22 września 2020 Tomasza, Maurycego, Joachima

W Godkowie bez II tury, w Młynarach i Rychlikach dogrywka

dodał 2018-10-22
W Godkowie bez II tury, w Młynarach i Rychlikach dogrywka
W gminie Godkowo urzędujący wójt Andrzej Bondaruk wygrał w pierwszej turze. Poparło go 695 wyborców. Sławomir Łesyk zebrał 283 głosy, a Konrad Dyl 234.

 

W Rychlikach obecny wójt Henryk Kiejdo pokonał swojego największego kontrkandydata Zbigniewa Lichuszewskiego 10 głosami (zdobyli odpowiednio 754 i 744 głosy). Paweł Giza uzyskał poparcie 152 osób. Oznacza to, że w gminie Rychliki odbędzie się II tura.

Podobna sytuacja ma miejsce w Młynarach, gdzie urzędujący burmistrz Marek Misztal powalczy o głosy z Renatą Bednarczyk w II turze wyborów. Tutaj głosy rozłożyły się następująco: Marek Misztal - 813, Renata Bednarczyk - 739, Jerzy Brzozowski - 406.

 

Przypominamy, że w wyborach na wójta i burmistrza głosujemy większością bezwzględną. Jeśli dany kandydat uzyska więcej niż połowę wszystkich ważnie oddanych głosów, wygrywa. Jeśli nie uda się to żadnemu z nich, zarządzana jest druga tura wyborów.II tura wyborów samorządowych odbędzie się 4 listopada. Jest to zgodne z przepisami, które regulują to, że druga tura wyborów samorządowych odbywa się dwa tygodnie po pierwszym głosowaniu.

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Jk   2018-10-22

Bardzo dobrze Młynarach czas się pożegnać z obecnym Burmistrzem tam są potrzebne zmiany ..


#Andrz#Jk  2018-10-24

Bardzo dobrze! W końcu PIS przejmie władzę w Młynarach i zrobi porządek!


#Jarek i marek#  2018-10-24

brawo, pis to przyszłośc narodu teraz i na zawsze


#Andrzej#  2018-10-24

Żebyś wiedział. Może będzie porządek z tą młodzieżą, bo już wytrzymac nie można. Chamstwo straszne!


#Zjep#Jk  2018-10-24

popieram. Dziekujemy Misztalowi witamy nową Panią Burmistrz.


#MP#Jk  2018-10-22

Popieram. Trzeba zmienic obecnego burmistrza w Mlynarach :) Jednym slowem trzeba dac komus innemu szanse :) Moze przy nowym burmistrzu nie bedzie tyle trzeba chodzic i bedzie fer wobec innych. A przede wszystkim obietnice owczesnego burmistrza z miesiaca kwietnia byly wypelnione dwa dni przed wyborami. Wiec kazda wazna prosbe bedzie znowu wypelnial przed samymi wyborami :/ Mam nadzieje, ze zmiany nastapia :)


#EnDrju#  2018-10-23

idiota i ignorant, myślisz ze tak ważne rzeczy jakie robi Burmistrz załatwia się po pstryknięciu palca ?! biurokracja i urzędasy z wyższego szczebla zanim coś zatwierdzą przybiją i "pozwolą" wykonać mija nawet pół roku... na to nie ma siły, żadna R... czy ktoś inny całej machiny nie przyspieszy, a nawet jak czasami przyspieszy to kosztem tego, że coś się po drodze zj... dom stawiałem to coś wiem i z ludźmi też rozmawiam...trochę pomyślunku i ciesz się ze w ogóle zdążył tyle Wam zrobić (!)


#Jamarek#  2018-10-23

Marek to Ty?


#Obserwator#Jk  2018-10-22

Zmień lepiej płytę. Ta już chyba stara jest. Stawiam na Marka


#Mieszkaniec #  2018-10-22

Stawiaj, dla Marka i tak jesteś zerem jak i każdy inny człowiek.


#Aa#  2018-10-22

A marek coś mi się zdaje pociągnąć lubi...czy może o kogo innego chodzi..tez marka


#Gratujujemy Pani Renacie   2018-10-23

Moim zdaniem jest już po wyborach, Marek nieco ponad 800 Renata i Jurek ponad 1100. W radzie już wtopił. Idzie zmiana, To kara za brak szacunku do ludzi, chamstwo i pychę. Marku, już dziękujemy . Witamy nową Panią burmistrz , gratulujemy wyboru. Przyszła p. Burmistrz, pomimo poparcia Rady M ( do P . Misztala- to najważniejszy organ samorządowy), będzie miała utrudnione zadanie, bowiem finanse naszej pięknej gminy to totalna porażka, a raczej kibel. Najbliższe 2-3 lata będziemy wychodzić na prostą, a gmina jest biedna( brak firm , lotnisk, wiatraków itp ). Bycie tutaj burmistrzem to ciężki kawałek chleba, jednak Marek sobie z tym poradził. Pracował jeszcze w drugim miejscu. Być może się mylę, ale pewnie w dniach zajęć na uczelni miał wyjazdy służbowe do Ega.


#Faustyna młodsza#Gratujujemy Pani Renacie  2018-10-24

dołączam sie do gratulacji. Szykuje sie zmiana, nie tylko w radzie ale i na stanowisku Cesarza. będę bardzo zdziwiona jakby Marek Anniusz Aureliusz Werus został ponownie wybrany. ten głupawy uśmieszek zniknie z jego twarzy.


#Ja   2018-10-24

Ciekawa jestem czy pan Bondaruk zrealizuje wszystkie swoje przedwyborcze obietnice,bede bacznie obserwowala


#Ptak Dodo#Ja  2018-10-24

Ciekawe czy Pan Dyl i Łesyk zrealizowaliby swoje przedwyborcze obietnice. Bacznie bym obserwował, gdyby zostali wybrani.


#Mieszkaniec Gminy   2018-10-23

Szanowni państwo w związku z głęboką KOMUNĄ w Mlynarch pozostaje wybór miedzy DŻUMA A CHOLERA.


#Ik   2018-10-22

Za dwa tygodnie wybory zobaczymy kto będzie pił szampana


#Nick   2018-10-22

A w Pasłeku nadal licza czy sprawdzaja krzyzyki


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności