25 stycznia 2022 Pawła, Miłosza, Elwiry
Reklama Heops

W Godkowie bez II tury, w Młynarach i Rychlikach dogrywka

dodał 2018-10-22
W Godkowie bez II tury, w Młynarach i Rychlikach dogrywka
W gminie Godkowo urzędujący wójt Andrzej Bondaruk wygrał w pierwszej turze. Poparło go 695 wyborców. Sławomir Łesyk zebrał 283 głosy, a Konrad Dyl 234.

 

W Rychlikach obecny wójt Henryk Kiejdo pokonał swojego największego kontrkandydata Zbigniewa Lichuszewskiego 10 głosami (zdobyli odpowiednio 754 i 744 głosy). Paweł Giza uzyskał poparcie 152 osób. Oznacza to, że w gminie Rychliki odbędzie się II tura.

Podobna sytuacja ma miejsce w Młynarach, gdzie urzędujący burmistrz Marek Misztal powalczy o głosy z Renatą Bednarczyk w II turze wyborów. Tutaj głosy rozłożyły się następująco: Marek Misztal - 813, Renata Bednarczyk - 739, Jerzy Brzozowski - 406.

 

Przypominamy, że w wyborach na wójta i burmistrza głosujemy większością bezwzględną. Jeśli dany kandydat uzyska więcej niż połowę wszystkich ważnie oddanych głosów, wygrywa. Jeśli nie uda się to żadnemu z nich, zarządzana jest druga tura wyborów.II tura wyborów samorządowych odbędzie się 4 listopada. Jest to zgodne z przepisami, które regulują to, że druga tura wyborów samorządowych odbywa się dwa tygodnie po pierwszym głosowaniu.

 


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ratusz

Komentarze

kocham jarka
nasza