27 listopada 2021 Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Reklama Heops

W jaki sposób zadbać o pielęgnację ciała jesienią?

dodał Przedwczoraj 07:36
W jaki sposób zadbać o pielęgnację ciała jesienią?

 

Jesienią jesteśmy bardziej narażeni na nagłe zmiany pogody, spadki temperatury, wysoką wilgotność powietrza i mroźny wiatr. Warto zadbać wówczas o szczególną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, by uniknąć przesuszenia skóry. O czym trzeba pamiętać, by móc zadbać o odpowiednią pielęgnację ciała jesienią?

Odpowiednie nawilżenie kluczem do mocnej i odpornej skóry

O tej porze roku warto zadbać przede wszystkim o intensywniejsze nawilżanie skóry. Szczególnie że dopiero co skończyło się lato – okres, kiedy intensywnie była ona narażona na promieniowanie UV, opalanie, morską lub chlorowaną wodę. Te wszystkie czynniki z pewnością nie pozostały obojętne dla jej kondycji. Teraz kiedy letnia opalenizna zacznie powoli odchodzić w zapomnienie, uwidocznią się wszelkie przebarwienia, podrażnienia, wysuszenia.

Zadbaj więc o obecność w codziennej pielęgnacji bardziej treściwego kremu do twarzy na noc oraz balsamu bądź masła do ciała. Dobrze, by kosmetyki te posiadały w składzie nawilżający skwalan, glicerynę, witaminę E oraz dobroczynne oleje, które przywrócą skórze blask i odpowiedni poziom nawilżenia. Możesz także nieco przedłużyć swoją opaleniznę, wybierając lekko brązujące kosmetyki do ciała.

Dokładniejsze oczyszczanie skóry po lecie

Korzystając z okazji, że rzadziej występuje słoneczna pogoda i w większości czasu niebo spowite jest chmurami, możesz wprowadzić do codziennej pielęgnacji intensywniejsze oczyszczanie i złuszczanie skóry za pomocą kwasów. Ta pora roku jest też doskonałą okazją do rozpoczęcia przygody z niskimi stężeniami retinolu czy innych silnie działających składników aktywnych, które wywołują większą wrażliwość na słońce.

Pamiętaj jednak, że każdą kurację, niezależnie od tego, w jakim stężeniu występuje dana substancja, należy wprowadzać mądrze i z umiarem – obserwuj swoją skórę i jej reakcje, nawilżaj i staraj się przywracać w międzyczasie jej naturalną barierę ochronną.

Czy można zrezygnować z ochrony UV?

Wydawać by się mogło, że skoro jesień nie jest już tak słoneczna, jak lato, to można powoli ograniczać stosowanie filtrów UV na twarz. Nic bardziej mylnego! Kremy ochronne z filtrami należy używać przez okrągły rok – promieniowanie UV nie jest związane jedynie z piękną pogodą i wysokimi temperaturami. Występuje ono zawsze, choć zmniejsza się jedynie jego intensywność.

Jeżeli zaczynasz wprowadzać kurację kwasami lub innymi uwrażliwiającymi substancjami, tym bardziej powinnaś zadbać o odpowiednią ochronę UV, która zmniejszy ryzyko wystąpienia podrażnień i nieestetycznych przebarwień.

Jak zadbać w okresie jesiennym o kondycję włosów?

Nie tylko ciało jest tu ważne, ale również kondycja włosów. Po letnim szaleństwie przyszedł czas na intensywne nawilżanie i odżywianie. Warto wprowadzić do swojej pielęgnacji bogate maski, proteinowe odżywki i zabezpieczające końcówki sera, które uchronią je przed tarciem o szalik czy płaszcz. Ciągłe zmiany wilgotności i silny wiatr mogą wyraźnie odbić się na ich wyglądzie.

Jesień to okres szczególnej pielęgnacji, nastawionej na odżywianie, nawilżanie i zabezpieczanie. Dostosuj więc zabiegi, produkty i ich skład do aktualnych potrzeb swojego ciała, dzięki czemu unikniesz przykrych niespodzianek w postaci przesuszenia i pękania skóry!

Kosmetyki do pielęgnacji ciała jesienią znajdziesz na https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Obszar-pielegnacji_cialo-201.html


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :brama

Komentarze

Żwirownia 1140 px
kocham Jarka