25 maja 2020 Grzegorza, Urbana, Magdaleny

VIII Jarmark św. Bartłomieja

dodał 2019-06-05
VIII Jarmark św. Bartłomieja

Mieszczanie, rycerze i łucznicy już szykują pasłęcki VIII Jarmark św. Bartłomieja. Historyczno-kulturalna odbędzie się 18 sierpnia!

Jarmark co roku rozpoczyna się prowadzonym przez Stare Miasto korowodem mieszkańców w historycznych strojach oraz historyczną inscenizacją, nie jedyną, która odbywa się tego dnia. Na odwiedzających czekają stragany i stoiska, także z regionalnym rękodziełem, wyjątkowymi, ręcznie wytwarzanymi przedmiotami i przetworami oraz kolekcjonerskimi starociami.

Stałymi punktami programu są warsztaty, gry i konkursy z niebagatelnymi nagrodami, w których mogą wziąć udział całe rodziny, wszyscy, bez względu na wiek. W sąsiedztwie gotyckiego kościoła św. Bartłomieja i krzyżackiego zamku nie zabraknie oczywiście stacjonujących rycerzy i wojów.

Stowarzyszenie Kuźnia Pruska prowadzi rejestrację stanowisk dla wystawców. Szczególnie gorąco zaprasza wytwórców rękodzieła i regionalnych produktów oraz kolekcjonerów.

Miejsce: Pasłęk, pl. św. Wojciecha (Stare Miasto)

Czas: 18 sierpnia, 10:00 – 22:00

Kontakt ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska:

telefoniczny: 781 993 439,
mailowy:
swal.paslek@gmail.com
www.facebook.com/swal.kuznia.pruska

Stowarzyszeniu Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska partnerują w organizacji Jarmarku św. Bartłomieja Rzymskokatolicka Parafia św. Józefa i Burmistrz Pasłęka. Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków gminy Pasłęk


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Tttt   2019-06-06

Fajna inicjatywa


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności