20 października 2019 Ireny, Kleopatry, Jana

Spadł krzyż i kapsuła z wieży kościoła w Mariance

dodał 2019-05-03
Spadł krzyż i kapsuła z wieży kościoła w Mariance

Wczoraj w nocy z wieży kościoła w Mariance spadł krzyż i znajdująca się pod nim kapsuła. Przyczyną zdarzenia był prawdopodobnie silny wiatr, chociaż mieszkańcy twierdzą, że krzyż był już przechylony wcześniej. Spadające elementy uszkodziły dach świątyni. W usuwaniu potłuczonych dachówek pomagali strażacy z JRG w Pasłęku. W kapsule, która spadła razem z krzyżem znajdowały się stare, niemieckie gazety.

jp

 

 

0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Polak   2019-05-06

W chwili obecnej najwazniesza rzecza jest organizowany 11 maja w Warszawie marsz przeciwko zydowskiemu wymuszeniu rozbojniczemu. Tam powinien pojechac kazdy kto moze i zalezy mu na powstrzymaniu zydowskiej pazernosci wzgledem Polski.


#Polak#Polak  2019-05-06

Te pazernosc musimy powstzymac, bo nas zaorza.


#Polak#Polak  2019-05-07

Tu nie ma różnicy PiS, PO czy inna partia - wszyscy jako Polacy zostaniemy bezczelnie okradzeni przez żydowskich bandytów z USA. Tu nie ma miejsca na spory - tu trzeba wspólnie działać i naciskać na rząd, by jasno wypunktował swoje stanowisko w tej sprawie, najlepiej przez ustawę sejmową. Nie możemy pozwolić aby my i nasi potomkowie stali się dziadami, niewolnikami zachłannych Żydów. Każdy kto może - 11 maja na Warszawę!!!!!


#Pytam   2019-05-06

Niech Kaczyński opowie jak to Bierecki wywoził w bagażu dyplomatycznym do Luksemburga kasę ze SKOK i gdzie znikło te 7 miliardów i jakoś cicho sza i co tam u zięcia jego brata, bo okradanie niewidomych, to powinno się traktować jak zbrodnię, bez przedawnienia i kto lata tymi samolotami dla rządu, skoro dwie Cesny latają co tydzień z panią Szydło, bo skarpetki musi przeprać mężowi nie końcu odzyskała pamięć po wypadku.


#Pytasz wiec odpowiadam#Pytam  2019-05-06

Jestes klamliwa lajza, gdzie masz dowody swoich lgarstw? Za klamstwa powinni karac.


#Zaciekawiony#Pytasz wiec odpowiadam  2019-05-06

Z tego co widzę to tylko tam kogoś próbujesz obrazić, na nic nie odpowiedziałeś, jak wiesz lepiej to pisz, też jestem ciekawy


#Magda   2019-05-03

Wracaj Donaldzie do Polski. My, ludzie wykształceni potrzebujemy Cię


#KINTAKI#Magda  2019-05-06

Najpierw Donaldzie opowiedz prawdę jak to było z aferą Amber Gold. Sprawa oskarżonego Plichty zakończy się wyrokiem tak samo jak Kraski . Uniewinniony po 20 latach odsiadki ! Masz sumienie Tusku to broń człowieka , który był ,, słupem " w tej pseudoaferze. To była zaplanowana i zorganizowana kradzież .


#Obserwator#KINTAKI  2019-05-06

Jak wiele innych w tej mafii.


#Oczywista oczywistosc#KINTAKI  2019-05-06

Tusk i sumienie? To dwie sprzecznosci.


#Nick#KINTAKI  2019-05-06

Widzę że napiłeś się trochę wody ze stawu jeśli masz ochotę i czas dowiedzieć się co siedzi w mule a to są matki wszystkich afer to poczytaj o fundacji pro civili, afera FOZ, morderstwo Petelickiego, Morderstwo Leppera, niebezpieczne związki Donalda Tuska i zobaczysz że wszystko układa się w jedną całość. Jesteśmy w czarnej du....ie


#Wydawca#Nick  2019-05-06

Poczytaj też o związkach Macierewicza, ciekawym składzie spółki Kaczyńskiego i historię toruńskiego grabarza Kościoła w Polsce


#Nick#Magda  2019-05-04

Ludzie poczytajcie o tym czego boi się nawet PIS. Mam nadzieje że ktoś będzie miał w końcu jaja i opublikuje aneks WSI. Dlaczego Komorowski już 10 kwietnia (zamach smoleński) żądał dostępu do aneksu WSI? Wszystko układa się w całość. Polską rządzą komuniści z WSI i tylko PIS coś z tym robi. Poczytajcie o pro civili. Poczytajcie skąd AWS i PO wzięło pieniądze na kampanie wyborczą.


#Jakub#Magda  2019-05-04

Zmień dilera albo bierz połówkę.


#Wykład Tuska#Magda  2019-05-04

Nacjonalizm to zamknięcie się na innych i ciągła gotowość do konfrontacji. Żyjemy w świecie, w którym pojedyncze państwo europejskie nie ma szansy z rzeczywistością. Nie ma takich szans. W Unii Europejskiej nie ma dużych państw. Są takie, które myślą, że są duże. D.Tusk Warszawa 3 maj 2019


#Proste#Wykład Tuska  2019-05-04

Szkoda, że nie wspomniał o legalnym marszu faszystów w Niemczech. Równiez o prowokacjach na Marszach Niepodległości podczas jego kadencji z podpaleniem budki przy ambasadzie Rosji jako wisienka na torcie.


#Magdalena#Magda  2019-05-03

Wracaj Donaldzie do Polski. Cela+ dla zdrajców już czeka.


#Zmroziło ich#Magdalena  2019-05-03

He, he, trzech zdrajców zaznaczyło minusy ..., ciarki przechodzą po plecach na wspomnienie celi, co? No i dobrze, co się odwlecze, to nie uciecze, he, he, ...


#Skorzystał z ostatniej mowy#Zmroziło ich  2019-05-03

Właśnie Tusk wygłosił "wykład". Wszak ostatnie słowo przysługuje każdemu skazańcowi.


#Bogdan dziaslo#Zmroziło ich  2019-05-03

ty kretynie dalej tkwisz w przekazie ostatnich wyborów ???? w te brednie juz dawno nawet pisory nie wierza


#Liberte   2019-05-04

Leszek Jażdżewski, Warszawa, 3 maj 2019: Ten, kto szuka transcendentu Absolutu w Kościele, będzie zawiedziony, ten kto szuka moralności w Kościele, nie znajdzie jej. Ten, kto szuka strawy duchowej w Kościele, wyjdzie głodny. Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, aby zaganiać pokorne owieczki do zagrody .


#Serce Europy#Liberte  2019-05-04

J. Kaczyński Pułtusk 4 maj 2019: Kto spojrzy na polską historię ten wie, że nie ma dziejów narodu polskiego bez Kościoła. Powiem więcej. Także dzisiaj, gdy mamy inną sytuację, gdy wiele zmieniło się jeśli chodzi o poglądy ludzi i rolę Kościoła, to Kościół jest jedynym depozytariuszem systemu wartości, który w Polsce jest powszechnie znany. Kto podnosi rękę na Kościół ten podnosi rękę na Polskę. Ja jestem człowiekiem wierzącym, praktykującym katolikiem, ale gdybym nim nie był, to mówiłbym to samo. Dlatego Kościoła trzeba bronić, to obowiązek patriotyczny.


#Kasakasa#Serce Europy  2019-05-05

Jak jest katolikiem, to czemu toruńskiego przebierańca po rękach całuje


#Tak przysięgałeś k omusza łajzo   2019-05-04

Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".


#Podpis #Tak przysięgałeś k omusza łajzo  2019-05-04

Do tej roty, palce unosili wszyscy powołani do LWP. Pan Marek nie był tu wyjątkiem. Są nimi (wyjątkami), wszyscy Ci, którzy byli za ciency do służby.


#Gdzie byli rodzice niby patrioci zza Buga#Podpis   2019-05-04

Tyle, że twój marek poszedł do tej armii jako małolat na ochotnika


#Bobi x#Podpis   2019-05-04

ta lajza poszla na ochotnika


#Ja#Bobi x  2019-05-04

Ilu takich chorych z nienawiści zjebów musi umrzeć aby w tym kraju było normalnie?


#O ja cię#Ja  2019-05-05

Masz na myśli /jeśli w ogóle myślisz/ tego co zamieścił tutaj takie słowa "pojednania"? cyt:żadnej niebieskiej szmaty z gwiazdkami! BRAWO! A 11.05.2019 NA WARSZAWĘ - STOP ŻYDOWSKIM ROSZCZENIOM!


#Marian   2019-05-04

Słuchy chodzą że gdzieś nieboszczyka w Pasłęku znaleźli. Ktoś coś wie więcej?


#Xxx#Marian  2019-05-04

Na sprzymierzonych


#Mieszkanka   2019-05-03

Trochę daja do myślenia te gazety w tej kapsule!Może było coś więcej owinięte tymi właśnie gazetami ?Jakos ciężko jest uwierzyć żeby Niemcy pchali gazety na sam czubek kościoła!


#Pasłęczanie #Mieszkanka  2019-05-04

Tam była zalakowana,, kapsuła czasu,, bo jest kilku świadków, którą wręczyli dla proboszcza za jakiś okres czasu pewnie się dowiemy co było w niej lub nie. Nie zmieni faktu, że proboszcz człowiek raczej mądry i dla konserwatorium zabytków przekażę, ów znalezisko


#Zenio#Mieszkanka  2019-05-03

To samo od razu przychodzi na mysl


#Marymont#Mieszkanka  2019-05-03

Już dawno poszło w zapomnienie, cichosza ksiądz przytulił :)


#Brawo PiS   2019-05-04

Za rządów PO cena baryłki ropy na świecie wynosiła 120 dolarów, a cena w Polsce zbliżała się do 6.00 zł/l benzyny. PIS wtedy szalał. Ile dzisiaj powinien kosztować litr benzyny, skoro baryłka ropy kosztuje 72. Kto nas okrada.


#Radykał#Brawo PiS  2019-05-04

Co byś tu nie wyliczał i nie cudował, to nie przekreślisz tego, że PO i satelickie do niego PSL były i są najbardziej złodziejskimi formacjami politycznymi. To była jemioła na polskim drzewie gospodarczym. To partie, które powinne zniknąć z Polski, ich liderzy z Tuskiem na czele zgnić w lochach więziennych a ich majątki przejść we władanie Skarbu Państwa.


#Hehe#Radykał  2019-05-04

Pozdrów Misiewicza i jego kompanów, włącznie z tą panią co to własnym ciałem tak gorliwie, blokowała harcerza na Westerplatte


#Ot co#Hehe  2019-05-04

Takie Misiewicze trafiają się w każdej partii. Jedyna różnica to taka, że PiS pozbywa się takich osobników bez żalu a totalniaki bronią swoich Misiewiczów do upadłego.


#Hehe#Ot co  2019-05-04

To przypomnij, kto wypuścił zięcia Kaczyńskiego, jak senator Bierecki wywoził w paczkach dyplomatycznych pieniądze ze SKOK do Luksemburga, jakim cudem esbecki prokurator jest szefem komisji sprawiedliwości, pani która była w 10 najgorszych sędziów, przez wiele miesięcy pobierała zasiłki z ZUS , cudownie ozdrowiona przez Jarosława zostaje prezes TK a je małżonek były współpracownik SB i Stasi, nagle zostaje ambasadorem a synek skacze na coraz lepiej płatne stanowiska w spółkach SP, itd ..., itp,...


#Rybka   2019-05-04

No i wylazło robactwo z forum. A było juz tak fajnie


#Wykład Tuska   2019-05-04

Ważne jest, aby uniknąć pewnej pułapki, która kończy się zawsze katastrofą. Kryje się ona w złej gramatyce politycznej, w której rządzi słowo „albo” zamiast słowa „i”. Sami sprawdźcie, jak brzmi zdanie: „my albo oni” i porównajcie ze zdaniem „my i oni”. Obecna polityka, nie tylko w Polsce, w wielu państwach europejskich, zaczyna zmierzać w tę stronę. Albo my albo oni. Jednostka albo wspólnota. Posłuchajcie, jak to brzmi„bezpieczeństwo albo wolność”, a jak brzmi „bezpieczeństwo i wolność”. To nie jest tylko gra słów. D.Tusk Warszawa 3 maj 2019


#Marek Chrapan   2019-05-03

Głowy do góry! Idzie nowe! Nawet na budynku MOSIRu przy stadionie są dwie flagi Polskie i żadnej niebieskiej szmaty z gwiazdkami! BRAWO! A 11.05.2019 NA WARSZAWĘ - STOP ŻYDOWSKIM ROSZCZENIOM! Al. Ujazdowskie 1/3 godzina 14. Zapraszamy!


#Dla seniora co z nudów obumiera#Marek Chrapan  2019-05-04

Dopadł się biedny staruszek do Internetu i się zagubił bidulek. :) Polecam spotkania dla seniorów gdzie uczą i bawią na zajęciach z obsługi komputera i Internetu. A dla nudzących się emerytów polecam działeczkę, jest wiosna można się wyszaleć lecz bez przesady żeby kolanka i plecki nie bolały, bo wiek już słuszny.


#śmieszek#Marek Chrapan  2019-05-04

Czyżby 16 osób popierało żądania Żydów w sprawie odszkodowań wojennych?


#Oni tacy już są#śmieszek  2019-05-04

Oni w swej głupocie poprą każdego aby tylko napisać przeciw panu Chrapanowi.


#Zasłuż sobie   2019-05-04

Na "pana" to trzeba sobie najpierw zasłużyć. A w tym przypadku to dalej niż bliżej.


#Twoj fan   2019-05-04

Chrapcio ty ko-musza twoja mać! Wdrukował ci Gomułka do małoletniego ćwierćmózgu tą nienawiść do imperialistów z Bonn i Żydów i będzie ona w tobie tkwić do ostatnich chwil komu-szego parobka.


#Wiatr   2019-05-03

Ależ Ci ludzie żałośni. Prości i żałośni


#Marcin#Wiatr  2019-05-03

Masz rację i do tego zacofani całymi rodzinami zatrzymali się w pewnej epoce i tumanią się jak robaki.


#Ull   2019-05-03

Ślady sowieckiej, wiecznie nachlanej soldateski też są. "Bo nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy".


#Komuszy sierżant#Ull  2019-05-03

skąd się taka qrwa jak ty bierze?


#Obserwator#Komuszy sierżant  2019-05-03

Zawsze musisz być wulgarny?


#Pytam#Obserwator  2019-05-03

A czy do matołectwa trafi inny język?


#Pytasz więc odpowiadam#Pytam  2019-05-03

Jesteś durnym, wulgarnym żłobem i myślisz, że inni też tacy są.


#Prof Miodek#Pytasz więc odpowiadam  2019-05-03

A twój wpis to grzeczniutki jak cholera!


#Odpowiadam#Prof Miodek  2019-05-03

Jakie pytanie, taka odpowiedź. Odpowiedź musi być dostosowana do poziomu pytającego, aby zrozumiał.


#Do matołków udających inteligentów#Odpowiadam  2019-05-03

Dlatego też "komuszy sierżant" napisał do poprzednika w języku dla niego zrozumiałym.Pojął głupek jeden z drugim czy dalej będziecie niby oświeconych palantów zgrywać?


#Antysierżant#Komuszy sierżant  2019-05-03

Czy ty jesteś ,,tym,,sierżantem.


#Dobry   2019-05-03

Oj złe ludzie,złe w tej Mariance


#Czarna Toyota   2019-05-03

Tak się kończą ,,remonty,, przypadkowych firm.


#Glan   2019-05-03

Czyżby upadek chrześcijaństwa w Mariance?


#Bicz Pański#Glan  2019-05-03

Może za dużo wyznawców toruńskiego antychrysta


#Polak w Paryżu   2019-05-03

Jak Notre Dame


#Alicja Ala   2019-05-03

Wiatr wcale nie był taki silny. Dobrze że to w nocy i na szczęście nie było żadnej babuleńki w moherowym czepcu.


#Wikary   2019-05-03

O !!!! Zły znak ?


#Kasia   2019-05-03

Duchyyyyyyy


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Październikowe Grand Prix Zakrzewka II

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 06:30 

Uwaga wędkarze. Październikowe zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się 20...


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...