22 lutego 2019 Marty, Malgorzaty, Piotra

Uwagi dla planu można składać do 28. lutego

dodał 2018-02-13
Uwagi dla planu można składać do 28. lutego
Emocje po pierwszym spotkaniu, kiedy to rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat wprowadzenia zmian w planie zagospodarowania przestrzennego przy drodze prowadzącej nad pasłęckie jeziorko jeszcze nie opadły. Widać to było podczas wczorajszego spotkania w sali rycerskiej, gdzie mieszkańcy znów mówili o tym, że nie chcą działalności usługowej w sąsiedztwie, że dbają o swoje interesy i chcą po prostu mieć spokój. Nadal stoją na stanowisku, że proponowane zmiany są sprzeczne ze studium, a w przyszłości mogą one doprowadzić do tego, że w okolicy powstanie duży market.

 

Wcześniej sugerowali także, że proponowane zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego są robione po prostu na wyrost. Przypomnijmy, że na samym początku mowa była o lokalizacji w obrębie ul. Partyzantów obiektu o dwóch kondygnacjach i powierzchni nawet do tysiąca metrów kwadratowych z płaskim dachem. Ten zapis zmieniono, zapisując w projekcie dopuszczalną powierzchnię obiektu do 450 mkw. Wczoraj architekt Katarzyna Łukowicz, autorka planu, zaproponowała kilka zmian, wprowadzając obostrzenia dotyczące dachu o odpowiednim nachyleniu oraz wysokości obiektu do 8 metrów. Inwestor akceptuje te warunki, bo jak tłumaczył – chodzi o wybudowanie sklepu motoryzacyjnego o powierzchni około 100 mkw. z działem sprzedaży i magazynu wraz z niezbędnymi sanitariatami. Bez dodatkowych pięter. W jego opinii – to nie żadna hala, tylko zwykły sklep, którego działalność nie wiąże się z przyjazdem ciężarówek, czy innego ciężkiego sprzętu, więc nie będzie uciążliwa dla innych. Mieszkańcy mówili o tym, że chcieliby zobaczyć wizualizację obiektu i uzyskać gwarancję tego, że w przyszłości nie pojawią się inne osoby, które będą chcieliby tu prowadzić wielkopowierzchniową działalność usługową. Architekt, sporządzająca projekt zmian zagospodarowania przestrzennego mówiła o tym, że na osiedlach domków jednorodzinnych pojawiają się sklepy, czy też inna działalność usługowa, co jest zjawiskiem powszechnym. Tłumaczyła także, że okoliczni mieszkańcy mają prawo z czymś się nie zgadzać. Podobnie jak ktoś inny ma prawo wnioskować o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, a decyzję o racji rozstrzygają stosowne organy. Podjęcie zmian w zagospodarowaniu terenu wymaga odpowiedniej procedury. Teraz jest czas na składanie pisemnych wniosków dotyczących ustaleń przyjętych w projekcie planu miejscowego. Uwagi należy składać na piśmie do Burmistrza Pasłęka z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 lutego 2018r. Jako wniesione na piśmie uznaje się również uwagi wniesione w postaci elektronicznej na adres mailowy paslek@paslek.pl , w formie zgodnej z art. 18 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Uwagi złożone po upływie wyżej podanego terminu pozostaną bez rozpatrzenia. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag jest Burmistrza Pasłęka.

aw

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Hgf   2018-02-16

Wylot na Rogajny, wylot na Elbląg i wylot na Warszawę, a także tereny po odlewni. Jeszcze pewnie kilka miejsc nadaje sie na takie inwestycje. Zachęcam inwestora.


#Tak dla autolandu gdzie indziej   2018-02-15

Jesteś słabo zorientowany lub masz problem z elementarna matematyka, 9 (czytaj dziewięć) rodzin broni się przed zdewastowaniem przestrzennym, za to otwarcie popierają rozwoj takiej przedsiebiorczosci w adekwatnym miejacu do tego typu dzialalnosci np ul Westerplatte Tylko Pan Inwestor kręci i lawiruje co chwilę zmieniając zdanie i wymagania


#Stachu#Tak dla autolandu gdzie indziej   2018-02-16

Firmowa czeka.


#Hgfd#  2018-02-16

zdaje się, że na Firmowej zrobiono drogą infrastrukturę. Ładny pawilon, ale bardziej pasuje do dzielnicy przemysłowej niż spacerowo-mieszkalnej.


#NEO   2018-02-16

Tak. Dobrze powiedziane. Pawilon usługowo-handlowy wzdłuż trasy spacerowej...Budować, ale na Westerplatte!


#Mieszkaniec   2018-02-16

Gdyby sklep miał stanąć przed budynkami jednorodzinnymi stojącymi po prawej stronie ul. Cichej, też bym protestował. Pawilon związany jest jednak z ul. Partyzantów i do niej przynależy. Budować.


#Bolo   2018-02-16

Ładny i estetyczny pawilon. Dużo lepiej wygląda niż ten obiekt należący do szpitala.


#Tak dla auto landu   2018-02-15

To nie do wiary, że dwie egoistycznie nastawione rodziny blokują rozwój miasta. Chcecie spokoju, to na wieś. Trzeba było budować się w Krasinie.


#Blenston#Tak dla auto landu  2018-02-15

Albo w baciutach wielkich. Może nawet w drulitach!


#Ale numer   2018-02-15

To nie do wiary że można taką halę budować w osiedlu domów Szok ...ale to właśnie Pasłęk


#Ab#Ale numer  2018-02-15

Te kilka domków między cmentarzem a polem to osiedle ? Inwestycja powierzchniowo wielkości dwóch posesji a mieszkańcy szaty drą.


#Zwolennik inwestycji   2018-02-15

To tylko przykład jak może wyglądać pawilon. Projekt dopiero powstaje. Obiekt nie będzie większy jak 450 m 2.


#NEO   2018-02-15

No i co niedowiarki? – mina zrzedła jak Inwestor dziś zamieścił wizualizację w artykule Cicha – sprostowanie: zamiast małego sklepu z częściami - siedziba FILII 500 m2 podobna do tej w Nidzicy – tylko że tam położona tuż przy głównej drodze wlotowej do miasta, z łatwym dojazdem, własnym parkingiem a nie zlokalizowana w obszarze domków jednorodzinnych!


#Mediator   2018-02-14

A czemu nikt nie wspomni o kosztach zmiany miejscowego planu zagospodarowania? Podejrzewam, że większość z was nie ma o tym pojęcia, a koszty wcale nie są małe!


#KRYSTYNA   2018-02-13

tyle zacofanego narodu w jednym miejscu,niech postawią sobie ten pawilon i handlują po co tyle zawiści i zazdrości trzeba było kupić ten hektar ziemi żeby nikt się nie wybudował.Wasze jest to co sobie ogrodziliście i wybudowaliście.Burmistrz jest za miękki powinien bez pytania przekształcić działkę i już.


#Antykorupcja#KRYSTYNA  2018-02-13

Ale dlaczego , kupili działkę , która jest do innego celu ? Plany są po to żeby się ich trzymać a nie zmieniać, bez przedstawienia pełnej dokumentacji „inwestycji” tj jaki budynek, jaka architektura, jaka droga dojazdowa, jaki parking, miejsce składowania odpadów, typ ogrzewania, sposób zasilania i kanalizacji,..., itd, itp...


#Blenston#KRYSTYNA  2018-02-13

Właśnie chodzi o zazdrość. Bo ktoś ma! Ktoś ciężko pracował i ma! a wy zamiast protestować brać się za robotę!


#Głupotanieboli#  2018-02-13

Myślisz że te wieżowce na starym mieście czy baraczki handlowe na Bankowej, czy nawet Chrobrego, to się ludziom z zazdrości nie podobają ?


#Blenston#  2018-02-13

Nie czepiam się wieżowców one są tam dłużej niż ja żyje. Mury są jeszcze starsze. Nie wciskaj tutaj ciemnoty i bierzesz jakiś przykład który w twojej sytuacji mieszkańca cichej nie ma najmniejszego znaczenia. Kiedy się tam wybudowaliście? Rozumiem gdyby były tam kamienice a potem ktoś nagle chcę coś postawić wyrwanego z kontekstu. I tak i tak będzie tam ten sklep! Żałośni zazdrośnicy!


#Yes#  2018-02-13

Nie, nie o to chodzi..... chodzi o to, ze ktos kupił grunt jako działkę budowlaną, a teraz za nasze pieniądze, czyli podatników przekształca ją usługową.... niech kupi od razu taki grunt, jak chce inwestować, a nie zakłóca ludziom spokój na osiedlu domków jednorodzinnych..... ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze... ile jest warta taka działka każdy wie!


#FUCK#  2018-02-13

chlapnij se jednego szybkiego na rozluźnienie i idź spać ,jutro kolejny dzień wylewania jadu i sprzedawania części mechanikom...


#Gacek#  2018-02-14

Widze że komentują a nie wiedzą kupił działkę handlowo-usługową.


#Ghjk#  2018-02-14

kupili działkę mieszkalno-usługową a nie handlowo-usługową. Może sobie zrobić gabinet lub sklepik na parterze.


#Mieszkanka   2018-02-14

Arystokracja powinna mieć specjalną niedostępną dzielnicę najlepiej zabudowaną murem berlińskim. Panie burmistrzu niech się Pan nie da wkręcać i podejmuje decyzje , które będą służyły dla społeczeństwa a nie dla wybranych.


#Sztygar   2018-02-13

Ja bym się śmiał jakby tam wybudowali dom wszyscy by się cieszyli że udało im się. Potem w tym domu ktoś by zrobił b****l. Wtedy żony by pilnowały mężów :)


#Sztygar#Sztygar  2018-02-13

Miałem na myśli dom uciech, salon masażu z finałem, happy hour, happy finish :) Jakkolwiek


#Nick#  2018-02-13

pokój uciech będzie w Ratuszu i to prawie za 300 tys


#Klko#  2018-02-13

Juz jest, "fitness"po godzinach i w weekendy i niech mi nikt nie mowi ze nie mam racji, bo sama SZEFOWA chwali się zdjęciami z afterkow


#Ja#  2018-02-13

i co z tego


#D5   2018-02-13

Jakąś knajpę by mogli wybudować z basenami żeby można było drinki z parasolkami sączyć... bo nie ma gdzie.


#Sztygar   2018-02-13

Żałośni ludzie. Kupili działki i teraz problem bo ktoś się buduje obok. Mogli k***a kupić i tamte posadzić trawę albo cebulę cebulaki. Grażyny i Janusze przez takich polaczków jak wy którym się wiecznie coś nie podoba ten kraj stoi w miejscu. Za granicą nawet by was nie wysłuchali. To w naszym chorym jeszcze kraju takie patologie jak na cichej ciągną ten kraj na dno. Może wam chodzi po prostu o kasiore. Może jak żydzi uwęszyliście biznes i jak hajs będzie się zgadzał to i nawet złomowiec wam nie będzie przeszkadzał!.


#Patrzący z boku   2018-02-13

Drodzy mieszkańcy ,decydujac się na budowę własnego domu dosonale wiedzieliście że czas nie stoi w miejscu że z biegiem czasu nie będziecie sami że miasto zbiegiem czasu będzie się rozbudowywało że na to nie ma wpływu ale z uporem maniaka przystajecie przy swoim .Rozumiem was że chcecie spoju więc trzeba było myśleć,tak jak zmieniają się władze tak zmienia się wszystko.Pasłęk niechce być zasciankiem bez rozwoju i bez rozbudowy.


#Powiem tak   2018-02-13

gdybym miał miec takich sasiadow jak ci z Cichej to tez bym protestował


#Kononowicz   2018-02-13

brawo mieszkańcy, jeszcze zlikwidujcie sąsiadujace dwa bloki przy Partyzantow, przenieście cmentarz i wyburzcie Lidla! aż nie bedzie niczego


#Pasleczanin#Kononowicz  2018-02-13

Pasłęk prawie jak średniowieczne miasteczko (zacofane) prawie nic się nie dzieje, popatrzcie np . na Lubawę - tryska radością i inwestycjami. Ale widocznie jest w Pasłęku grupa sfrustrowanych ludzi -placu zabaw nie, centrum handlowego nie itp., buueee, wymiotować się chce. Ludzie mieszkacie w mieście, bez nowych inwestycji i ogólnego rozwoju miasto umrze. Jak ktoś chce spokoju to nad rozlewisko!!! W Elblągu była taka grupa-skandowali nie chcemy sądu za blisko bloków i co? jest sąd. A Pasłęk niech też się rozwija !!!


#Głupota nie boli#  2018-02-13

A co to za rozwój przeniść sklep z miejsca gdzie jest handel, parkingi, zaplecze z placem do razładunku, na osiedle domków jednorodzinnych, na skraj parku, niszcząc infrastrukturę obecnego chodnika i drogi rowerowej, bez parkingu i z brakiem dojazdu dla tirów


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało5 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało7 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało16 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...