30 października 2020 Zenobii, Przemyslawa
Reklama Heops

Trening umiejętności praktykantów z ZSEiT przed wyjazdem do Włoch

dodał 2017-12-16
Trening umiejętności praktykantów z ZSEiT przed wyjazdem do Włoch

Organizowane w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku praktyki zagraniczne stały się nieodłączną, ważną i niezwykle atrakcyjną częścią kształcenia w szkole.

Zagraniczne praktyki służą zapoznaniu młodych techników ze specyfiką funkcjonowania przedsiębiorstw w krajach UE, poznaniu warunków pracy w wyspecjalizowanych zawodach, poprawie mobilności i kreatywności, przedsiębiorczości, zdobyciu przez uczniów doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku oraz kompetencji społecznych koniecznych do poruszania się na europejskim i krajowym rynku pracy.

Grupa 15 uczniów kształcąca się w zawodach technik przetwórstwa mleczarskiego oraz technik agrobiznesu jest w trakcie przygotowań do wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe do Włoch. Za nimi już warsztaty treningu personalnego oraz warsztaty doradztwa zawodowego.

Pierwsze z nich mały na celu wzajemne poznanie się, przygotowanie do umiejętnego radzenia sobie podczas dwutygodniowego rozstania z bliskimi, poznanie sposobów zachowania w sytuacjach stresowych, poznania zasad i technik umożliwiających łatwiejszą adaptację w nowym miejscu. Celem treningu było również wzmocnienie w uczniach poczucia własnej wartości i pewności siebie w nawiązywaniu kontaktów z przedstawicielami różnych narodowości.

Na warsztatach doradztwa zawodowego uczniowie m.in. przygotowali indywidualny plan działania, dokumenty aplikacyjne CV oraz list motywacyjny dla potencjalnego pracodawcy z Włoch.

Przed uczniami jeszcze wiele godzin zajęć. Najbliższe z nich rozpoczną się już po świątecznych feriach i dotyczyć będą kultury i obyczajów Włoch.

Działania realizowane są przez ZSEiT od sierpnia 2017 r. w ramach projektu „Aktywni zawodowo w Europie” programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Info ZSEiT: Bogumiła Olendzka - Kozicka

 

 

0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Zygfryd   2017-12-16

niech dziewczyny wyposażą się w bransoletki "antygwałtu"...


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności
Żwirownia 1140 px
nasza2