozwiązać ten problem. Mają do tego narzędzia np. Wstrzymujac płatność za niewykonywanue usług.


#Golf IV GTI   Tydzień temu, 2019-01-13

Pasłeckie płaczki. Jeżdzić zimą nie umiecie to siedzcie w domach. Po pierwsze zimówki( nie piszcie że na lodzie nic nie dają bo moje dają) po drugie w takich warunkach hamulec w aucie NIE ISTNEJE, zwalniamy i hamujemy tylko biegami. Połowa kierowców na mieście nie umie jeżdzić latem, zimą te problemy wychodzą podwójnie


#John#Golf IV GTI  Tydzień temu, 2019-01-13

W życiu p***a a tutaj pozak. Pewnie jesteś tym co zamula i 30 jeździ latem.


#Gabriel#Golf IV GTI  Tydzień temu, 2019-01-13

Się zawodowiec odezwał. Pewnie nie masz samochodu a hamujesz biegam bo to jedyne twoje hamulce w twoim paseratti


#Edward   Tydzień temu, 2019-01-13

Na ulicy Kraszewskiego i Sprzymierzonych sytuacja na chodnikach obecnie bez zmian. Zrobiono nowy chodnik na Traugutta , lecz po co jak nie można po nim chodzić.Masakra.


#Duff   Tydzień temu, 2019-01-13

W całym miescie to samo. Spoldzielcza , 11 listopada .. lod na ulicy i chodnikach a na lodzie woda... zero soli zero piachu i zero reakcji i to od kilku dni. Chujnia z patatajnia.. no ale wybory niedawno byly i widac ze to wszystkim pasuje.


#No i co   Tydzień temu, 2019-01-13

Wczoraj o 9 tej rano mało nie spowodowałem kolizji przy rondzie koło rzeki Wąskiej a jechałem może 25 na gidzine, sam lód. Tragedia ani piaskarki ani nikogo. Ktoś wygrał przetarg i ktoś bierze poniekąd moją kasę na utrzymanie drogi.


#Szofer   Tydzień temu, 2019-01-13

Zielonka Pasłęcka, wczoraj godzina 14,wielkie lodowisko.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Koncert Noworoczny i wydarzenie roku 2018

Wydarzenie odddbyło się 3 godziny temu  

20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....


Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na spektakl teatru...