17 czerwca 2019 Laury, Marcjana, Alberta

Ślisko, bardzo ślisko

dodał 2019-01-13
Ślisko, bardzo ślisko

Wczorajszy poranek potwierdził lekceważący stosunek niektórych administratorów dróg do swoich obowiązków. Do południa nie posypano ul. Kraszewskiego, gdzie doszło do dwóch kolizji. Przypominamy, że droga należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Nie lepiej było w innych częściach miasta. Poniżej list naszego czytelnika ze Starówki.

jp

 

Witam. Chciałabym zwrócić uwagę na kwestie naszego pasłęckiego ryneczku zimą, a dokładniej o dbanie o ten teren. Otóż w dni jak dziś jest tam diabelnie ślisko. Zejście od strony starego miasta po schodkach jest to totalna rewia na lodzie. Nie lepiej jest na samym "rynku". Niczym nie posypane, nikt o to nie dba. Młode osoby mają problem, a co dopiero starsi ludzie. Czy zarządca tego terenu tego nie widzi?

mieszkaniec


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Zima   2019-01-13

a ja już zdążyłam się przewrócić, na chodniku koło parku na ul. Westerplatte, dobrze, że nic mi się nie stało :)


#Geodeta#Zima  2019-01-13

Bo po pijaku się nie chodzi i każdy wie że od starego przedszkola do rogu starego sądu nikt tam nie odśnieża i nie sypie od kilkunastu lat, ciekawe że też nikt za to nie kara, to samo Kopernika 13, 17, 19


#Zima#Geodeta  2019-01-14

nie byłam ,,po pijaku", po prostu było ślisko


#Babcia Zyta#Geodeta  2019-01-14

Dobrze prawisz . Od lat wiem ,że koniecznie trzeba przejść na drugą bardziej bezpieczną stronę. Gehenna zaczyna się niestety przy siłowni i dalej aż do dworca.


#Piotr   2019-01-14

Od pewnych kwestii jest straż miejska. Czyżby zabrakło kasy na bloczki mandatowe. Stróże prawa Policjanci też mogli by interweniować zwłaszcza jeżeli chodzi o stan dróg, a nie tylko stać i zdzierać naskórek na smartfonach. Co roku ten sam problem. Ale cóż przyjdzie wiosna i będzie po kłopocie.


#Grażynka#Piotr  2019-01-14

Już dawno wilk owce zjadł a jeszcze w dopie beczy. Ogarnij się facet.


#Spokojny   2019-01-13

Dziś na tym forum dominują dwa tematy - śliskie drogi i Orkiestra Owsiaka. Kilka słów na temat dróg. Pomimo kuriozalnej sytuacji trójwładzy nad naszymi drogami, głównym odpowiedzialnym za stan nawierzchni jest Urząd Gminy a personalnie Burmistrz. Dlatego, że on jest tu Gospodarzem z woli wyborców i powinien tak działać, by drogi były w porządku. Czy zrobi to na drodze porozumienia o przekazanie mu uprawnień i środków ze strony powiatu i sejmiku jak sugerowałem w poprzednich wpisach czy inaczej - jego to sprawa i odpowiedzialność. Niestety, nie sprawdza się w tej roli (a także i w innych) ale to nasza wina bo tak jest od lat a mimo to większość z nas dalej go wybiera. Jak już pisałem, jesteśmy leniwi i tylko narzekamy. Bez obrazy ale czy to nie o nas, "biednyś boś głupi"?


#Zaciekawiony#Spokojny  2019-01-13

Widzę tu 22 palce na tak. Czy za tymi paluszkami ruszymy dupskami czy poprzestaniemy na paluszkach, przewracając się na drugi boczek?


#Poczekajmy#Zaciekawiony  2019-01-13

Eee tam, może przyjdzie ocieplenie ...


#Marzyciel#Poczekajmy  2019-01-13

Szkoda, że wybory nie są w środku zimy. Przynajmniej przez pół zimy mielibyśmy świetnie utrzymane drogi, do dnia wyborów.


#Mit   2019-01-13

Cale miasto to jedno wielkie lodowisko niezależnie chodnik czy jezdnia .Firma odpowiedzialna za odśnieżanie kasę powinna dostać po wykonaniu zadania


#Lokator#Mit  2019-01-13

Zaraz będą Ci grozić pozwem za zniesławienie. To potrafią gorzej z wykonywaniem obowiazkow


#Duff#Lokator  2019-01-13

Moga mi skoczyc nieroby..


#Radca #Lokator  2019-01-13

Jeżeli plotki przybierają np. formę potwarzy w internecie np. tak częste dziś obmawianie na forach, kłamliwe ,obraźliwe, widoczne dla wszystkich posty na Facebooku, warto wówczas skonsultować się z prawnikiem – nękanie w internecie uznawane jest za zniesławienie i karane prawnie.Nikt nie jest anonimowy.


#Duff#Radca   2019-01-13

Tu sa same fakty. Żadnych pomówień. Firma się nie wywiązuje a dowodów na to i świadków ilu chcesz?


#Kozak#Radca   2019-01-13

Hej Radca rzucasz hasłami jakbyś miał pojęcie o czym piszesz ale jesteś jednostronny. Udzielasz się tylko w kwestiach czy ktoś pomówił firmę. Skoro taki jesteś kozak i jesteś bezstronny napisze cwaniaczku jakie konsekwencje może mieć firma która wygrywając przetarg nie wywiązuje się z obowiązków. Napisz jakie są też procedury egzekwowania i organ nadzorczy. Czekam!


#Aldona   2019-01-13

Tak się zastanawiam , skąd tyle piasku na chodnikach. W mediach sygnaliści donosili ,że nikt nie posypywał.


#Marta#Aldona  2019-01-13

To bród z kominów a nie piasek.


#Ekspert   2019-01-13

Golf IV GTI wytłumacz mi jak hamować biegam jeżeli coraz więcej samochodów ma automatyczna skrzynia biegów??? Pamiętaj, że świat idzie do przodu i tych pojazd jest coraz więcej. W tych czasach już tylko golfy i syrenki zostały na biegi....


#Gebel#Ekspert   2019-01-13

Paseratti też bez automatu tego niedoświadczonego kierowcy co hamuje biegami :) Żal mi takich ludzi myśli że ma golfa i jest "krulem szos"


#Koleżanki   2019-01-13

Propo rynku to prawda !!! Kiedyś jak pan Henio był zarządca to było i posypane i odgarnianie był poprostu ład i porządek......... a teraz syf , ślisko , ponuro itd.......


#Pasleczanin   2019-01-13

Pracownicy szanownej firmy doradzają aby jeździć drogami gminnym nie powiatowym. Jacy intelekci tam pracują. Ze niby drogi gminne są lepsze? Nie da się przejechać przez miasto tylko gminnym.


#Proste   2019-01-13

Jest zima i proszę o choć minimum wyrozumiałości. Po to są ogłaszane komunikaty o zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi by choć troszkę się do tego przygotować i uważać. Te wieczne narzekanie typu posypane lub nie, czy to ma robić PUK lub kto inny, czyja to jest droga itd jest już niestrawne. Narzekamy na wszystko i wszystkich lecz od siebie nic lub- ja płacę podatki to wymagam a za swoim płotem chodnik nieodśnieżony.


#Jan 123   2019-01-13

cos mi sie wydaje ze teren o ktorym pisze mieszkaniec nalezy do miasta a pozatym co obchodzi mieszkanca czyj jest chodnik powinien byc odsniezony i posypany bo to swiadczy o osobach ktore władaja naszym miastem. jak nie daja sobie rady z tak prostymi sprawami to powinny odejsc


#Ewelina   2019-01-13

Oczywiście jak za całe miasto PUK


#Ewelina   2019-01-13

Redaktor zrobił zdjęcie. Jest niezbity dowód na brak reakcji zarządcy drogi. Zróbcie coś z tym.


#Mike#Ewelina  2019-01-13

A kto jest odpowiedzialny za ten odcinek?


#Pasłeczanin   2019-01-13

Zastanawia mnie jedno? Gdzie są służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg! Wczoraj ok godz. 9 wycieczka do Gronowa Górnego. Do Bogaczewa szklanka 40km/h! Nic nie posypane. A od Bogaczewa mokro, ale nie ślisko, 2 piaskarki+ traktor z gościem i łopatą. Taka sytuacja się powtarza np.po opadach śniegu. Myślę, że wiele osób, które codziennie rano tą drogą jeździ zgodzi się z moją opinią.


#Marek#Pasłeczanin  2019-01-13

Najważniejsze że hajs się zgadza. Nikt nie ma jaj w UMG aby rozwiązać ten problem. Mają do tego narzędzia np. Wstrzymujac płatność za niewykonywanue usług.


#Golf IV GTI   2019-01-13

Pasłeckie płaczki. Jeżdzić zimą nie umiecie to siedzcie w domach. Po pierwsze zimówki( nie piszcie że na lodzie nic nie dają bo moje dają) po drugie w takich warunkach hamulec w aucie NIE ISTNEJE, zwalniamy i hamujemy tylko biegami. Połowa kierowców na mieście nie umie jeżdzić latem, zimą te problemy wychodzą podwójnie


#John#Golf IV GTI  2019-01-13

W życiu p***a a tutaj pozak. Pewnie jesteś tym co zamula i 30 jeździ latem.


#Gabriel#Golf IV GTI  2019-01-13

Się zawodowiec odezwał. Pewnie nie masz samochodu a hamujesz biegam bo to jedyne twoje hamulce w twoim paseratti


#Edward   2019-01-13

Na ulicy Kraszewskiego i Sprzymierzonych sytuacja na chodnikach obecnie bez zmian. Zrobiono nowy chodnik na Traugutta , lecz po co jak nie można po nim chodzić.Masakra.


#Duff   2019-01-13

W całym miescie to samo. Spoldzielcza , 11 listopada .. lod na ulicy i chodnikach a na lodzie woda... zero soli zero piachu i zero reakcji i to od kilku dni. Chujnia z patatajnia.. no ale wybory niedawno byly i widac ze to wszystkim pasuje.


#No i co   2019-01-13

Wczoraj o 9 tej rano mało nie spowodowałem kolizji przy rondzie koło rzeki Wąskiej a jechałem może 25 na gidzine, sam lód. Tragedia ani piaskarki ani nikogo. Ktoś wygrał przetarg i ktoś bierze poniekąd moją kasę na utrzymanie drogi.


#Szofer   2019-01-13

Zielonka Pasłęcka, wczoraj godzina 14,wielkie lodowisko.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Akademia Pana Kleksa

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 10:00 

17 czerwca godz. 10:00 w sali widowiskowo-kinowej POK. Przedstawienie w wykonaniu...


Zawody ŚDS

Pozostało2 dni

W środę 19 czerwca planowana jest kolejna impreza o charakterze sportowym. Na stadionie...


Czy będzie nowy rekord na KRAM GOLF CUP?

Pozostało12 dni

29 czerwca na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbędzie się szósta...