3 czerwca 2020 Leszka, Tamary, Karola

Spotkanie w sprawie gazyfikacji miasta

dodał 2019-11-06
Spotkanie w sprawie gazyfikacji miasta

Urząd Miejski w Pasłęku zaprasza mieszkańców Pasłęka na spotkanie w sprawie gazyfikacji miasta w technologii LNG, które poprowadzą przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o. o. Oddział Gazowniczy w Olsztynie.
 
Spotkanie odbędzie się dnia 26 listopada 2019 r. (wtorek) o godzinie 18:00 w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Pasłęku.
 
Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. jest największą spółką Grupy Kapitałowej PGNiG, działa na terenie całej Polski i dystrybuuje gaz poprzez 185 tys. km gazociągów.

PSG jest nowoczesnym przedsiębiorstwem o bogatych tradycjach, czerpiącym doświadczenie z ponad 160-letniej historii gazownictwa na ziemiach polskich. Jest największym w Europie operatorem systemu dystrybucyjnego gazu.
 
Polska Spółka Gazownictwa jest Narodowym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce. Kluczowym zadaniem Spółki jest niezawodny i bezpieczny transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju bezpośrednio do odbiorców końcowych oraz sieci innych operatorów lokalnych.   
 
Serdecznie zapraszam na spotkanie.

Burmistrz Pasłęka
dr Wiesław Śniecikowski


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Twoj nick   2019-11-07

Czy to spotkanie bedzie transmitowane w internecie? A jak nie czy moze byc?


#Kto zabroni biednemu bogato żyć   2019-11-06

Trzeba było robić jak gaz do Elbląga ciągnęli. A teraz? Prawie całe miasto ma nowe ulice i chodniki. O ile zwiększą się koszty? Wiecie jak miejscowości mają gaz? np. Dąbrówno, Gietrzwałd, Miłakowo, Stawiguda....... I nie obok wszystkich był budowany gazociąg. Jak podał Jarosław Kosin dyrektor zakładu w Olsztynie, ponad połowa gmin na Warmii i Mazurach ma zapewniony dostęp do sieci gazowej. Są to gminy miejskie ale i wiejskie, gdzie mieszka w sumie 90 proc. populacji regionu.Urząd Gminy w Stawigudzie informuje, że trwają prace nad wykonaniem sieci gazowej do miejscowości Majdy i Kręsk.


#Władek#Kto zabroni biednemu bogato żyć  2019-11-07

Morąg ma gaz.


#L ski   2019-11-06

To niby dobry pomysł ale... na ten przykład opalanie gazem, to będą ogromne rachunki, mocno uderzy po kieszeni, będzie tak jak z prądem nie będzie zużycie rzeczywiste tylko gro się płaci za przesyłowe i inne dodatki i wtedy rachunek wychodzi kosmiczny.


#Nastka#L ski  2019-11-06

Porozmawiaj z ludźmi, którzy ogrzewają się gazem, nie jest to takie drogie. Jednocześnie na pewno wygodniejsze dla starszych osób.


#AlicjaSzkolnaAla#Nastka  2019-11-06

Chaziaja stać będzie na wsio.


#L ski#Nastka  2019-11-07

Nie muszę rozmawiać z innymi ludźmi, mam rodzinę właśnie emerytów i stąd wiem jakie są koszta.


#Asas#L ski  2019-11-06

Nie wiem skąd takie informacje o rachunkach? Opłaty przesyłowe to koszt ok 34 złotych miesięcznie. Reszta to opłata za rzeczywiście zużyty gaz. Nie mieszkam w Pasłęku ale mam dom ogrzewany kotłem gazowym. Przy dobrej izolacji miesięczne koszty ogrzewania zimą nie przekraczają 300 złotych za 160 m powierzchni użytkowej. Poza sezonem grzewczym zamykam się w 100 zł (ciepła woda). Samo ogrzewanie jest bardzo wygodne. Serwis raz w roku i to chyba wszystko.


#Asas#Asas  2019-11-06

Upps, właśnie dostałem rachunek za gaz. Poprawka. Opłata dystrybucyjna zmienna 30,23 zł, opłata abonamentowa 10,66 zł, opłata dystrybucyjna stała 11,08 zł. Sam gaz to 84 złote.


#Ja#Asas  2019-11-07

Chyba za ogrzewanie domku a nie domu. W Elblągu za ogrzewanie dużego domu z lat 90-tych, po termoizolacji, przy mrozach -10 to koszt miesięcznie około 2 tyś zł. Tanio więc nie jest.


#L ski#Asas  2019-11-07

Zgoda ale masz ogrzewanie indywidualne natomiast ogrzewanie ogólne to jest inna para kaloszy. Mój ojciec płaci bardzo dużo.


#Bezradny   2019-11-06

Kolejne mzonki inwestycja bardzo droga gaz nie jest tanim ogrzewaniem.


#Jj#Bezradny  2019-11-07

na tą chwilę najtańszym - w nowych budynkach jak jest możliwość wszyscy inwestują w gaz


#Moja rada   2019-11-07

Czas najwyższy a nie zegary za 30 tyś. Mądrze wydawać kasę a nie rozrzutnik. Jeszcze fotowoltaiki niech ktoś w gminie ogarnie jakiś projekt. Ulżyć ludziom. Obniżyć cenę wody i wywóz śmieci.


#Mariusz J   2019-11-06

DLA NIEWTAJEMNICZONYCH: są dwa rodzaje gazu ziemny i butlowy(tzw. płynny). Butlowy jest drogi zarówno w korzystaniu w kuchenkach z butli jak i w ogrzewaniu budynków przy pomocy zewnętrznych zbiorników jakie można zauważyć przy niektórych domach. GAZ ZIEMNY - jest śmiesznie tani i koszt miesięczny używając często kuchenkę gazową i piekarnik, gotując co dzień obiady to około 25zł - 30zł miesięcznie ( w Elblągu tak jest). Wiem że przy moim używaniu potrzebował bym na "wasze" półtora butli gazu. Więc to sobie przemyślcie drodzy Pasłęczanie :-). Ps. Lepiej mieć gaz w mieście i zastanawiać się czy go podciągnąć czy nie. Niż w ogóle nie mieć takiej alternatywy.


#Jak   2019-11-06

Myślenie niektórych jakby z innej epoki, czas się w Pasłęku zatrzymał nie mając takie miasto gazu. Niektórym wszystko przeszkadza nawet jak żaba przechodzi przez ulicę. Czas najwyższy aby coś robić by wszystkim było lżej a nie słuchać kilku wywrotowców.


#Złoty środek   2019-11-06

A co to teraz zmieni? Gaz doprowadzić do Pasłęka żaden problem, trochę kasy, roboty i gotowe ale jak go doprowadzić do mieszkań? Jak to zrobić w budynkach, które nie posiadają instalacji gazowych? Pruć, rozwalać, demolować? Jest inny sposób?


#Maniek   2019-11-06

Mam nadzieje że ta inwestycja dojdzie do skutku , ta inwestycja jeżeli będzie to pewnie i tak na nowo budowanych osiedlach a tam większość mieszkańców czeka na takie udogodnienie


#Capucino   2019-11-06

Bicie piany , ciemnogród , gaz powinien być w Pasłęku co najmniej od 30 lat .


#A gaz był tak blisko   2019-11-06

co na to lobby węglowe, którego już raz wystraszyły się władze? Wtedy dwóch radnych handlowało węglem no i oczywiście stara firma z oparciem gdzie trzeba.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności