30 maja 2020 Ferdynanda, Karola, Jana

To nie są wakacje

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-04-28
To nie są wakacje

Rozluźnienie zakazów obowiązujących w związku z pandemią koronawirusa spowodowało wzmożony ruch m.in. w Parku Ekologicznym. Miejsce to jest codziennie odwiedzane przez dorosłych i młodzież. Nie wszyscy pamiętają jednak, że w dalszym ciągu należy zachować ostrożność i unikać kontaktu z innymi osobami. Niewiele przejmuje się pandemią szczególnie część młodzieży, której wydaje się, że jest na wakacjach. Piątkowo – sobotnie pikniki organizowane w dolinie rzeki Wąskiej (przy dawnej kładce) z konsumpcją alkoholu i paleniem ognisk są zagrożeniem również dla Parku. Szczególnie teraz, kiedy mamy suszę, o pożar nie trudno. Do młodzieży apelujemy o umiar i rozsądek w korzystaniu z czasu wolnego.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Spacerniak   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-01

Już nie ma problemu


#Ja   Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Wystarczy przejść się wieczorem po mieście, mało kto ma założoną maseczkę. Przy takim podejściu to my faktycznie z tą epidemią będziemy przez najbliższe 2 lata. A potem będą pretensje że rząd nie pozwala usług odmrażać.


#Maska#Ja  Miesiąc temu

Prosze racjonalnie wytłumaczyc sens noszenia maski, oczywiscie oprócz rozporządzenia, przez osobe samotnie spacerującą po mieście wieczorem, kiedy na ulicach nie ma ludzi.


#Ja#Maska  Miesiąc temu

Proszę bardzo - wiadomo, że maska bez filtra nas nie chroni. Noszenie masek ma sens tylko w przypadku, gdy wszyscy je nosimy, ponieważ nie rozsiewamy wirusa na lewo i prawo razem z naszą śliną, która mimo woli wydostaje się z ust podczas mówienia, kasłania, kichania etc. Dlatego tak ważna jest tu solidarność a nie patrzenie na koniec swojego nosa. Ci co masek nie noszą narażają nie siebie tylko innych. Skąd wiesz czy nie jesteś "cichym" nosicielem?


#Ja#Maska  Miesiąc temu

I nie mówię tu o samotnie spacerujących, bo tych jak na lekarstwo, ale o grupkach młodzieży (niespokrewnionej) oraz naszych pasłęckich miłośnikach tanich trunków i nie tylko...


#Zorro#Maska  Miesiąc temu

Dzisiaj byłem w lesie na spacerze z wnukami, spotkałem rowerzystę w maseczce a on do mnie z tekstem: "Gdzie maseczka?" No kuźwa !


#Abc#Maska  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-04-30

To co Ty wydychasz osoba która Cię mija wdycha im szybciej idziesz czy biegniesz rozmawiasz tym więcej aerozolu z siebie wydychasz więc możesz zarażać na kilka metrów to jest sens noszenia maseczki.Mijasz różne sprzęty ławki klamki gdzie twoje wyziewy osadzają się


#Szkoda słów#Ja  Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

To już nie chodzi nawet o pandemię. To chodzi o to, że nigdy w naszym społeczeństwie nie będzie dobrze, dopóki tzw. służby nie będą w sposób konsekwentny rozliczały z przestrzegania aktualnie obowiązującego prawa. Zwykle wychodzi na to, że frajerami są ci, którzy podporządkowują się (nawet w sytuacji takiej, jak ta z maskami, wkurza mnie ten nakaz, ale noszę), a "panami" ci, co olewają.


#Maska#Szkoda słów  Miesiąc temu

Wychodzi dwóch panów przed kamery TVP i zarządza : Na naszą komendę wszyscy skaczemy z dachów ,wysokość budynku minimum 4 piętra.


#Szkoda słów#Maska  Miesiąc temu

Nakaz noszenia masek nie jest jednak rozkazem zabicia się. Ich noszenie może, owszem, zaszkodzić zdrowiu, ale nie sądzę, by bezpośrednio one zabijały. Każdą argumentację i opinię można sprowadzić do absurdu. Powtarzam - wkurza mnie konieczność ich nakładania i noszenia. Wkurza mnie odbieranie ludziom możliwości zarabiania w różnych branżach. I co, mam się tłuc z policją z powodu swojego wkurzenia?


#Jj   Miesiąc temu

Ludzi nad jeziorkiem więcej większość kulturalna maseczki zakładają przy mijankach i jest ok . Natomiast są grupy młodzieży mające wszystko gdzieś ... i tym trzeba się zająć ja rozumiem trzeba się spotkać pogadać wypić zapalić ale jak idzie rodzina to nie muszą iść całą szerokością i chociaż założą te maseczki przy mijaniu korona z głowy nie spadnie !


#Leśnik   Miesiąc temu

Ja jestem stałym bywalcem parku, ludzie sobie o nim przypomnieli i faktycznie w niedzielę były tłumy, ale błagam nie śmiećcie i zachowujcie się ciszej, szkoda zwierząt i przyrody. Pojawiły się pety na ścieżkach i śmieci:( dbajmy o przyrodę;)


#Prosto z mostu#Leśnik  Miesiąc temu

Bo tam, oprócz normalnych ludzi, przyszło chamstwo, nie mające pojęcia o kulturalnym zachowaniu. Chamstwo trzeba wychowywać, najlepiej za pomocą finansowego bata. Trudność jednak polega na tym, że nie można w każdym miejscu postawić policjanta, więc my normalni zwracajmy chamstwu uwagę na jego niestosowne zachowanie a jak się stawia, używajmy komórki jako dokumentu dla karzącej władzy.


#Abc   Miesiąc temu

nie, no najlepiej uwiązać i trzymać w domu. Wszystko w granicach rozsądku, nie dajmy się zwariować.


#Ortofob   Miesiąc temu

są zagrożeniem również dla Parku --- po co parku pisane jest dużą literą


#Polonista#Ortofob  Miesiąc temu

Ortofob=głup....b.,,Po co,,to się nogi ,,noco,,.-Dlaczego!Pusta pało.


#Roman#Polonista  Miesiąc temu

Kciuk w dół za wulgaryzm. Chcesz zaistnieć? Jeżeli tak, koniecznie zmień swój nick na coś poważniejszego. Chociaż wydaje mi się, że stałego nie masz.


#Polonista#Polonista  Miesiąc temu

Wulgaryzmy?Ja o innej pale pisałem niż ty myślisz.Nie bądź świntuchem.


#Zniesmaczony#Polonista  Miesiąc temu

Twój wulgaryzm kwalifikuje Cię do patologii. Patologii językowej na pewno a do ogólnej domyślnie.


#Znudzony#Zniesmaczony  Miesiąc temu

Takie hasła i trendy jak "róbta co chceta", "wyzwolenie od ciemnogrodu", "moja macica moja własność" i inne temu podobne, przyczyniają się do "produkcji" takich "Polonistów".


#Ortofob do polonisty z ciasnym mózgiem#Polonista  Miesiąc temu

A tak do meritum to nic, nic...Ja ci piszę obłędach ortograficznych a ty mi odpowiadasz jakimś narzeczu..


#Twoj#Ortofob  Miesiąc temu

Nazwa własna, to nie jest park, ma tylko w nazwie Park :P


#Oksymoron   Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

zabić,zastrzelić, ubić, odpalić,mięso do maszynki i na kiełbasę albo konserwy dla biednych, Jeszcze zarażą nas pi-pidemią której nie ma,


#NN#Oksymoron  Miesiąc temu

Uważam, że pandemia to co najmniej globalna histeria, ale dlaczego młodzi do szkoły chodzić nie muszą, a za to rekreacji zażywają, ile wlezie. Coś nie nie tak. Schizofrenia całkowita funkcjonowania społecznego.


#Oksymoron#NN  Miesiąc temu

Czyżbyś kwestionował oficjalnie przyjęte stanowisko? Ja szczerze mówiąc śmiem twierdzić że pandemia liczby nie kłamią, telewizja na ogromną skale manipuluje danymi,strasząc ludzi jaki to ten wirus nie jest straszny. Wodarg Wolfgang polecam się zapoznać z opinią w.w doktora, już ponad 2 miesiące temu usiłował przebić się się przez mainstream z analizą dotyczącą :"Pandemii" nie na darmo pojęcie w WHO nt;epidemii, pandemii, podejmowanych wysiłków, procedury ect. watch?v=SNgsnFh8YmQ


#Klakier   Miesiąc temu

Fajne miejsce na parzonko dyskretnie cicho i przytulnie.


#On   Miesiąc temu

Moim zdaniem to Ci co maja astme lub inne choroby powinny tym bardziej nosic maseczki oni sa najbardziej narazeni na zainfekowanie wirusem


#Twój#On  Miesiąc temu

No właśnie nie!! Około 4% zachorowań to astmatycy I to bez stanu ciężkiego, jak ktoś na codzień ma objawy jak przy korona wirusie to wie jak to wyglada :P


#Sssd   Miesiąc temu

Zapraszam jeszcze na liceum... każdego dnia grupki młodzieży przesiadują po parę godzin... Wakacje pełna gębą :-P


#Jaj   Miesiąc temu

ja nie widzę nikogo na tym zdjęciu, ktoś pomoże?


#Szkoda słów   Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Przecież takie zachowanie naszych "milusińskich" nie dziwi w kontekście tego, jak co najmniej dekadę ich prawa były i są święte (szkoła). Tak są ukształtowani, że nie muszą i ich nie dotyczy. Wyjątki w tym trendzie całościowego obrazu nie zmieniają.


#Optymista#Szkoda słów  Miesiąc temu

Z tym muszę się zgodzić. Obdarzono uczniów dużym pakietem praw a zapomniano o ich obowiązkach. Zapomniano albo celowo "zapomniano" o odwiecznych zasadach - że w chaosie trudno kogoś czegoś nauczyć. Dzieci a nawet często i młodzież nie rozumieją pewnych rzeczy z racji braku doświadczenia i dlatego muszą być przymuszani rygorem do pewnych zachowań, w tym do nauki. Zresztą co tu dużo mówić - wielu dorosłych muszą być przymuszani rygorem do pewnych zachowań, np. do prowadzenia pojazdów w stanie trzeźwości.


#Lągo   Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Redaktor od dawna ma te objawy?


#Łuszasz i Szenka   Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Jurek Arbuzie ty to jak ten NACZELNIK piszesz ze kaczor to dyktator a sam jesteś też niezły dyktatorek i konfitura tylko wszystko pod twoje dyktando POZDRO DLA NACZELNIKA JP.


#Park Paranoiczny   Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Złapać ! Rozstrzelać i pochować w zbiorowej mogile bez krzyża !Abo wrzucić do jeziorka to może węgorz podejdzie ?


#Lol   Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Gonić,karać ,bo niektórym pasuje taka sytuacja!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności