20 lutego 2019 Leona, Ludomira, Zenobiusza

Wakacje w Bibliotece Publicznej w Godkowie - relacje z dotychczasowych zajęć.

dodał 2018-07-18
Wakacje w Bibliotece Publicznej w Godkowie - relacje z dotychczasowych zajęć.
W Bibliotece Publicznej w Godkowie odbyły się warsztaty literacko-techniczno-plastyczne o tematyce morskiej „W morze, załogo!”, podczas których przybliżono dzieciom w przystępny sposób świat morza i jego mieszkańców , pracę marynarzy, rybaków, różne formy wzywania pomocy na morzu w trudnych sytuacjach oraz uświadomiono ważny problem zaśmiecania mórz i oceanów, zwłaszcza kawałkami plastiku, materiału niezwykle niebezpiecznego dla mieszkańców mórz. Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni twórczej, plastycznej, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej, wyrabianie postaw świadomego korzystania z piękna otaczającej nas przyrody i pożytecznego spędzania czasu.

Wykorzystując poznaną wiedzę i własną wyobraźnię dzieci wykonały makietę pt. „Rafa koralowa widziana oczami dziecka”, gdzie wykorzystano m.in. materiały recyklingowe. Celem tych zajęć było m.in. pokazanie, w jaki sposób różne materiały mogą stać się pożytecznym narzędziem w pracy, nauce i zabawie.


Podczas kolejnych zajęć wykonaliśmy portret pt. „Ośmiornica wypoczywająca na skale”. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością. Pokazały, że z pomocą tak prostych materiałów i wyobraźni można zdziałać „cuda”. Nasi młodzi artyści w formie prac plastycznych pokazali, ze posiadają również wiedzę o tym, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak wezwać pomoc oraz jak czynią to ludzie przebywający na morzu.

 

Bardzo nam miło, że dzieci zechciały spędzić swój wolny, wakacyjny czas w Bibliotece na zajęciach inspirowanych literaturą dziecięcą . Rodzicom serdecznie gratulujemy tak zdolnych pociech. No i oczywiście serdecznie zapraszamy do Biblioteki !!! Już realizujemy kolejne pomysły!

 

Opracowała: Paulina Basaj

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało7 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało9 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało18 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...