22 lutego 2019 Marty, Malgorzaty, Piotra

Wiosna Teatralna

Wydarzenie odbyło się 2018-03-20

dodał 2018-01-19
Wiosna Teatralna
Od 20 do 29 marca 2018 odbędzie się "VII Pasłęcka Wiosna Teatralna". W programie Pasłęckiego Ośrodka Kultury znalazły się takie przedstawienia jak: "Mayday", "O Rybaku i Złotej Rybce", "Nie wszystko czerwone - Wysocki, Okudżawa", "W Starym Yorku". Spektakle zaprezentują aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz Olsztyńskiego Teatru Lalek.

 

Mayday - 20.03.18, godz. 18:00, 21.03.18, godz. 18:00

Cena biletu: 25 zł

Autor:Ray Cooney

Reżyseria: Marcin Sławiński

Uznawana za jedną z najlepszych współczesnych komedii. Legendarna już farsa Raya Cooneya grana niezliczone ilości razy na całym świecie od ponad trzydziestu lat. Niezmiennie wywołuje salwy śmiechu i bawi do łez wszędzie tam, gdzie się pojawi. W Polsce wystawiana od 1992 roku, reżyserii podejmowali się m.in. Wojciech Pokora czy Krystyna Janda. Teraz na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w reżyserii Marcina Sławińskiego. To komedia omyłek pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i ciętego żaru. Bohaterem jest londyński taksówkarz i bigamista, który wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch nieświadomych tego kobiet. Do czasu. Niespodziewany wypadek sprowadza na niego zainteresowanie policji. By ukryć prawdę wpada w komiczną spiralę kłamstw, z której wydawałoby się nie ma wyjścia. Czy rzeczywiście?

 

O Rybaku i Złotej Rybce - 22.03.18, godz. 9:00 i 11:00, 23.03.18, godz. 9:00 i 11:00

Cena biletu: 15 zł

Autor: Marta Guśniowska na motywach baśni Aleksandra Puszkina

Reżyser: Zespół w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich

Muzyka: Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski

Scenografia: Ireneusz Salwa

„W pewnej wiosce była chata, taka, jakie wszędzie, niezbyt duża, niebogata…jakoś to się przędzie. A w tej chacie izba była, dawno nie bielona, a w tej izbie parka miła: Rybak […], jego żona… A w tej Babie były chęci, żeby być bogatą. Cóż się stanie? Cóż się święci? Spójrzmy wszyscy na to…”

Pełna humoru adaptacja sceniczna znanej wszystkim dzieciom legendy "O Rybaku i Złotej Rybce" oparta na motywach baśni Aleksandra Puszkina, napisana na nowo lekkim, współczesnym językiem przez młodą dramatopisarkę Martę Guśniowską, której twórczość cieszy się ostatnio ogromnym powodzeniem. Scenografię do spektaklu zaprojektował Ireneusz Salwa. Muzykę skomponowali Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski. Spektakl powstaje w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich Olsztyńskiego Teatru Lalek. Urzeka pięknem teatru cieni i animacją dużych form teatralnych.

Uwaga: w spektaklu używany jest stroboskop.

Dla dzieci od lat 4.

Aktorzy: Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Agnieszka Harasimowicz, Marcin Młynarczyk

 

Nie wszystko czerwone - Wysocki, Okudżawa - 24.03.18, godz. 18:00

Cena biletu: 28 zł

Reżyseria: Aleksander Trąbczyński, Marcin Sosnowski

Z pewnością wielobarwne. Mimo trudnych czasów, w których przyszło żyć Bułatowi Okudżawie i Włodzimierzowi Wysockiemu, artyści z niezwykłym uporem powiększali swój artystyczny dorobek.
Muzyka i teksty już od pierwszych minut pokazują różnice między nimi. To właśnie potęguje zachwyt nad ich ponadczasową twórczością.
I tak, Okudżawa - zrównoważony spokojny, wręcz nostaligiczny jest uzupełnieniem awanturniczego Wysockiego - dwoistego - raz romantycznego, to znów ironicznego.
Obaj podejmowali tematykę wojny, jej skutków. Obaj byli antywojenni i antymilitarni. W Okudżawie widziano pacyfistę, w Wysockim - obrońcę kodeksów honorowych.
Podobieństw jest między nimi prawie tyle samo, co różnic. Jedno łączy ich na pewno - TALENT, który może podziwiać już niemal kilka pokoleń.
Występują: Anna Suchowiecka, Artur Hauke, Dariusz Siastacz, Marcin Tomasik, Mikołaj Ostrowski

 

W Starym Yorku - 29.03.18, godz. 18:00

Cena biletu: 28 zł

Autor:Krzysztof Bizio

Reżyseria: Bartłomiej Wyszomirski

Ona, on i ona. Monika, Marek i Jowita. Angielską prowincję, Stary York, w której od kilku lat mieszka para młodych emigrantów, odwiedza niespodziewanie jego matka, stara hipiska. Marek, teraz już Marc, który starał się zapomnieć o koszmarze dzieciństwa, ma sporo żalu. I tyle samo życiowych porażek. Czy za niepowodzenia trzydziestoparolatka naprawdę odpowiedzialna jest matka? Co zmieni(ła) jej wizyta?
W Starym Yorku to prosta historia, w której pojawi się sporo dowcipnych dialogów i absurdalnych sytuacji. Emocje, które przyniesie ze sobą spotkanie po latach, zmieni życie każdego z bohaterów. Jak?

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Marek Chrapan   2018-01-21

Ciekawostka z TVP - Kultura - program dzisiejszy ok. godz 15,30? - Czerwone Gitary ze swoim pierwszym publicznym koncertem wystąpiły w Pasłęku (nie dosłyszałem daty ale było to w latach 1966-7?) i zostali przyjęci tak entuzjastycznie, że artyści "musieli się barykadować szafami, stołami, krzesłami" przed wpadniętymi w trans fankami gotowymi na wszystko. Ówczesnym fankom takie fanaberie już minęły, a czy dzisiaj są jeszcze fanki z podobnym temperamentem?


#Kulturalna   2018-01-21

Of kiedy mozna kupic bilety???


#No tak   2018-01-19

olaboga.... tego pijaka wciąż śpiewaja ?


#Mikołaje   2018-01-19

Blokujesz komentarze gdzie spodziewasz się, że mogą być"nie po nosie". Kupa zdjęć rożnych dziwnych ludzi do materiału o kolędowaniu w przedszkolu tylko jakoś dzieci tam nie widać.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało5 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało7 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało16 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...