27 września 2020 Wincentego, Mirabeli, Justyny

Stroje sportowe – jakie wybrać?

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-08-05
Stroje sportowe – jakie wybrać?

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami. W szczególności odczuwalne jest to przez sportowców, którzy regularnie uprawiają sporty drużynowe – outdoorowe, czyli na zewnątrz. Intensywny wysiłek fizyczny, a co za tym idzie – podniesienie temperatury ciała zawodników sprawia, że mogą oni być narażeni bardziej na przeziębienie i wychłodzenie. Właściwe stroje do uprawiania sportu, wykonane solidnie i pochodzące od sprawdzonego producenta odzieży sportowej np. PEHA są głównym czynnikiem zapewniającym komfort i zdrowe podczas ćwiczeń, pozostałe akcesoria to kolejne kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę.

Jakie stroje sportowe wybrać?

Tak naprawdę najważniejsze jest to, co zakłada się na siebie podczas aktywności. Przy wyborze ubrań sportowych dobrze jest postawić na jakościowe i precyzyjnie wykonane elementy garderoby pochodzące od sprawdzonych producentów. Jeśli to możliwe – najlepiej jest stawiać na polskie marki sportowe, taką jak np. PEHA, które nie tylko szyją ubrania w Polsce, ale również wykorzystują do ich produkcji polskie, najlepsze dzianiny. Okazuje się, że to właśnie one (jak np. chłodząca CoolMax od PEHA) mogą spokojnie konkurować z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie produkcji dzianin dedykowanych dla sportu.

Czy zabezpieczać ciało przed chłodem?

Pod ubrania sportowe, szczególnie jesienią, zimą i wczesną wiosną, dobrze jest założyć specjalną bieliznę termiczną, które jest cienka, lekka i zapobiega utracie temperatury podczas aktywności, a co za tym idzie – zapobiega wychłodzeniu. Z drugiej strony, dzięki temu, że jest oddychająca, nie chłonie i nie gromadzi wody – zapobiega również uczuciu dyskomfortu podczas intensywnych ćwiczeń.

Podstawowe wyposażenie każdego sportowca to przede wszystkim dobre buty, profesjonalny strój sportowy (np. od polskiej marki sportowej PEHA) i opcjonalnie – zaawansowana bielizna termiczna, która z pewnością przyda się podczas treningów w chłodne dni. Z tego nie można zrezygnować!

0
0
0