10 sierpnia 2020 Borysa, Filomeny, Wawrzynca

Studenci PUTW rozpoczęli nowy rok

dodał 2018-10-12
Studenci PUTW rozpoczęli nowy rok
Wczoraj członkowie Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2018/2019. W inauguracyjnym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz gminy i powiatu, kierownicy jednostek współpracujących ze stowarzyszeniem oraz przyjaciele i członkowie PUTW.

 

W pierwszej części uroczystości prezes Helena Mendelewska mówiła o tym, co udało się zrobić w minionym roku. A było tego sporo: wykłady, zajęcia fakultatywne, wyjazdy do teatru, imprezy okolicznościowe i wycieczki– to tylko niektóre ze zrealizowanych przedsięwzięć.

W ubiegłym sezonie po raz pierwszy zorganizowaliśmy wspólną akcję z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod nazwą „Łap ciuszek”. Spotkaliśmy się z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzecznej, gdzie piekliśmy ciasteczka i śpiewaliśmy kolędy. W ramach imprez okolicznościowych, uczestniczyliśmy z elbląskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku w „topieniu Marzanny” W Stegnie. Organizowaliśmy także spotkania informacyjne na temat wprowadzenia tzw. „karty życia” – wyliczała pani prezes.

Członkowie PUTW przeprowadzili także warsztaty rękodzieła artystycznego z uczniami Zespołu Szkół Powszechnych, brali udział w sportowej senioriadzie, a zespół wokalny Perełki występował na wielu imprezach i przeglądach w gminie, powiecie i województwie. Plany na ten rok również są imponujące. Stowarzyszenie nadal będzie prowadziło działania na rzecz poprawy pozycji seniorów w mieście i poprawy jakości ich życia poprzez aktywność społeczną, fizyczną, intelektualną. W zamierzeniach jest przystąpienie PUTW do Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz przekształcenie w organizacją pożytku publicznego, by móc przyjmować 1% podatku.

Wczorajsze spotkanie było także okazją do podziękowań. Zarząd stowarzyszenia wyróżnił z grona słuchaczy 35 najaktywniejszych osób. Po części oficjalnej, wykład inauguracyjny wygłosiła dr Irena Sorokosz z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności