29 września 2020 Michala, Gabriela, Rafala

Szanowni Mieszkańcy!

dodał 2020-05-13
Szanowni Mieszkańcy!

W związku z obowiązkiem stosowania środków ochrony osobistej w miejscach publicznych, Władze Pasłęka wyszły z inicjatywą zaopatrzenia w maski mieszkańców Naszej Gminy. W geście globalnej solidarności w ramach akcji „Maseczki dla Polski” Prezes Firmy Wipasz S.A. przekazał na ręce Zastępcy Burmistrza Pasłęka blisko 20 000 maseczek wielokrotnego użytku dla mieszkańców miasta i gminy Pasłęk. Mając na względzie powyższe informujemy Państwa, że od początku maja br. maseczki są dystrybuowane na terenie Gminy, zaś od 12 maja 2020 r. odbywa się dystrybucja masek na terenie miasta. Maseczki są roznoszone do skrzynek pocztowych i przekazywane dla mieszkańców zameldowanych na terenie Naszej Gminy.

Klikając w poniższy link można się dowiedzieć jak prawidłowo założyć i dezynfekować maseczkę.

https://wipasz.pl/instrukcja-obslugi-maseczki

 

Publikujemy fragmenty oświadczenia zarządu Wipasz S.A.:

Sytuacja pandemii koronawirusa postawiła przed nami kolejne wyzwanie. Naszej pomocy potrzebuje służba zdrowia, obywatele i nasi zagraniczni przyjaciele. W pierwszej kolejności skupiliśmy się na odpowiednim zaopatrzeniu szpitali. To tam każdego dnia toczy się walka o życie naszych bliskich. Wipasz S.A. poprzez Fundację Wipasz Pomocna Dłoń, przekazał wsparcie szpitalom w Olsztynie, Ostródzie i Piszu, przeznaczając ponad 400 000 zł na zakup sprzętu umożliwiającego szybką diagnostykę, respiratory, moduły ułatwiające oddychanie oraz środki ochrony dla pracowników medycznych. Obserwując narastający niepokój społeczeństwa Zarząd Spółki podjął decyzję o przekazaniu 1,5 miliona złotych na akcję #maseczkidlapolski, dzięki której bezpłatne maseczki wielokrotnego użytku trafią do Polaków. Strach paraliżuje wszystkich obywateli nawet podczas prozaicznych czynności jak wyjście do pracy czy sklepu. Posiadanie maseczki nie tylko realnie ogranicza rozprzestrzenianie drobnoustrojów z dróg oddechowych, ale również daje poczucie większego bezpieczeństwa. Dezynfekcja maseczki jest bardzo prosta - wystarczy wygotować ją w wodzie przez 30 minut i wysuszyć - każdy może zrobić to we własnym domu. Do tej pory maseczki trafiły już do mieszkańców Mławy, Międzyrzeca Podlaskiego, Olsztyna i okolic tych miejscowości. W związku z decyzją rządu o wprowadzeniu od 16.04 obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych, zintensyfikowaliśmy nasze prace by nowe dostawy jak najszybciej trafiły do kolejnych miast. Już kolejnego dnia, tj.17.04 przekazaliśmy ponad 100 000 sztuk na ręce Burmistrzów miast: Ostróda, Iława i Nowe Miasto Lubawskie. Dystrybucją maseczek zajmują się samorządy lokalne. Wiemy, że robią wszystko co w ich mocy, by jak najszybciej zabezpieczyć swoich mieszkańców.

Wiemy jak ważne jest nasze nieprzerwane funkcjonowanie w całym łańcuchu, dlatego dostarczamy maseczki również dla naszych pracowników, kontrahentów i ich rodzin. Pragniemy podziękować za Ich odpowiedzialne zachowanie i zaangażowanie. To dzięki Nim możemy kontynuować misję naszej firmy, by żywić ludzi i zwierzęta oraz pomagać tym, którzy nas teraz najbardziej potrzebują.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pasleczanka   2020-05-14

Takie dziadostwo nie nadaje się do noszenia na twarzy. Lepiej było nic nie dać niż takie coś...ale wiadomo ktoś zarobić musi...


#Pytam   2020-05-13

kto je produkuje ?//?


#Zorro#Pytam  2020-05-13

Może to te maseczki od Szumowskiego czyli do d..py


#Pytanko#Zorro  2020-05-14

od Szumowskiego to masz na poczcie do kupenia W skrzynce za darmo to co dostales jest od wipaszu, ale kto je klecił i z czego, oto jest pytanie!


#Klaudia   2020-05-13

Do których mieszkańców gminy???? Nic mi nie wiadomo nie widziałam.!!


#Judyta   2020-05-13

To jest coś maseczkopodobne


#Klakier   2020-05-13

Brawo Wipasz wielkie uznanie a marudom z delikatnym nosem proponuje spakować się i wyjechać jak najszybciej z tego kraju nie zapominając zabrać ze sobą dyrektora parku JP.


#Haha#Klakier  2020-05-13

Ciekawe czy szef Wipaszu, widział taką maseczkę, chętnie zobaczę jak połączy ten sznureczek z tym dziwnym czymś i toto założy


#Józek#Klakier  2020-05-13

A ty Klakier gdzie się schowałeś przed PiSsem?Na Białorusi?


#Zorro#Klakier  2020-05-13

Może chcesz moje 4 szt. chętnie oddam.


#Nie ufam tej firmie   2020-05-13

Kolejne podejście pod świńskie "laboratorium" ?


#Nie dla kurników#Nie ufam tej firmie  2020-05-13

Maseczki śmierdzą jak chińskie kalosze


#Kri#Nie dla kurników  2020-05-13

To chyba te z Ukrainy szyły bo się chwaliła ostatnio jedna kupując vodke w Netoo


#Lola#Kri  2020-05-13

Jak szyły , to jest kawałek grubego materiału z dziurkami i woreczek


#Taka prawda#Nie ufam tej firmie  2020-05-13

O tym samym pomyślałem.


#Optymista#Taka prawda  2020-05-13

Nie ufam (obawiam się) Grekom, nawet gdy przynoszą dary - powiedział Wergiliusz, starożytny Rzymianin. Taka sama sytuacja - jak widać - zaistniała w naszej gminie.


#Szok   2020-05-13

Znalazłem w skrzynce kawałek sztywnej fizeliny z dziurkami po bokach i oddzielnie krótki kawałek sznurka, z postrzępionymi końcami, gdybym nie przeczytał tego artykułu, to w życiu bym nie wpadł na to że toto ma udawać maseczkę , szkoda że foty nie można wkleić .


#Parodia   2020-05-13

to co znalazłem w skrzynce na listy nazywacie maseczką w woreczku foliowym,dziadostwo wstydu nie macie czymś takim się chwalić , było na Bankowej zamówić o połowę mniej ale porządne maski


#Uuugte   2020-05-13

Piękna postawa, wipasz bezinteresownie wspiera szpitale, a takze społecznością lokalną


#Mieszkanka   2020-05-13

Te maseczki to mogą sobie w d*** wsadzić. Przeznaczyć tyle kasy na takie badziewie.... I że Gmina nie wstydzi się ich rozdawać dla mieszkańców. PORAŻKA


#Zorro#Mieszkanka  2020-05-13

Jeszcze takiego badziewia nie nosiłem i nosić nie będę a znalazłem w mojej skrzynce 4 szt. Chciałbym zobaczyć burmistrza i pracowników urzędu w tych maseczkach, proszę o foto.


#Ab   2020-05-13

Kto jest autorem treści tego artykułu?


#Ciekawy#Ab  2020-05-13

Czy czasem nie Wipasz?


#Mati   2020-05-13

Napoleon opuść wreszcie stanowisko bo śmieszny jesteś -oredzie do mieszkańców jeszcze wygłoś 2 miesiące po fakcie ....


#Mieszkaniec   2020-05-13

Jest wiosna ludzie nabieramy odporności na zimę oddychamy pełną piersią


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności