Szanowni Mieszkańcy!

dodał Ponad tydzień temu, 2020-05-13
Szanowni Mieszkańcy!

W związku z obowiązkiem stosowania środków ochrony osobistej w miejscach publicznych, Władze Pasłęka wyszły z inicjatywą zaopatrzenia w maski mieszkańców Naszej Gminy. W geście globalnej solidarności w ramach akcji „Maseczki dla Polski” Prezes Firmy Wipasz S.A. przekazał na ręce Zastępcy Burmistrza Pasłęka blisko 20 000 maseczek wielokrotnego użytku dla mieszkańców miasta i gminy Pasłęk. Mając na względzie powyższe informujemy Państwa, że od początku maja br. maseczki są dystrybuowane na terenie Gminy, zaś od 12 maja 2020 r. odbywa się dystrybucja masek na terenie miasta. Maseczki są roznoszone do skrzynek pocztowych i przekazywane dla mieszkańców zameldowanych na terenie Naszej Gminy.

Klikając w poniższy link można się dowiedzieć jak prawidłowo założyć i dezynfekować maseczkę.

https://wipasz.pl/instrukcja-obslugi-maseczki

 

Publikujemy fragmenty oświadczenia zarządu Wipasz S.A.:

Sytuacja pandemii koronawirusa postawiła przed nami kolejne wyzwanie. Naszej pomocy potrzebuje służba zdrowia, obywatele i nasi zagraniczni przyjaciele. W pierwszej kolejności skupiliśmy się na odpowiednim zaopatrzeniu szpitali. To tam każdego dnia toczy się walka o życie naszych bliskich. Wipasz S.A. poprzez Fundację Wipasz Pomocna Dłoń, przekazał wsparcie szpitalom w Olsztynie, Ostródzie i Piszu, przeznaczając ponad 400 000 zł na zakup sprzętu umożliwiającego szybką diagnostykę, respiratory, moduły ułatwiające oddychanie oraz środki ochrony dla pracowników medycznych. Obserwując narastający niepokój społeczeństwa Zarząd Spółki podjął decyzję o przekazaniu 1,5 miliona złotych na akcję #maseczkidlapolski, dzięki której bezpłatne maseczki wielokrotnego użytku trafią do Polaków. Strach paraliżuje wszystkich obywateli nawet podczas prozaicznych czynności jak wyjście do pracy czy sklepu. Posiadanie maseczki nie tylko realnie ogranicza rozprzestrzenianie drobnoustrojów z dróg oddechowych, ale również daje poczucie większego bezpieczeństwa. Dezynfekcja maseczki jest bardzo prosta - wystarczy wygotować ją w wodzie przez 30 minut i wysuszyć - każdy może zrobić to we własnym domu. Do tej pory maseczki trafiły już do mieszkańców Mławy, Międzyrzeca Podlaskiego, Olsztyna i okolic tych miejscowości. W związku z decyzją rządu o wprowadzeniu od 16.04 obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych, zintensyfikowaliśmy nasze prace by nowe dostawy jak najszybciej trafiły do kolejnych miast. Już kolejnego dnia, tj.17.04 przekazaliśmy ponad 100 000 sztuk na ręce Burmistrzów miast: Ostróda, Iława i Nowe Miasto Lubawskie. Dystrybucją maseczek zajmują się samorządy lokalne. Wiemy, że robią wszystko co w ich mocy, by jak najszybciej zabezpieczyć swoich mieszkańców.

Wiemy jak ważne jest nasze nieprzerwane funkcjonowanie w całym łańcuchu, dlatego dostarczamy maseczki również dla naszych pracowników, kontrahentów i ich rodzin. Pragniemy podziękować za Ich odpowiedzialne zachowanie i zaangażowanie. To dzięki Nim możemy kontynuować misję naszej firmy, by żywić ludzi i zwierzęta oraz pomagać tym, którzy nas teraz najbardziej potrzebują.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pasleczanka   Ponad tydzień temu, 2020-05-14

Takie dziadostwo nie nadaje się do noszenia na twarzy. Lepiej było nic nie dać niż takie coś...ale wiadomo ktoś zarobić musi...


#Pytam   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

kto je produkuje ?//?


#Zorro#Pytam  Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Może to te maseczki od Szumowskiego czyli do d..py


#Pytanko#Zorro  Ponad tydzień temu, 2020-05-14

od Szumowskiego to masz na poczcie do kupenia W skrzynce za darmo to co dostales jest od wipaszu, ale kto je klecił i z czego, oto jest pytanie!


#Klaudia   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Do których mieszkańców gminy???? Nic mi nie wiadomo nie widziałam.!!


#Judyta   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

To jest coś maseczkopodobne


#Klakier   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Brawo Wipasz wielkie uznanie a marudom z delikatnym nosem proponuje spakować się i wyjechać jak najszybciej z tego kraju nie zapominając zabrać ze sobą dyrektora parku JP.


#Haha#Klakier  Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Ciekawe czy szef Wipaszu, widział taką maseczkę, chętnie zobaczę jak połączy ten sznureczek z tym dziwnym czymś i toto założy


#Józek#Klakier  Ponad tydzień temu, 2020-05-13

A ty Klakier gdzie się schowałeś przed PiSsem?Na Białorusi?


#Zorro#Klakier  Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Może chcesz moje 4 szt. chętnie oddam.


#Nie ufam tej firmie   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Kolejne podejście pod świńskie "laboratorium" ?


#Nie dla kurników#Nie ufam tej firmie  Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Maseczki śmierdzą jak chińskie kalosze


#Kri#Nie dla kurników  Ponad tydzień temu, 2020-05-13

To chyba te z Ukrainy szyły bo się chwaliła ostatnio jedna kupując vodke w Netoo


#Lola#Kri  Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Jak szyły , to jest kawałek grubego materiału z dziurkami i woreczek


#Taka prawda#Nie ufam tej firmie  Ponad tydzień temu, 2020-05-13

O tym samym pomyślałem.


#Optymista#Taka prawda  Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Nie ufam (obawiam się) Grekom, nawet gdy przynoszą dary - powiedział Wergiliusz, starożytny Rzymianin. Taka sama sytuacja - jak widać - zaistniała w naszej gminie.


#Szok   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Znalazłem w skrzynce kawałek sztywnej fizeliny z dziurkami po bokach i oddzielnie krótki kawałek sznurka, z postrzępionymi końcami, gdybym nie przeczytał tego artykułu, to w życiu bym nie wpadł na to że toto ma udawać maseczkę , szkoda że foty nie można wkleić .


#Parodia   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

to co znalazłem w skrzynce na listy nazywacie maseczką w woreczku foliowym,dziadostwo wstydu nie macie czymś takim się chwalić , było na Bankowej zamówić o połowę mniej ale porządne maski


#Uuugte   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Piękna postawa, wipasz bezinteresownie wspiera szpitale, a takze społecznością lokalną


#Mieszkanka   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Te maseczki to mogą sobie w d*** wsadzić. Przeznaczyć tyle kasy na takie badziewie.... I że Gmina nie wstydzi się ich rozdawać dla mieszkańców. PORAŻKA


#Zorro#Mieszkanka  Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Jeszcze takiego badziewia nie nosiłem i nosić nie będę a znalazłem w mojej skrzynce 4 szt. Chciałbym zobaczyć burmistrza i pracowników urzędu w tych maseczkach, proszę o foto.


#Ab   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Kto jest autorem treści tego artykułu?


#Ciekawy#Ab  Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Czy czasem nie Wipasz?


#Mati   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Napoleon opuść wreszcie stanowisko bo śmieszny jesteś -oredzie do mieszkańców jeszcze wygłoś 2 miesiące po fakcie ....


#Mieszkaniec   Ponad tydzień temu, 2020-05-13

Jest wiosna ludzie nabieramy odporności na zimę oddychamy pełną piersią


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności