16 września 2019 Edyty, Korneliusza, Cypriana

Wyjazdowe zwycięstwo Polonii

dodał 2019-05-30
Wyjazdowe zwycięstwo Polonii

Nasi piłkarze zdobyli komplet punktów w wyjazdowym meczu z Ewingami Zalewo. Polonia po bardzo dobrej drugiej części meczu wygrała 5:3 (1:2). Po dwie bramki w środowym pojedynku zdobyli Essomba i Kamil Kuczkowski, a raz do siatki rywali trafił Piotr Wiernicki.

Polonia bardzo dobrze rozpoczęła mecz w Zalewie. Na bramkę Ewingów sunął atak za atakiem i w 12 min. goście wyszli na prowadzenie po strzale Wiernickiego. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik w 20 min., ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem miejscowych. Co więcej właśnie po kolejnej akcji do siatki trafili gospodarze. Polonia starała się odzyskać prowadzenie, ale znów skuteczniejsi byli piłkarze z Zalewa. Po kontrataku strzałem z dystansu popisał się Paweł Kamiński i dość niespodziewanie Ewingi prowadziły do przerwy 2:1.
W drugiej odsłonie Polonia nadal była więcej przy piłce. Przyjezdni podkręcili tempo i w ciągu 25 minut zdobyli cztery gole. Dwa z nich zdobył Essomba, a dwa Kamil Kuczkowski. Nasza drużyna mogła jeszcze podwyższyć wynik, ale zabrakło skuteczności. W ostatniej akcji Ewingi zdobyły jeszcze jednego gola i ostatecznie mecz zakończył się hokejowym wynikiem 3:5. -
Mecz miał różne fazy – mówił po spotkaniu trener Piotr Zając. - Szkoda, że w pierwszej połowie dopuściliśmy do takiej sytuacji w której przegrywaliśmy, bo przy takiej przewadze w operowaniu piłką, nie powinno się to nam przydarzyć. W drugiej połowie graliśmy na dobrym poziomie i wygraliśmy w pełni zasłużenie. W dzisiejszym meczu zagrało aż siedmiu młodzieżowców, co też jest zdecydowanym powodem do radości.

W kolejnym meczu rywalem Polonii będzie w wyjazdowym pojedynku Gmina Kozłowo. Mecz zostanie rozegrany w Iłowie w sobotę 1 czerwca.

Ewingi Zalewo – Polonia Pasłęk 3:5 (2:1)

Polonia: Łastówka – Rokicki (46' Wiczyński), Czerniewski, Ciesielski (75' Krzykwa), Czubak (46' Laskowski), Żukowski, Konieczny, Kuczkowski, Wiernicki (65' Szymański), Konczewski, Essomba (78' Filaszkiewicz)

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Naczelnik   2019-05-31

Tak grał, wyraźnie jest napisane. Z resztą skąd możesz wiedzieć jak nawet trener się nie zjarzyl że dostał dwie żółte i lamentowal że nie będzie komu bronic :)))


#AK   2019-05-30

A bramkarz to grał mimo czerwonej ostatnio?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

20 lat powiatu elbląskiego

Pozostało5 dni

Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...


Zaproszenie na Derby

Pozostało28 dni

Miłośników jazdy konnej zapraszamy w sobotę 14 września na zawody jeździeckie...