WAŻNE WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 1 W PASŁĘKU

dodał 2020-03-27
WAŻNE WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 1 W PASŁĘKU

Nie tak dawno temu, prawie wszyscy zadawali sobie pytanie: Czy można zjeść pączka bez konsekwencji dla naszego zdrowia, a już szczególnie dla naszej figury? Odpowiedź na to pytanie znają przedszkolaki z pasłęckich placówek oświatowych. Otóż oczywiście można zjeść, jeśli tylko wcześniej weźmie się udział w Biegu po pączka!!! Super ciekawa impreza została zorganizowana już po raz drugi przez stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy Active Family Pasłęk. Bieg odbywał się na prawdziwym stadionie Zespołu Szkół i zgromadził bardzo liczne grono uczestników, to jest dzieci 6-letnich z przedszkoli i szkół. Najpierw odbyła się rozgrzewka poprowadzona przez Olafa z Krainy Lodu. Dzieci startowały w mało licznych grupach, co zapewniło bezpieczne dotarcie do mety, gdzie na każdego uczestnika czekał pyszny, pachnący pączek.

Nasze przedszkolaki są świadome, jakie zagrożenia niesie za sobą niefrasobliwość w kwestii wyrzucania śmieci, zwłaszcza tych wykonanych z plastiku.

Włączyły się więc ochoczo w akcję AMOS Najlepszy klej, polegającej na zgromadzeniu jak największej ilości pustych sztyftów po kleju i ich wymianie na pełne. Udało nam się otrzymać 30 sztuk nowego kleju, mamy nadzieję, że to na dobry początek. Przedszkolaki potrafią też zagospodarować bardzo udanie różnorodne odpady i tak zwane śmieci. Ostatnio wykorzystały rolki po zużytym papierze toaletowym i wyczarowały zielone ufoludki. Ponadto obejrzały przedstawienie zespołu z Suwałk pod tytułem „Trudna droga do zwycięstwa, czyli kilogramy szczęścia”, które podpowiadało dzieciom ciekawe i zdrowe sposoby spędzania wolnego czasu. Na kolejne przedstawienie o tej tematyce starsze dzieci wyruszyły autobusem do Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku. Barwne widowisko w wykonaniu uczniów tejże szkoły zachwyciło rozmachem, energią i pomysłowością inscenizacyjną. Niektóre z tych pomysłów przedszkolaki od razu wcieliły w życie.

Tak ciekawie było do pamiętnego dnia, czyli 16.03.2020, kiedy to zawieszone zostały zajęcia w placówkach oświatowych w całej Polsce.

Obecnie właściwy minister zobowiązał nas do wprowadzenia zdalnego nauczania i realizacji podstawy programowej. To oznacza, że we wrześniu starszaki będą musiały wykazać się w szkole wiedzą zdobytą bez obecności w przedszkolu. Nie zdołamy tego zrobić bez Waszej pomocy Drodzy Rodzice!!! Prosimy wobec tego o korzystanie z naszej przedszkolnej strony www.ps1paslek.szkolnastrona.pl gdzie nauczycielki zamieszczają ciekawe propozycje zabaw i innych form spędzania wspólnego czasu w domu .

Zachęcamy również rodziców dzieci z grup IV, VIII i IX do przyjścia do przedszkola i odebrania podręczników(przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności!!!)

Pozdrawiamy i do zobaczenia w lepszych czasach.

 

Rada Pedagogiczna Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku

0
0
0
0