12 kwietnia 2021 Juliusza, Luboslawa, Zenona
Reklama Heops

Wraca pomysł na kurniki

dodał 2020-11-18
Wraca pomysł na kurniki

Firma Wipasz wraca do pomysłu budowy fermy brojlerów kurzych na działkach koło Krosna. Stosowny wniosek w tej sprawie wpłynął w połowie sierpnia. Gmina Pasłęk na BiP – ie zamieściła obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie fermy brojlerów kurzych planowanej na działkach o numerach ewidencyjnych 40/1 i 40/2 położonych w miejscowości Krosno, obręb geodezyjny Sakówko, gmina Pasłęk, powiat elbląski.

O kolejnych decyzjach w sprawie kurników będziemy informowali Państwa na bieżąco. Już teraz dzwonią do nas zaniepokojeni mieszkańcy Krosna.

jp

 


Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Formularz logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Tutaj


#Byłe kury   2020-11-19

Nigdy Pasłęk nie pozwoli na to. Nigdy. Na taczkę i wywieźć tych co mają taki pomysł. Mieszkałem 7 km od kurników. Musiałem sprzedać dom i uciekać. Nie dajcie się w to wrobić.


#Ciekawe#Byłe kury  2020-11-21

Sprzedał dom?A kto kupił?Czy ktoś chory na końwirusa bo nie miał powonienia?


#Jag   2020-11-18

No i bardzo dobrze ludzie będą mieli prace na tylko z opieki korzystać


#Bbb#Jag  2020-11-18

Jaką pracę? prosze się dowiedzieć ile osób jest zatrudnionych w takich fermach, góra 1 osoba na kurnik, a często 1 na 2-3 kurniki w tych nowocześniejszych a takie tu postawią. tam wszystko jest automatycznie, ta osoba ma tylko zgłaszać usterki i zebrać padłe kurczaki. Zatrudniani sa tylko łapacze na umowę o dzieło na 1-2 dni co cykl, czyli raz na około 3-4 tygodnie. Pracownicy w kurnikach musza byc przeszkoleni w obsłudze urządzeń, wiec większość będzie z firm zewnętrznych. Jesli te dwa dni zatrudnienia na umowę o dzieło warte jest tego odoru, to gratuluję! Dodatkowo gmina będzie miała z tego marne grosze, bo to działalność rolnicza i z tego podatków tyle co kot napłakał


#Zaciekawiony#Bbb  2020-11-21

Od kiedy cykl wynosi 3-4 tyg ??


#Pewne#Jag  2020-11-18

Pracę? Dwóch łapaczy na rachunek zlecenie raz w miesiącu, na jedną noc, stróż z firmy zewnętrznej, no i prawnicy którzy będą bronić firmę przed pozwami, między innymi za zbezczeszczenie cmentarza.


#Gosc   2020-11-20

Dlaczego wipasz nie skorzystał z budowy kurników w gminie Gostkowo dwa lata temu jak dostał taka mozliwosc


#Tak uważam   2020-11-20

Wystarczy jaki smród po mimo filtrów winszuje nam nasza oczyszczalnia przy zwrotnym wietrze cała Sprzymierzonych i osiedle jest zasmrodzone tak samo winszuje miastu mleczarnia, z wiatrem niesie smród kilometrami. Osobiście nie mam nic przeciw kurnikom ale stawiać z rozmysłem i tak żeby nikomu to nie przeszkadzało.


#Trzeźwo myślący   2020-11-19

A może należałoby na sprawę kurników w gminie Pasłęk spojrzeć tak: w kilkuset gminach w Polsce są fermy kurze i świńskie, a w gminie Pasłęk dotychczas nie ma, pomimo tego, że Wipasz robi wszystko żeby były. Dlaczego więc czepiacie się pasłęckiej władzy i urzędników gminnych?


#Spowiednik#Trzeźwo myślący  2020-11-19

To nie prawda że w kilkuset.


# zootechnik #Trzeźwo myślący  2020-11-19

To trzeźwo pomyśl. Media donoszą o protestach mieszkańców fermowych miejscowości. Zaś u nas poprzednie konsultacje, pisma dostarczyły władzy dużo solidnych, przekonujących argumentów na "nie". I chociażby wolą i argumentacją mieszkańców, małych przedsiębiorców Krosna, Rzecznej, Pasłęka, pola golfowego władza powinna się kierować przy podjęciu decyzji. Kurniki nie leżą w interesie społecznym całej okolicy.


#Bezstronny obserwator#Trzeźwo myślący  2020-11-19

Też prawda.


#ADr   2020-11-18

Po co ta dyskusja i tak wiadomo kto silniejszy Wipasz czy pole golfowe. Trzeba było postraszyć i tak zrobiono.


#Cyk#ADr  2020-11-19

1lipiec2020r. https://miedzyrzec.inf o/artykuly/w-kwasowce-powstaje-instytut-badawczy-wipasz/ Jak to będzie przepięknie :)) Poczytajcie na dole komentarze.


#Grzegorz   2020-11-18

Jak by nie ci chodowcy to byście niemieli co żreć śmierdzi wam chyba to normalne na wsi


#Bbb#Grzegorz  2020-11-19

Porównujesz odór z kurnika u gospodarza na wsi, do odoru z fermy drobiu! Proponuję wybrać sie na wieś i pod fermę drobiu w czasie gdy jest wywożony obornik. Jestem pewny na 100%, że szybko zmienisz zdanie.


#Lągą#Grzegorz  2020-11-19

Wies- tak. Hodowla przemyslowa- nie.


#Taka prawda   2020-11-18

Przemysłowi hodowcy drobiu i trzody chlewnej to jedni z największych odbiorców rolniczych dopłat unijnych w Polsce. A jednocześnie - truciciele na masową skalę. Najwięksi produkują rocznie setki ton amoniaku, który zatruwa gleby, rzeki i powoduje nieznośny smród.


#Lolek#Taka prawda  2020-11-18

Bez takich przemysłowych hodowców większość społeczeństwa nie miała by co do gara włożyć


#Marian#Lolek  2020-11-18

Może wtedy by nie chorowali tak od tego syfu co oni produkują


#Optymista#Lolek  2020-11-18

Nie było przemysłowych ferm i ludzie mieli co do gara włożyć. W dodatku wkładali do garnków zdrowiutkie mięso z kur, świń i co tam jeszcze sobie wyhodowali. Teraz muszą jeść obrzydliwstwo nafaszerowane hormonami i innymi wyrobami chemicznymi. Weźcie kurczaka z fermy, po ugotowaniu widać jakąś rdzę przy kościach, Jak myślicie, co to jest? A weźcie kurkę z chowu wiejskiego, Miedzy mięsem i kością nie ma nic, czyściutko. Już dawno przestałem jeść tę truciznę, staram się jeść żywność od rolników ale o nią coraz trudniej.


#Swoje wiem#Optymista  2020-11-19

Jak nie było przemysłowych ferm to ludzie jedli zdechłe amerykańskie kurczaki. Mało kto jadł wtedy mięso bo w sklepie "Mięso i wędliny" był tylko rzeźnik. Fermu kerze istnieją w Polsce od lat sześćdziesiątych i było ich wtedy bardzo dużo. Upadły w stanie wojennym jak wujek Sam w ramach pomocy Polakom zatrzymał dostawy pasz.


#Janosik#Marian  2020-11-19

Najgorsze jest to, że mięso drobiowe jest teraz dodawane do wszystkich wędlin, kiełbas, parówek, pasztetów...


#Optymista#Swoje wiem  2020-11-19

Z Twojego komentarza wynika, że jeśli tylko swoje wiesz, to bardzo mało wiesz. Po pierwsze, nawet za komuny ludzie ze wsi jedli zdrowe mięso z hodowli swojej, lub sąsiada. A jak ktoś był mało zdolny albo leniwy a miał ambicję zostać "kimś", to dawał gęś, szynkę czy masło komu trzeba i zostawał "kimś". Stąd tylu utytułowanych matołów. A na miejskich rynkach było stałe zapotrzebowanie np. na wiejską śmietanę, mleko. Wiejskie - zdrowe bez chemii, nawet jeśli od "brudasa" zalatywało obornikiem, to i tak było zdrowsze od dzisiejszego "sterylnego" zcheminizowanego.


#Zootechnik#Lolek  2020-11-19

Już niedługo hodowle przemysłowe będą znikać. Wspieranie przemysłowej produkcji (nie chowu) to szkodzenie zwierzętom, ludziom, Ziemi. Tak dla rolników, nie dla ferm przemysłowych.


#Optymista#Optymista  2020-11-19

A teraz taki "miastowy" i ten utytułowany i ten, którego rodzice przeprowadzili się pod koniec swojego pracowitego żywota do Pasłęka, bo tu wszędzie bliżej, do kościoła, do lekarza, do sklepu - wybrzydza na wieś, bo "śmierdzi, bo gnój, bo wiocha" i wcina miejskie, zchemizowane żarło, nie zdając sobie sprawy, że pluje na swoją przeszłość i zajada się trucizną.


#Gotowe bez zezwolen i naszego burmistrza   2020-11-18

#Zdenerwowany pasłęczak#Gotowe bez zezwolen i naszego burmistrza  2020-11-19

Mata okazję Wiśniewiaki, kupujta nie zwlekajta i nam d*** nie zawracajta.


#StyX   2020-11-18

A to zgodne z prawem że w Biuletynie Informacji Publicznej gmina tego nie zamieściła, nie dając możliwości odwołania się ?


#Brrrrrrrrrrrrrr#StyX  2020-11-18

Zobacz co osiągnął ten kordupel. Może nie ,jest super bohaterem ,ale jest politykiem, który zapisze się w historii , jak? A ty mierny często wulgarny krytykancie piszący w niszowym klubie. Cały sukces to wymioty na coś lub kogoś. Obrzydliwość. Zycie cię nie pieściło.


#Psychoprosiak#Brrrrrrrrrrrrrr  2020-11-19

A to co, jego wafel? :) Pod biurkiem u niego warujesz i czekasz na ochłapy jak rasowa s**a?


#Decyzja środowiskowa   2020-11-18

Mieszkance Pasłęka też są zaniepokojeni bo smród i tu dojdzie.Jedyna nadzieja w tym ze WIOŚ z Olsztyna może to powstrzymać z rożnych przyczyn......


#Mało miasteczkowy   2020-11-18

Co w tym dziwnego ze wiocha bedzie śmierdzieć jeszcze bardziej wiochą. Zawsze ludzie ze wsi najbardziej marudzą ze coś bedzie śmierdzieć bo juz nie czuja swojego smrodu.


#Grześ   2020-11-18

Taki wsiorek gnojówkę ma za oknem i to jemu nie przeszkadza a kurki juz tak


#Sip   2020-11-18

Chcieliśta PIS-u to mata, teraz kurniki a później jeszcze nie wiadomo co tu będzie. Brawo PIS !!!!!!!!!


#Bezstronny#Sip  2020-11-18

Kurniki koło Krosna to nie sprawa PiS. Jeśli powstaną - będzie to sprawa samorządu w Pasłęku.


#Bogdan dziaslo   2020-11-18

do wiadomosci radiomaryjnego oszolomstwa , trwa strajk kobiet w warszawie ,ale nie martwcie sie kurdupel dobrze strzezony


#Bbb   2020-11-18

Proszę wybrać się do Wiśniewa za Mławą i zapytać ludzi jak miło jest szczególnie latem, gdy sa opróżniane kurniki z odchodów( średnio co 3 tygodnie) . Zapachy nie obornika jaki znamy ze wsi , ale odór przypominający wymiociny. Znam osoby które jeżdżą na rehabilitację 10 km od Wiśniewa i jak wiatr zawieje w ich kierunku to okna nie otworzysz, a co dopiero mieszkać w ich okolicach. Chciałbym zaznaczyć, że u nas najczęściej wiatry wieją od zachodu, czyli w Pasłęku bedziemy czuli te zapachy.


#Hania#Bbb  2020-11-18

Bzdury! Wszystko wam nie pasuje kronospan śmierdzi, kurniki śmierdzą czego wy chcecie... Skoro mówią że nie bedzie przykrego zapachu to dlaczego im nie wierzyć.


#Psychoprosiak#Hania  2020-11-18

No tak, bo dzisiaj wszyscy tacy prawdomówni na około wszędzie, szczególnie jeśli chodzi o pieniądze :)


#Śmierdzący temat#Hania  2020-11-18

Hanka!!! mówisz poważnie że nie śmierdzi? to życzę ci tego "zapachu" na co dzień. Jadąc w okolicach Ciechanowca nie bardzo wiedząc że tam mają kurniki, puznym popołudniem smród był totalny, zapytałam mieszkańca kto im winszuje taki smród, odpowiedział że to kurniki tak śmierdzą a były oddalone z pół km. od wsi.


#Bbb#Hania  2020-11-18

Była Pani kiedyś w okolicy gdzie sa takie kurniki? Miała Pani kontakt z tym odorem? ja miałem i byłem zaskoczony, ze nie jest to odór obornika jaki znam, a raczej jest do odór wymiocin, strasznie kwaśny, który cięzko jest znieść. jakby się Pani przespała latem przy otwartym oknie, szybko by Pani zmieniła zdanie! Wiem , że w Pasłęku brakuje miejsc pracy i każdy myśli, że to się zmieni jak postawia kurniki. Jednak chciałbym zaznaczyć, że przy obsłudze 1 kurnika jest zatrudnionych 1 osoba na stałe i dodatkowo raz na 3 tygodnie do łapania kurczaków przy wywozie, kilkanaście osób na 1-3 dni na umowę o dzieło. Jeśli postawią 20 kurników, to zatrudnia 20 osób i nie koniecznie z okolic Pasłęka, bo mogą zatrudnić swoich przeszkolonych w obsłudze urządzeń a nie takich, których trzeba uczyć obsługi.


#Jula#Hania  2020-11-18

No patrz Hania wszędzie tak mówią i nikt im zezwoleń nie daje.


#Fredek#Hania  2020-11-18

Mleczarnia na Dworcowej też nie miała śmierdzieć tylko w okresie wiosna- lato można oszaleć od smrodu. Nie ma co tak mówić jak się nie wie. A ja wiem. Pozdrawiam


#Nick   2020-11-18

A co na to miłośnicy golfa i janusze korzystający z uciech w wynajętych domkach


#Dołek#Nick  2020-11-18

Ci to przynajmniej , dają faktycznie pracę kilkunastu osobom.


#Neb   2020-11-18

Ostatnia kadencja Króla. Nie trzeba już grać, można wszystko załatwić ... tym razem pewnie się uda


#Veto#Neb  2020-11-18

A co coś się zmieniło w warunkach geo-sanitarnych, może cmentarz jeńców przenieśli, sam osobiście poczekam aż inwestor wtopi trochę kasy i potem powiadomię wszystkie organizacje żydowskie i inne międzynarodowe kombatanckie organizacje, że na grobach i bohaterów będzie kurze g..o płynęło.


#Ja#Neb  2020-11-18

Na to niestety wygląda. Zdanie mieszkańców się nie liczy. Najpierw wiatraki, a teraz to....


#Obiektywny#Ja  2020-11-18

Nigdy się nie liczyło, zawsze była to tylko zimna kalkulacja głosów wyborczych... A że to ostatnia kadencja obecnego burmistrza więc i tak zrobią co chcą...


#Złoty środek   2020-11-18

Fajna, ciekawa dyskusja. No to proszę pisać jakie firmy, fabryki, branże są mile widziane w Pasłęku i okolicach? Może fabryka samochodów, czy też śmierdzi?


#Antyklakier#Złoty środek  2020-11-18

Ty to pewnie byś się zgodził na składowisko odpadów radioaktywnych, bo przecież grabarze by mieli pracę, kiedyś nasz obecny i były burmistrz, chcieli zrobić wojewódzkie wysypisko śmieci, jakaś opatrzność nas uratowała, można było nie tak dawno oglądać gehennę mieszkańców miasta gdzie powstało.


#Mieszkaniec#Złoty środek  2020-11-18

Chyba fabryka śniegu


#Mieszkaniec   2020-11-18

Pasłęk MOPS stoi, po co robić jak dadzą. Nie ważne chyba ile będzie miejsc pracy ale ważne że jakieś będą.


#Mietek   2020-11-18

Krosno R.I.P [i]


#Xxx   2020-11-18

Redaktorek zamiescil informacje po terminie zglaszania skarg. Wiec tylko tyle, ze sobie tu popiszemy. Proste i smutne.


#Miska ryżu   2020-11-18

Jak będą to narodowe kurniki, to żadna siła inwestycji Wiśniewskiemu nie wstrzyma. Będzie miał wojewodę po swojej stronie. Pole golfowe stoi więc na straconej pozycji. Kto gra w golfa. No Salon. A mówili nie straszyć PiSem


#Wnerwiony   2020-11-18

Ekspansywność to dodatnia cecha każdej firmy, zapewniająca jej rozwój. Ale to, co wyrabia Wipasz to nie tylko ekspansywność ale pazerność nie licząca się z niczym i z nikim. Liczy się tylko zysk i nic poza nim. Można na naszym terenie dalej blokować jej zapędy ale u niektórych komentatorów pojawiły się wątpliwości, co do odporności naszej władzy na te niecne zapędy. Neb, Ja i Obiektywny wyrazili swe obawy. Wyrażają też swoją - wyborców - bezsilność. Można by te obawy i tę bezsilność zrozumieć w średniowieczu ale teraz? Ciśnie się powiedzenie - Czegoś biedny? Boś głupi. Dodałbym - głupi, strachliwy i leniwy. Po takim wyborcy każda władza jeździ jak po łysej kobyle. Władza każda, w tym wypadku gminna to najemny pracownik wyborcy. Śmieszno i straszno, gdy wyborca nie panuje nad pracownikiem.


#Tak tu jest od lat#Wnerwiony  2020-11-18

Tak tu jest od lat.


#Duff   2020-11-18

Przeciętny mieszkaniec Pasłeka i okolicy g***o będzie miał z tych kurników.. w przenosni i dosłownie.. W takim razie po co?!


#Wkurzony   2020-11-18

Niech sobie WIPASZ postawi kurniki koło Mławy i tak już tam wszystko cuchnie, a nie zasadza się na tak ładny obszar, chyba żeby ludzi wykończyć tym odorem. Wstyd i Hańba dla włodzarzy Miasta Pasłęk żeby na to się zgodzili.


#Gosia   2020-11-18

Panie Wiśniewski , główne hasło ze strajku kobiet.


#Pytanko   2020-11-18

Co Krosno i okolice zrobiło takiego, ze tyle musi ścierpieć, najpierw wiatraki, potem próba budowy chlewni "naukowo-badawczych" a teraz kupa g***a z kurników..... a jakie grzechy?


#Pytanko#Pytanko  2020-11-18

za jakie grzechy?


#Pasłek#Pytanko  2020-11-18

Nie tylko Krosno, smród padliny i gnijących odchodów będzie czuć w Pasłęku a latem chmary much wszędzie, kawy na działce czy w ogródkach kawiarnianych nie wypijesz. Kanał Elbląski to juz turystów nie zobaczy, rowerzyści szybko będą uciekać , po co to wąchać, organy Pasłęckie i tak nie mogą sie przebić , ale mają cały czas szansę na promocje , tylko że bez smrodu z kurników! Agroturystyka zgnie pod naporem odoru z setek tysięcy kurzych dupek.


#Nick   2020-11-18

I ceny działek budowlanych polecą w dół...... a może o to chodzi, żeby trochę postraszyć mieszkańców...... ale co w zamian? Czyje wpływy są większe? Kto bardziej obrotny, Firma czy rolnicy i właściciele działek budowlanych?


#Gangus z Mosiru   2020-11-18

Kto dzwoni może konkrety znowu informacje bez pokrycia ale redaktor JP słynie z kłamstwa co nawet potwierdził sąd skazując go prawomocnym wyrokiem


#Pasłęczanin   2020-11-18

Ferma kurników nie daje żadnego dochodu ani dla gminy ani dla obywateli. Budynki jakimi są kurniki to budynki do produkcji rolnej, od których nie płaci się podatku od nieruchomości. Zatrudnienie na fermie jest minimalne ze względu na automatyzację produkcji. Dlatego ferma kurników daje tylko odór, zagrożenie grypą ptasią, rozjeżdżone drogi i odstrasza inwestorów z innych branż szczególnie spożywczej, turystycznej itp. Przykład to gmina Wiśniewo. Już obecnie czuć w całej okolicy słodkawy zapach Młyna Krosno nie wiadomo czy nie szkodliwy.


#Ludzie wypadł wam mózg   2020-11-18

O jakiej pracy wy ciemniaki gadaćie takie kurniki są autonomiczne. Nie potrzeba tam stada roboli. Jedynie co z tego będzie to smród.


#Mieszkaniec   2020-11-18

PiS nie jest wieczny i na dziadostwo nie będą inni dawali więc będą mieli gdzie iść i zarobić. A nie tylko żerować na podatnikach.


#Kura   2020-11-18

Budować kurniki. Bedzie praca. Krosno i tak śmierdzi padlina... robota bedzie. Chociaż dla niektórych żuli z Krosna robota śmierdzi... to się będą sprzeciwiać barany


#Cip   2020-11-18

Wiatraki ok. Kury trochę gorzej.


Żwirownia 1140 px
nasza2