25 maja 2020 Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wrześniowa rocznica

dodał 2019-09-01
Wrześniowa rocznica

1 września kojarzy się zawsze z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Tragiczne i koszmarne sześć lat doprowadziły do utraty życia wielu milionów ludzi na świecie. Potężne były również straty materialne. Światu warto przypominać, gdzie ten koszmar się zaczął. Szkoda tylko, że w tak poważnym momencie nie potrafimy zapomnieć o uprawianiu polityki i bawimy się w gierki przedwyborcze.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Roman   2019-09-01

Panie Jerzyk. Nie wiem gdzie to zapisać, a właściwie wkleić... . Może tutaj Pan zezwoli? "Elbląg nie dostanie pieniędzy. Mimo zapewnień rządu i ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, że port zostanie pogłębiony z pieniędzy państwowych, według oficjalnej informacji z resortu państwo nie zamierza łożyć się na pogłębienie toru wodnego w elbląskim porcie. O wycofaniu dofinansowania poinformował portal ................... senator Jerzy Wcisła i prezydent miasta Witold Wróblewski." Cie Florek.. , ale się porobiło... .


#Brzydko się bawisz#Roman  2019-09-02

Roman, nie wkleiłeś całej informacji. Dalsza jej część jest bardzo istotna. Zamierzona manipulacja ?


#Roman#Brzydko się bawisz  2019-09-02

Nie, to nie było i nie jest celowe. Zmartwiłem się problemem, gdyż jak sens ma budowa Przekopu, jeżeli żaden statek o ładowności większej, niż barka płaskodenna, nie będzie mógł wpłynąć do portu, a obiecywano nawet statki towarowe o wyporności 10. tys. DWT. Nasz znakomity spiskowiec obiecywał nawet stacjonowanie okrętów wojennych, co wyśmiałem, pisząc na innym forum, że mogłyby to być jachty podwodne obsadzone przez marynarkę wysokogórską. Jeżeli nie będzie portu w Elblągu, przekop jest bez sensu, uwierz mi lub uzasadnij inne zdanie.


#Zibi#Roman  2019-09-02

A Rosja ma na Zalew potężne poduszkowce Zubr o ładowności 150 ton i zanurzeniu max 1,6 m uzbrojone w rakiety plot, rakiety ogon kal 140 mm działka gatlinga miny morskie i zbierające na pokład do 500 żołnierzy lub 10 bwp z załogą albo 3 czołgi to jak to jeat, ze niby nie mogą żadne okręty pływać po Zalewie a taki Zubr może i jest we flocie bałtyckiej i jego prędkość max to ponad 100 km/h?


#Roman#Zibi  2019-09-02

Mają szansę wpłynąć do portu elbląskiego w celu np. wizyty pokojowej? Mając podane przez Ciebie zanurzenie, zapewne tak. Jako znawca tematyki nie tyle morskiej, co zalewowej, powinieneś im zapodać, że powinni posługiwać się naszym pilotem. Tak, poza tym, nie zajmujmy się tematyką wojenną, lecz perspektywami gospodarczymi, które przedstawiał p. poseł Kaczyński dla Elbląga, chociaż jego rzecznik, niejaki Hoffman skutecznie i widowiskowo Elbląg olał, mandatu nawet za to nie płacąc. Perspektywy rozwoju portu elbląskiego są raczej mikre, czyż nie?


#Zibi#Roman  2019-09-03

Nie, perspektywy są dobre bo będą zboże przeładowywać ot logistic chce to robić w Elblągu i Glenport do tego turbiny i liczne konstrukcje stalowe będą tam wozić, tak jak ta kładkę na Motławe co ostatnio zbudowali Proxmus też tam działa i wozi Filtry przemyslowe woda i torf Przywożą, a po przekopie ruszy turystyka wodna, bo są przystanie i mariny.


#Roman#Zibi  2019-09-03

Oj tam. Nie odniosłeś się wogóle, a nawet wcale, do sprawy obiecanych przez p. posła Kaczyńskiego pieniędzy na odbudowę, modernizację istniejącego portu i kanału od Zalewu do Portu Elbląg. Już nie będę pisał w sprawie flotylli wojennej, tylko o normalnej, handlowej, co obiecał także premier i minister, a nie tylko Wielki Sternik Narodu. Na tym skończmy, ok? A propos: jeszcze jedno: czemu nie zapytasz się o szczegóły Waszego Wicewojewody, Sadowskiego? Ja mieszkam daleko, do tego na wsi, lecz jako patriota ziemi pasłęckiej, a nawet elbląskiej, odzywam się, gdy mnie coś denerwuje, jakieś kłamstwa, jakieś hejty i inne fanaberie. Metody kciuka w dyskusji nader rzadko używam, bo po co?


#Zibi#Roman  2019-09-04

Ja też mieszkam na wsi i mnie intersuje co dla portu w Elblągu i Zalewu zrobiły władze województwa z PO-PSL gdzie tyle lat rządzili dlaczego oni nie wyłożą pieniędzy na rozwój portu? Dlaczego kolej nadzalewówke zlikwidowali? Jak to jest, że budują lotniska w lesie 70 km od Olsztyna i wydają ponad miliard zł na tramwaje w Olsztynie, a nic nie płacą na rozwój Elbląga?


#Zibi#Roman  2019-09-04

Poza tym co ty tam chcesz w tym porcie odbudowywać? Jest elewator zbożowy terminale przeładunkowe na węgiel, mariny i przystanie jachtowe i plac koło mostu kolejowego to spokojnie wystarczy na przeładunek nawet 2 milionów ton rocznie. Juz w latach 90 Halex przeładowywał tam ponad 650 tys. ton węgla w najlepszym roku, a od tamtego czasu infrastruktura została rozbudowana. A przy zakładach nad rzeką masz suwnice o udźwigu nawet 150 ton.


#Błazenada#Zibi  2019-09-04

Raz piszesz, że PO nic nie zrobiła w sprawie portu a drugi raz pod tym samym wpisem wklejasz info, żee port w Elblągu jest hohoho.


#Zibi#Błazenada  2019-09-04

Jest port w Elblągu juz od kilkuset lat, a większość budynków i zakładów nad rzeką powstało już przed wojną a po 89 zainwestowały tam firmy prywatne. Więc się pytam co PO zrobiło przez tyle lat? Wystarczy spojrzeć na co idą pieniądze w województwie ponad 20 mln zł rocznie dotacji na lotnisko w Szymanach, więc niech coś sypną na Elbląg powinno isć tutaj połowę środków z tego, co otrzymuje Olsztyn, bo miały być 2 równorzędne miasta w województwie, więc niech PO daje połowę kasy na powiat elbląski i miasto Elbląg.


#Zibi#Błazenada  2019-09-04

Nie twierdzę też, że PO nic nie zrobiło, coś tam zrobili na Zalewie jak pętla Żuławska, ale powinni dużo więcej robić.


#Roman#Zibi  2019-09-04

Co myślisz o odbudowie nabrzeża , przystosowaniu ulic i dróg dojazdowych do ciężkiego transportu, pogłębieniu toru wodnego, budowie oczyszczalni ścieków dla odpadów oddawanych przez wpływające statki, o drobnym, choćby doku, dzięki któremu można by, nawet tylko na podciągach, dokonać drobnych napraw poszycia? Nie będę pisał o jakiejś budowie tawerny w pobliżu z czerwoną latarnią, bo takowa i tak powstanie bez wtrącania się Państwa (chyba, żeby VAT od usług z przeznaczeniem dla ubogich sierot?). Szkoda, że piszemy dalej o tym na stronie pośw. Westerplatte. Nie posądzaj mnie o optowanie za PO, ok?


#Zibi#Roman  2019-09-04

Przecież za nową odlewnią jest stocznia rzeczna z pochylnią i wyciągiem i tam można remontować jednostki i dokonywać przeglądów i to się robi, byłeś tam? Przecież drogi są tam dostosowane do dużych ciężarów, bo wozi się tam odlewy o masie ponad 60 ton jednego detalu i turbiny energetyczne o wadze nawet kilkuset ton, idą na cały świat i do większości elektrowni w Polsce do tego duże przekladnie przemyslowe z Maag Gear dla kopalni, żwirowni cukrowni czy cementowni, kładka na Motławę do Gdańska zbudowana nad rzeką miała długość 50 m i ważyła ponad 170 ton i ją jakoś zbudowali nad rzeką, albo wielkie dachy do silosow na melasę tam też robią nad rzeką i wożą. Duże tanki do browarow w Braniewie też wieźli wodą. I przekop ułatwi transport, bo skróci drogę do Trojmiasta do 5 godzin z ponad 10.


#Podpucha#Zibi  2019-09-04

Problem jest taki że po wycięciu lasu, nic ale to ni się nie dzieje, krzaki i chwasty prawie już jak las a Kaczyński milczy jag grób i nawet bąka w tamtą stronę nie puścił


#Zibi#Roman  2019-09-04

Wiesz o tym, że w Elblągu zbudowano cały układ śrub napędowych do wielkiego liniowca Queen Mary 2 bodajże w 2004 roku? A przed wojną budowano tam promy kolejowe, niszczyciele, torpedowce i holowniki, statki rzeczne i małe okręty podwodne Seehund dlatego trzeba przywrócić tutaj ruch statków. A nieczystosci można oddać w marinach i porcie naładować akumulatory, zrobić pranie czy konserwację łodzi. Od strony zakładów przemysłowych nabrzeże jest też utwardzone i przystosowane do przeładunku kilkusettonowych detali. Pozostaje tylko obudowa 2 strony rzeki, ale po trochę i to wykonają, bo to zabezpiecza przed cofką.


#Zibi#Podpucha  2019-09-04

Nic się nie dzieje na razie, bo przez ekologów trzeba czekać aż ptaki odlecą i sezon lęgowy się skończy i sezon wegetacji niektórych roślin się skończy, a także sezon turystyczny, bo teraz ciężko byłoby prowadzić jakiekolwiek prace. Poza tym jest jeszcze odwołanie 2 firm od wyników przetargu, który wyłonił wykonawcę przekopu, także jeszcze to trzeba rozpatrzyć i wtedy zacznie się budowa.


#Roman#Zibi  2019-09-04

"Oj tam. Nie odniosłeś się wogóle, a nawet wcale, do sprawy obiecanych przez p. posła Kaczyńskiego pieniędzy na odbudowę, modernizację istniejącego portu i kanału od Zalewu do Portu Elbląg ". To mój wpis do Ciebie z dnia wczorajszego. Nie byłem na terenie, o którym piszesz. Dziękuję za informacje, które mnie satysfakcjonują. Niemniej jednak dręczy mnie pytanie, czemu Elbląg awanturuje się w sprawie pieniędzy i obietnic?


#Brzydko się bawisz#Roman  2019-09-04

Wklej resztę i przeczytaj. Tam jest podane źródło finansowania.


#Zibi#Roman  2019-09-05

Z tego co czytałem to pieniądze są na wszystko. W tym tor wodny. Do samorządu ma należeć jedynie sporządzenie dokumentacji obrotnicy dla statków, chociaż nawet bez niej moga zawracać tam statki o długości ok 100 m koło przystani kajakowej, bo tam jest szeroko i zawracają duże barki.


#Zibi#Roman  2019-09-05

Jak to czemu bo większość kasy w województwie zabiera Olsztyn, a zgodnie z reformą administracyjną miały być 2 równorzędne miasta wojewódzkie tak jak w kujawsko-pomorskim


#Pytam   2019-09-04

Chrapan kandyduje od Narodowców?


#Wyborca#Pytam  2019-09-04

I bardzo dobrze, życzę mu szczęścia.


#Uradowany#Wyborca  2019-09-04

Też przyjąłem tę wieść z zadowoleniem. Pasłęk, taki platfusi - a tu masz, Narodowiec.


#Roman   2019-09-01

Ni od cioci Wiki, ni od wujka Google, nie otrzymałem wiedzy w kwestii ilości pomników i tablic, poświęconych bohaterom Września 1939 r., a odsłoniętych przez naszego Prezydenta w czasie obecnej Jego kadencji. Natomiast jest wiedza w kwestii pomników i tablic, poświęconych wyzwolicielom Polski, a skupionych w NSZ, którzy nie zabili żadnego Niemca , (w odwecie Niemcy też żadnego NSZ-owca). Pan Prezydent dziś krzyczał, a przynajmniej głośno mówił, trenując(?!) przed 17 września. Cie Florek. Co gorsze, a może lepsze (?) odsłaniali także różni Arcy... w obecności naszego Prezydenta kropiąc obficie, a nawet zanadto.


#Zibi#Roman  2019-09-02

Najwyższy rangą oficer niemiecki zabity podczas okupacji został właśnie przez NSZ.


#Zibi#Roman  2019-09-02

Kurt Renner. Poza tym NSZ walczyli z Bolszewickimi okupantami Polski. Bo Polska była pod okupacją do 1989.


#Antek z Krajna#Zibi  2019-09-02

Roman jest tak samo zakłamany jak ta cała banda PO z przyległościami, udaje tylko bezstronnego poczciwca ale smród czuć z daleka. Nie ma sensu mu cokolwiek udowadniać, to stracony czas.


#Roman#Antek z Krajna  2019-09-02

Odezwę się do Ciebie, mimo Twej arogancji. Nikogo nie udaję, wyrażam jedynie swoje zdanie, nabyte wieloletnim doświadczeniem życiowym, którego Ty, zapewne, teraz nabywasz. Miast obrażać, napisz swe zdanie na dany temat, wesprzyj je jakimś faktem (!), a staniesz się internautą, nie hejterem (z ang. nienawistnikiem), zapewniam Cię. Nie wymachuję Ci kciukiem, bo po co?


#Dowiedz się więcej dzieciaku a potem pisz#Zibi  2019-09-04

Franz Kutschera - SS-Brigadeführer (generał brygady) Kurt Renner - SS-Brigadeführer (generał brygady) To mające brud za pazurami NSZ stawiasz wyżej AK? Nieobliczalne w skutkach warcholstwo", "zatracili poczucie prawa" - w raportach dowódcy AK skarżyli się na współpracę NSZ z Gestapo i ataki na oddziały partyzanckie AK. Dowódca polskiej armii podziemnej pisał zaś, że partyzanci NSZ odmawiają podporządkowania się rozkazom rządu w Londynie i dlatego nie można ich uznać za żołnierzy polskiej armii


#Tak pisał Bór Komorowski#Zibi  2019-09-04

Równocześnie ogłoszono wydany przez samozwańczy sąd niby „W imieniu Rzeczypospolitej” wyrok śmierci na wyznaczonego przeze mnie p.[ełniącego] o.[bowiązki] Komendanta N.S.Z. Wyrok ten bezprawnie zatwierdziła tzw. „Rada polityczna przy Dowództwie N.S.Z.”. Stanowi to dowód, że zaślepieni politycznie przywódcy N.S.Z. zatracili poczucie prawa i do polskiego życia wprowadzają nieobliczalne w skutkach warcholstwo”.


#Z rozeznania#Antek z Krajna  2019-09-04

Trzeba przypomnieć, że Roman jest potomkiem stalinowskiej nomenklatury, jego rodzic zaraz po wojnie był w Pasłęku prokuratorem po jakimś chyba 8-miesięcznym "kursie prawniczym", a jak wiemy "jabłko nie pada daleko od jabłoni"


#Zibi#Dowiedz się więcej dzieciaku a potem pisz  2019-09-04

Sam jesteś dzieciakem nic nie stawiam wyżej, ale faktem jest, że AK zostało rozwiązane i nie podjęło po 1945 roku walki z Radzieckim okupantem i jego kolaborantami


#Zibi#Dowiedz się więcej dzieciaku a potem pisz  2019-09-04

No i bardzo dobrze, że NSZ się nie podporządkowali rządowi w Londynie, bo ten ów rząd był przeciwny walce zbrojnej z ZSRR, reżimowi, który okupował Polskę do 89 a właściwie do 1993, bo wtedy ruska armia opuściła Polskę. No i jeszcze mają czelność teraz w Rosji mówić, że oni wyzwolili Polskę. Przecież to oni do spółki z Hitlerem wywołali II wojnę światową i są tak samo za nią odpowiedzialni.


#Roman#Z rozeznania  2019-09-04

Iiii tam, nie kombinuj. Mógłbym, w odpowiedzi napisać np. że Twoja babcia była u prokuratura "biurwą", a nie tylko sprzątaczką, lecz po co? Dla ułatwienia: mianem "biurwa" niejaki Urban, określał pracownicę danego biura. dążącą za wszelką cenę, do zrobienia kariery poprzez m.in. opieranie się nie tyle szefowi, co o kant biurka. Daj sobie spokój z taką postacią hejtu. Po co Ci to? Poza tym, opracuj sobie jeden porządny nick i tak pracuj w Necie ok?


#Bezstronny#Roman  2019-09-04

Nie rób uników, tylko odpowiedz na zarzut i powiedz, czy to prawda, że Twój rodzic był prokuratorem w Pasłęku. W ten sposób nie będzie niedomówień.


#Pytam#Bezstronny  2019-09-04

zaraz prokuratorem.?... donosicielem był


#Roman#Bezstronny  2019-09-04

Nie. Co odpowiesz na mój zarzut, że jesteś wandalem? To tego typu zdania możemy sobie wymieniać, a inni się śmieją. Jakże łatwo zarzucać coś komuś pisząc klawiaturą. Nie lepiej zarzucić sobie worek jęczmienia na ramię i donieść do zsypu? Spróbuj. Ech..., jak to łatwo hejtować... . Cie Florek.... . A potem, najlepiej od rana, chwalić się pod trzepakiem, jak to się dopieprzyło, dosoliło i z dumą otrzymać dwóje z jakiegoś przedmiotu. A potem zmienić nick udając Greka, czyż nie?


#Bezstronny#Roman  2019-09-04

Kręcisz a właściwie już odpowiedziałeś. Gdyby nie był - odpowiedziałbyś w zwykły sposób.


#Głos POsłęka   2019-09-02

Właśnie przez takich ludzi jak właściciel tego serwisu, niczym Urban, zieje jadem na wszystko i wszystkich, którzy są przeciw pistkomunie


#Kwachu   2019-09-02

D_e_s_t_y_l_a_c_j_a


#Pytam   2019-09-01

Jedziesz z Dulczessą świętować i tańczyć w Gdańsku, przy okazji wypic krówkę 0,7 ?


#Rozśmieszony#Pytam  2019-09-01

I spotkać się z "przyjacielem Polski" Tymmermansem. Dobrane towarzycho.


#Do młota#Rozśmieszony  2019-09-02

Młocie - odpier.ol się od Pani Prezydent i od Pana Timmermans'a. Już twoja neo-bolszewia wykreowała nowego "wroga ludu?" - I w kraju i za granicą ? - To już za mało było plucia na prof. Rzeplińskiego, plucia na prof. Gersdorf, na p. Broniarza, na prezydenta (śp.) Pawła Adamowicza i wielu innych ? - - Pokaż kato-młocie-polaczku swoje oblicze 'mordy chama" i nie jeździj niemieckim samochodem po autostradach zbudowanych za pieniądze EU a zapierd.laj rowem na kolanach - i tak ci dopomóż Bóg !


#Proste#Do młota  2019-09-02

DEMOKRACJA !!!!!


#BOLEK#Do młota  2019-09-02

K-O-N-S-T-Y-T-U-C-J-A


#Rozśmieszony#Do młota  2019-09-02

Szanowna Publiko, oto macie jak na dłoni wyłożone poglądy i kulturę jakiegoś zapienionego, zapyziałego zwolennika proniemieckiej Dulkiewiczowej, polakożercy Tymmermansa i całej tej POwskiej i "kastowej" hołoty, nastawionej jedynie na pełne koryto a nie mającej pojęcia, co to jest służba publiczna. Przyjrzyjcie mu się dokładnie, bo to egzemplarz z grupy powoli zanikającej. Za kilka lat taki okaz będzie można obejrzeć jedynie w Muzeum Osobliwości.


#Nivea   2019-09-01

Kto nie umie? Jacy my? Po cholerę to ostatnie zdanie.


#Pasłęcki obserwator#Nivea  2019-09-01

Redaktorze, mów za siebie, bo do Twojego "my" ja się nie zaliczam.


#Zygmuś#Pasłęcki obserwator  2019-09-01

https://twitter.com/Piechocinski/status/1167767301359194112?s=20


#Zygmuś#Pasłęcki obserwator  2019-09-01

https://twitter.com/BorisJohnson/status/1168076183499608064?s=20


#Wqrwia mnie to de w adresie strony   2019-09-01

Czemu to zablokowano komentarze pod niby-wierszem jakiejś piewczyni epoki słusznie minionej. Dana Lerska to koncesjonowana śpiewaczka jeszcze za czasów Gomułki. Tak to jest jak niby resentymenty rządzą głową a nie myśl i wiedza. Głupoty wypisujesz wygodnicka na dalszym zachodzie.


#Nick   2019-09-01

Wczoraj byla polityka na festynie wiejskim po co pytam sie po co ???


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności