15 lipca 2019 Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wypłaty za strajk nie będzie

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30
Wypłaty za strajk nie będzie

Na nic naciski związków zawodowych i nauczycieli na lokalne samorządy. Wypłaty za okres strajku nauczycieli nie będzie. Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie wysłała do marszałka, prezydentów, starostów, burmistrzów i wójtów pismo z informacją na temat możliwości wypłat za okres strajku. „Działania polegające na wypłacie wynagrodzenia za czas strajku pracownikom uczestniczącym w strajku lub też zmierzające do obejścia przepisu, który nie przewiduje zachowania prawa do wynagrodzenia za czas strajku, należałoby uznać za niezgodne z prawem”.

Poniżej pismo pani prezes.

jpDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Aha   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

To wam geniusz Broniasz załatwił 3 tygodnie bezpłatnego urlopu i mniejszą 13-stę. No i całkowity upadek autorytetu, Konsekwencją bedzie pewnie zmiana Karty Nauczyciela na cos bardziej przyjaznego uczniom i rodzicom uczniów. Ahoj!


#Uczsię#Aha  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

G..., się znasz, jest fundusz strajkowy, baranku


#Nick#Uczsię  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Odpowiedź tłuszczy na poziomie jak mniemam.


#Uczsię#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Znowu jako Nic, się podpisujesz tępy baranku


#Nick#Uczsię  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-02

Tępy baranek Cię spłodził miękką fają LOL


#Logo   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Daj numer telefonu to zadzwonie


#Jacek   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

powiem tyle ,ujawnij sie tchórzliwa medo


#Logo   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Panie Jacek.ile Pan dostaniesz za zorganizowanie strajku? Co powiesz tym wszystkim ktorzy Cie posluchali? Kim jest Pana oficer prowadzacy?


#Absolwent   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Dobrze Wam tak nieroby, pracujecie od poniedzialku do piatku, bez weekendow, macie wolne wakcje, ferie i wszystkie inneokazje, Wasza godzina to w rzeczywistosci 45min... i jeszcze narzekacie... nigdy nie zaznaliscie prawdziwej pracy... i zaraz zaczniecie wypisywac ze po to sie uczyliscie, studiowaliscie by teraz uczyc... ale poza wami jest bardzo duzo ludzi ktorzy skonczyli studia a pracuja w innych zawodach, bo do tego zmusza ich sytuacja... i wiekszosc z tych ludzi nie ma opcji zastrajkowac, bo zostali by zwolnieni z pracy... 3 tygodnie siedzieliscie na dupie to i nie ma kasy - normalne... jestescie utrzymywani z pieniedzy podatnikow, czyli rodzicow dzieci ktore uczycie i ktorych nie chcieliscie dopuscic do egzaminow... jak Wam k*rwa nie wstyd, uwazacie sie za taka elite, inteligencje,


#Nickita#Absolwent  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Brawo !!! POlac temu panu...


#Detox#Nickita  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

On tylko jabole ciągnie


#Widz#Absolwent  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Ciśnięcie z nauczycieli. Wskazujecie że jedna formacja polityczna jest taka a druga owaka a fakty są takie że jedni kradli a drudzy kradną. Nie różnią się niczym, są jak jedna mafia - "my teraz wy później". A co mają do tego nauczyciele - pewnie dostali odłamkowym. Wszyscy znamy nasze wspaniałe najlepsze pociechy, ale ten strajk pokazał że nie damy rady wytrzymać z nimi całego dnia. Szkoły to istny horror- wystarczy wejść podczas przerwy żeby zobaczyć co się tam dzieje - jak dyżurne-nauczycielki próbują nieudolnie (nie z uwagi na brak umiejętności ale z uwagi na liczbę podopiecznych) zapanować nad naszymi dziecmi- to jest dramat, dobrze że nie ma ofiar śmiertelnych. Dla was NAUCZYCIELE czapka z głów. A dla nas rodziców uwaga do dziennika "zacznijmy wychowywać nasze dzieci"


#Zwyrol#Widz  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Rozumiem że te doświadczenia z Bangladeszu? Bywam regularnie w szkołach i nie obserwuje takich zachowań. Rozumiem że nauczyciel chciałby po najmniejszej linii oporu ale jeśli taki belfer ma autorytet to żaden uczeń nie będzie starał się go podważyć. Jeśli nauczyciel jest kiepski i da sobie wejść na głowę to tylko jego wina i nie nadaje się do takiej pracy.


#Qwerty#Absolwent  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Wygląda na to, że w pracy nikt Cię nie docenia i żale wylewasz w necie...


#Jan 123   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

I bardzo dobrze że obędą sie smakiem może ktoś wie jak od nauczycieli domagać się pieniędzy utraconych przez ich zachciewajki


#Proste#Jan 123  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Napisz do pani minister od szkolnictwa, to ona odpowiada za to co się dzieje w oświacie


#Nick   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Mam nadzieje że ktoś puści ZNP w skarpetkach a nawet nauczyciele odpowiedzą materialnie za straty na pomocy art 415 kc. Ciekawie prawi Pan Michalkiewicz. Strajk nauczycieli legalny ale w pozwie zbiorowym rodzice uczniów mogą pozwać ZNP a nawet nauczycieli. Nauczyciele odpowiadają swoim majątkiem!. Mówi też że Pan S nie jest taki inteligenty aby wymyślić taki strajk więc idea powstała w Starych Kiejkutach albo w Niemczech. Ten strajk miał zdestabilizować nasz kraj.. https://www.youtube.com/watch?v=_tuCaHCLg98


#Nick#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Też tak myśle, że to jest granie na DESTABILIZACJĘ Polski. A teraz nastąpi "strajk" lub zadyma innej grupy zawodowej. Przeciez juz byli zadymiarze podszywający się pod grupy zawodowe : "lekarze" , "policjanci" "pielęgniarki" matki niepełosprawne w sejmie. Gdzie teraz uderzą komusze syny ?


#Hehe#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Towarzysze, nie pozwalajcie reakcyjnym podżegaczom i różnym chuliganom stawać w poprzek naszej drogi. Wara im od czystego nurtu walki i patriotycznych sił narodu. Pędźcie precz prowokatorów i reakcyjnych krzykaczy ... To powiedział, twój idol Władysław Gomułka


#Awizo#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Poczta Polska niech strajkuję!


#Gomułka czy jarkacz#Hehe  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

W ciągu ubiegłych lat nagromadziło się w życiu Polski wiele zła, wiele nieprawości i bolesnych rozczarowań. Idee socjalizmu, przeniknięte duchem wolności człowieka i poszanowania praw obywatela, w praktyce ulegały głębokim wypaczeniom. Słowa nie znajdowały pokrycia w rzeczywistości. Ciężki trud klasy robotniczej i całego narodu nie dawał nam oczekiwanych owoców. Wierzę, towarzysze i obywatele głęboko, że te lata minęły bezpowrotnie w przeszłość.


#Ten też nie lubi tych znad Sekwany#Hehe  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Za przykładem niektórych ekstremistów znad Sekwany zaczęto i u nas lansować tzw. antypowieść i antyfilm, a co gorsza, zaczęto głosić filozofię beznadziejności i rozpaczy, zagubienia i samotności człowieka, filozofię bezsensu życia, zaczęto przenosić bezkrytycznie na nasz grunt poglądy z innego świata, ze świata kapitalizmu skazanego przez historię na zagładę.


#Co następne będzie na widelcu zero#Hehe  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Gomułka miał wizję państwa niepolicyjnego, natomiast represyjnego wedle kaprysów. Zrodziła się psychoza. I poszła dyrektywa, że w całej Polsce trzeba ścigać gwałty. Prokuratorzy opowiadali, że muszą „wyrobić” gwałty, bo są pod presją statystyk. Gomułka uznał, że to jest główny problem Polski. Minęły gwałty, zaczęły się afery mięsne. Wawrzecki poszedł wisieć. Skończyło się mięso, zaczęły się skóry, a w aferach skórzanych ludzie dostawali dożywocia.


#Wypisz wymaluj porwane sznurowadła#Hehe  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Nie rozumiał młodych ludzi. Dziwił się, powtarzając: „Czemu się buntujecie? Ja przed wojną miałem dwie koszulę, a wy macie po cztery!”. Młodzi ludzie ironicznie się na to uśmiechali. To co mówił Gomułka, było dla nich niczym opowieść o żelaznym wilku. Archaiczny, kostyczny I sekretarz partii był dla nich kompletnie z innego świata.


#Doczekjamy aż kolejny Cyrankiewicz to ogłosi#Hehe  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Pragnę z przykrością poinformować Komitet Centralny, że towarzysz Władysław Gomułka poważnie zachorował i dlatego nie ma go również na naszym plenum, tak jak również nie było go wczoraj na posiedzeniu Biura Politycznego. Wszyscy, którzy znamy towarzysza Gomułkę wiemy, że to nie jest człowiek, który ulega chorobom dyplomatycznym nawet w najcięższych sytuacjach. (…) Towarzysz Gomułka powiedział nam, że składa rezygnację ze stanowiska I sekretarza KC ze względu na przewidywany długotrwały przebieg choroby, a także przewidywaną potem trudność pracy na pełnych obrotach


#Czy nasz gieroj powiedziałby to samo#Hehe  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Przecież wiem, że jest podsłuch, ale niech to sowieckie bydło, ci skurwysyni, wiedzą, co o nich myślę! Z nimi tylko tak trzeba rozmawiać. Opis: Gomułka podczas wizyty w Moskwie.


#Rozśmieszony#Czy nasz gieroj powiedziałby to samo  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

He, he, ależ się natrudziłeś, no, no, ...Tyle starych gazet przejrzeć to wyczyn nie lada. Ale i żałość, że to wszystko minęło, co?


#Misio#Rozśmieszony  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Dla wielu minął, dla Jarosława nie, on tym żyje on za tym tęskni i do tego wraca, berety też bo to była ich młodość a młodość ma miłe wspomnienia, oni potrzebują Bieruta, Gomułki, Jarosława


#Wypłaty za strajk nie będzie   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

rozgłoście to najgłośniej wszędzie. Bo co to jest strajk. no co to? On niszczy czas, czyli złoto.


#Jam to napisał nie chwalęcy   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Wypłaty za strajk nie będzie (redaktor) - bo piniędzy ni ma i nie będzie (minister). Egzaminów nie będzie (S. Broniarz) - egzaminy będą wszędzie (minister[ka]). Będziemy walczyć do końca (S. Broniarz) - do jutrzejszego zachodu słońca (S. Broniarz). Od września znów strajk otwarty (S. Broniarz) - we wrześniu będzie bez Karty (ja).


#Przysłowia mądrością narodów#Jam to napisał nie chwalęcy   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-01

Miłe złego początki lecz koniec żałosny. Miał być tysionc a nima, choć tuż koniec wiosny.


#Marpas   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

trza pogonić PiS


#Zdumiony#Marpas  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

A co to za durny Filip wyskoczył z konopi?


#PIS#Marpas  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Pogonić to was komuchy, bo chcieliście rozwalić rząd. Mieliście nadzieję, co?


#Nokto#PIS  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Możemy z ufnością patrzeć w przyszłość, idziemy bowiem słuszną drogą, posiadamy pewnych przyjaciół i wiernych sojuszników, przewodzi nam nieśmiertelna idea ...


#Sentyment#Nokto  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Wiadomo, to słowa Gomułki, krótki , ciągle go naśladuje w swoich przemówieniach, nawet miny stroi podobne, ciągnie go do czasów, kiedy był dziecięcą gwiazdą filmową


#HMCh   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Kto z was, pasłęckich ekspertów gp uczestniczył w okrągłym stole w/s oświaty? Kto się zgłosił? Może ktoś zgłosił się, a nie został zaakceptowany? Napisz w komentarzy. Macie tyle mądrych pomysłów i wiecie lepiej. Ach, majówka.. Temat z wyrokiem odroczonym... Chciałoby się pisać "dno". Ach! Ale to nie jest dno. Znalazłeś wizjer i obserwujesz powierzchnię... I co? Powierzchnia pokryta zielonym szlamem (glony!) i czasem "bąbelkuje". Masz jakiś plan? Masz jakiś pomysł? Dawaj, idź na całość! Wiem, że nie będziesz opluwał, ale napiszesz coś konstruktywnego


#Radykał   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Gdyby rząd wcześniej chciał zrobić gruntowną reformę szkolną, taką która by całkowicie oczyściła szkolnictwo ze wszystkich złogów, nawarstwionych przez lata, tych ton makulatury przepisowej, co uczyniło ze szkolnictwa karykaturę uczenia (nie liczą się umiejętności ucznia tylko zdawalność testów), to podniósłby się taki niesamowity wrzask jak przy próbie reformy wymiaru (nie)sprawiedliwości. A teraz po tym blamażu strajkowym, rząd ma otwartą drogę do gruntownej reformy i nikt mu nie podskoczy. Oby tylko wykorzystał tę okazji i dokonał mądrej, wyważonej, głębokiej zmiany na lepsze, Choć znawcy twierdzą, że to musi trwać latami - może i tak - ale główny trzon musi być skończony do 1 września. A my nie bądźmy bierni - wrzeszczmy swoje, wszędzie.


#Obserwatorka#Radykał  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Zmiany trzeba wprowadzać już gminach, którym podlegają szkoły. Już w 2017w związku z wygaszaniem gimnazjów można bylo policzyć ilu będzie uczniow, ile potrzeba szkół i przedszkoli i gdzie maja się znajdować. Wiadomo było, że im więcej uczniów w szkole tym nizsze koszty. Gotowanie w jednej kuchni większej ilości posiłków też obniża jego cenę. Brak wyciągania wniosków, przewidywania, prognozy na przyszlosc, ekonomicznego planowania doprowadza do problemów finansowych gminy, która zrzuca winę na rząd. Zacznijmy zmianę od siebie.


#Nick#Radykał  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Zacząć od likwidacji karty nauczyciela. Pokój nauczycielski przerobić w salę komputerową gdzie będą tylko komputery i kantyna. W kantynie będą mogli zjeść posiłek (z domu a nie ze stołówki). Komputery zamiast stolików plotkarskich gdzie nauczyciele zamiast spędzać czas na plotach będą przygotowywać się do zajęć. Brzmi rozsądnie ale oni dobrze wiedzą że ten czas od 12 - 13 w domciu jest na wagę złota. Oczywiście praca 8 godzin czytniki linii papilarnych aby nikt nie czmychnął do domciu 5 minut wcześniej. Za co ja mam im płacić.


#HMCh#Radykał  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

To się musi stać teraz. I nie rząd, bo on działa politycznie. Czas na naprawianie już minął. Teraz chyba trzeba zburzyć nie tylko wyobrażenie o obecnej oświacie, stereotypy nawarstwione i powtarzane przez trolli. Nauczyciele CHCĄ 8h dziennie w szkole. Chcą jasnej weryfikacji dostępu do zawodu. Chcą udziału rodziców w edukacji, współpracy i wsparcia.Chcą odciążenia uczniów zbędnymi treściami nauczania. Chcą, żeby dziecko uczyło się efektywnie przez zabawę, zainteresowania. Kro jest odpowiedzialny, że tak nie jest? Rząd. I..., że tak powiem, odbijamy piłeczkę?


#śmieszek   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Od 1 września MEN dokupi do szkół laptopy, kserokopiarki i dostawi biurka w pokojach nauczycielskich. Zlikwiduje zajęcia pozalekcyjne, wywiadówki, wycieczki itp. Nauczyciele do pracy od 8 do 16 z "gołymi " pensjami. Zlikwiduje Kartę Nauczyciela. A co , pomarzyć nie można:)


#Mieszkaniec#śmieszek  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Gdybyś chociaż wiedział, że opisałeś marzenia nauczycieli, ale pewnie nie wiesz:) Własnie o to im chodziło w czasie strajku, żeby nie musieli popołudniami w szkole pracować i w domu. Ale rodzice musieliby też przychodzić do szkoły do 16 na spotkania i wycieczki tylko do 16.


#Ab#Mieszkaniec  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Chyba wyraźnie napisał, że nie będzie wywiadówek i wycieczek. Jest czas internetu i chodzenie na wywiadówki to obupólna strata czasu. Czyli koniec żadań i strajków???


#Mieszkaniec#Ab  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Wytykasz mi błędy a sam popełniasz piszesz z błędami - "obopólna". Przygadał kocioł garnkowi :)


#NIck#Mieszkaniec  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Jakie wycieczki człowieku. Max 2 na rok do tego nauczyciela podróż pokrywana jest z pieniędzy ogólnych na wycieczkę. Bajki opowiadasz o tym że nauczyciele mażą o tym aby mieć popołudnia wolne. Praca od 8 do 16 macie nas za głupków. Bronicie się jak diabeł święconej wody przed unormowaniem waszych niby przepracowanych godzin.


#Mieszkaniec#NIck  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

" nauczyciele mażą" Na pewno "nie mażą po murach", a marzenia to piękna rzecz. Chyba muszę zatrudnić się w szkole i uczyć ortografii wiedzących wszystko o nauczycielach komentujących.


#Gosia   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Każda księgowa to samo by powiedziała, nie potrzeba izby obrachunkowej, tylko że nikt nie pytał. Naobiecywali nauczycielom, żeby dłużej trwał strajk, a szkoda. Zrobili zamieszanie i wprowadzili nerwowa atmosferę dla wszystkich.


#Zadowolony#Gosia  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Dobrze, że nie udało się tym co chcieli wbrew przepisom postępować.


#Radykał   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Wróciła normalność. Ale nie zapomnijcie zapłacić tym, którzy nie strajkowali i to z premią, bo im się należy oraz z podziękowaniem za wytrwałość i odwagę. Ciekawy jestem ilu takich jest w Pasłęku? Czy tylko Ta jedna Pani, o której pisano, czy więcej?


#Ja#Radykał  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Z premia? Za co? Za to ze wykonywali swoje podstawowe obowiązki? Niczym się nie wykazali


#Radykał#Ja  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Wykazali się odwagą i wytrwałością. Czy wiesz, jak się czuje człowiek, którego całe otoczenie otacza nieskrywaną wrogością i pogardą? Nie wiesz, więc się nie wypowiadaj. Należy Im się, bo trwali na powierzonym Im posterunku, pomimo rejterady "kolegów" i "koleżanek", którzy w dodatku pogardzali Nimi, że razem z nimi nie rejterują.A do rodziców - nie okazując Im wdzięczności, okazujecie się niezdolni do rozpoznania, kto działa na waszą korzyść a kto na waszą szkodę. Nie znam tych Ludzi ale odczuwam do Nich duży respekt i wyrażam dla Nich uszanowanie. a Ty "Ja" jesteś człowiekiem niezdolnym do wdzięczności i niezbyt rozumnym.


#Jasiek#Radykał  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Ja tez jutro wykaże się odwaga, wszyscy maja wolne i będą grillowac a ja Ide ma dyżur do karetki. Dostane premie?


#Piłat #Radykał  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Rzucić im garść srebrników


#Radykał#Piłat   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Oto macie jednego z tych "kolegów". Widzisz "Ja" z jakimi osobnikami musieli się zmagać Ci Niestrajkujący? Z nędznikami, z których jeden tu się właśnie zaprezentował, podpisując się "Piłat"


#Ciekawy i to bardzo#Radykał  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

No właśnie, ilu? czy ktoś wie?


#Luna#Ciekawy i to bardzo  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Judasz, był tylko jeden, to jak myślisz ?


#Proste#Luna  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Jeden na dwunastu.


#Statystyk   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Gmina sama może zwiększyć dodatki dla nauczycieli ale nie ma na to pieniędzy. Uczniów jest coraz mniej, zatrudnienie nie spada, koszty utrzymania coraz większe. Tylko, że coś za coś albo mniej szkół i większe zarobki albo dużo szkół i małe zarobki.


#Mama   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Bardzo dobrze jak słyszę ze nauczyciele mówią „ my to robimy dla was drodzy uczniowie „ to się scyzoryk w kieszeni otwiera. Czyli jak będą lepiej zarabiać to będą lepiej uczyć nie rozumiem. Tyle wolnego maja nie no masakra ja bym im jeszcze odjela nierobom


#Rodzic   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Nie wiem o co chodzi niektórym komentującym, nie ma informacji, że nauczyciele nie chcą, aby im potrącili za strajk. Są odpowiedzialni i sami się na to zdecydowali. Może lepiej poświęćcie czas swoim dzieciom, żeby nie musiały czuć się szczęśliwe tylko wtedy gdy kogoś obrażą.


#Jan 123   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

A kasa ze składek, a kto zapłaci chociaż za bilety miesięczne ktore kupili rodzice za to że dzieci były same w czasie ich strajku , za nerwy co z maturami . Ciekawe czy wielcy nauczyciele pomyśleli chociaż o tym.Im oddadzą ze składki na nauczycieli [nie wiem kto mądry na to wpłacał ale niechtam/ może ktoś wie jak odzyskać pieniadze od nauczycieli


#Zainteresowany   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Bardzo słusznie pieniądze otrzymuje się za pracę a nie za obijanie się.


#Bezstronny   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Co by nie napisać, to jedno trzeba bez żadnych złośliwości napisać. Nauczyciele strajkujący okazali się ludźmi bardzo mało przewidującymi i nie znającymi ludzkiej psychiki i dlatego przegrali. 1. Nie spostrzegli, że pod pozorem walki o 1000 zł podwyżki, wplątano ich w walkę o obalenie rządu. Sam termin strajku na to wskazywał. 2. Widząc szwindel policjantów ze zwolnieniami lekarskimi i brak negacji ze strony ludzi, sądzili że z nimi będzie to samo. Ale policja w ramach protestu nie wystawiała mandatów, więc ludziom to nie szkodziło a nawet pomagało. A strajk szkolny zaszkodził rodzicom i uczniom, więc byli przeciw. Bezmyślni zawsze przegrywają, choćby byli nadprofesorami. Słabe te ciała pedagogiczne(?), oj słabe. Trzeba wymiany, oj trzeba.


#Tak dalej być nie może#Bezstronny  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Jak dzieci, jak dzieci. I tacy ludzie uczą i wychowują (?) nasze dzieci? To czego oni mądrego mogą ich nauczyć? Co wartościowego mogą im wpoić?Jakie wartości mogą im przekazać? Przykładem, nie tylko słowami. Przecież wiadomo, że przykład stukrotnie uczy lepiej niż słowo, puste słowo. No nie, tak dalej być nie może, to musi się zmienić, MUSI!


#Adam M#Bezstronny  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Cierp ciało, jak ci się myśleć nie chciało.


#Zatroskany nauczyciel   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

O matko! To co teraz będzie? I jak tu żyć? A przecież obiecywali, że zapłacą za strajk, żeby się nie martwić! Ale są przecież pieniądze ze zbiórki na fundusz strajkujących. Pójdzie się z kwitkiem z wypłaty, to wyrównają za strajk i już. Co prawda bez składek na ZUS, ale co tam najważniejsza kasa.


#Bankier   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Idea Bank 1,9mld zł straty a Getin Noble Bank zanotował 450 mln zł straty. No to imperium Czarneckiego upada. Trzeba lokaty likwidować i zabierać pieniądze do innych banków, pensje i oszczędności zagrożone...


#Absolwent   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

, a w rzeczywistosci jestescie zwyklymi lebiegami ktorzy nie potrafili by zrobic nic poza "nauczaniem", choc i tak bym tak tego nie nazwal, bo wy nie uczycie, a tylko wywiazujecie sie z programu..., a jak Wam nie odpowiadaja wasze zarobki to zmiencie prace... niedlugo truskawki sie zaczynaja to bedziecie mogli odrobic te 3 tygodnie


#Plantator truskawek#Absolwent  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Absolwent,te zbiory truskawek to idealna praca dla ciebie ,bo widać tłumok w szkole byłeś i niczego się nie nauczyłeś ,już dzisiaj rezerwuj sobie miejsce na plantacji , może czegoś się nauczysz.


#Nick   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Doprawdy im samorządy nie wypłacą? Może jednak jakoś to załatwią. Tak myslę, na przykład dadzą "nagrody" po 1000 zł. Kto to sprawdzi? To będzie oczywiście "obejście przepisu" ale cóż....


#Kasia#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

No niestety, nagród po 1000 tez nie będzie...


#Nick#Kasia  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Czemu niestety, Kasia?


#Kasia#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Taka ironia : )


#Hold   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Ci co nie strajkowali na pewno dostaną wypłatę chociaż jedni co mieli odwagę przeciwstawić się układów związków ze SCHETYNA BRAWO.


#Nick#Hold  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

I będą mieli miłą majóweczkę wiedząc że postąpili godnie i właściwie. Reszta powinna utopić smutki w butelce wódki a nawet poszukać innej pracy skoro posadka jest tak zła.


#WyprowadzAli pieniądze z kraju   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Komuny chcą wrócić do władzy dawno zapowiadał SCHETYNA najpierw zagranicą a jak nie to ulica. Po prostu boją się czegoś chyba tych przekrętów co narobił w naszym kraju


#Nick#WyprowadzAli pieniądze z kraju  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Oni chcą władzy ale Polskie Służby Specjalne ich odsunęły (afera taśmowa). Myślicie że dlaczego mimo tylu afer nikt z PO jeszcze nie siedzi? Parasol ochronny prosto ze Starych Kiejkut. PIS nic nie może zrobić ale wolę PIS niż PO. W Polsce rządzą komunistyczne służby, które dorobiły się na FOZ. Rząd musi ich słuchać bo jak nie to są dwie drogi piach albo więzienie. Na każdego jest jakiś hak a co jakiś czas mamy jakieś aferki gdzie pojedyncze osoby coś zrobiły. Np Pan N co jadł szczaw z nasypu to może być ostrzeżenie służb specjalnych uważajcie bo możecie być następni.


#Aha#WyprowadzAli pieniądze z kraju  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Oni po prostyu chcą WŁADZY WŁADZY WŁADZY WŁADZY WŁADZY WŁADZY !!! Tyle lat byli u władzy a teraz tylko w niektórych urzędach i niższej administracji się ostali.


#Nick   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

A za L4 wyplaca normalnie ?


#Nick#Nick   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Pod warunkiem że nie wyjadą do Hiszpanii się kurować na lazurowych plażach.


#Pytam#Nick   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

A co nauczyciele chorobliwego amoku dostali?


#Gong   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Bardzo dobrze ze nie dostaną wypłaty jeszcze czego jak się słuchają tego oszołoma tak mają on będzie miał wypłatę. ŚluGUS Schetyny.


#Popieram   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Bardzo dobrze


#Tomek55   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Zgnoili nauczycieli jak się tylko dało.


#Hahaha#Tomek55  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Przecież mowiliscie ze odstapicie od wypłat DLA DOBRA NASZYCH DZIECI!


#Majka#Tomek55  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Kto? Sami do tego doprowadzili!


#Slash24032018   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Czyli tak jak wszędzie. Nie ma pracy nie ma płacy.


#Obserwator   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

I bardzo dobrze jak sie nie pracuje to nie ma wynagrodzenia sami do tego doprowadzili


#Xxx   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

Prawidłowo. A kto dostałby wynagrodzenie za 3 tyg. nie wykonywania swoich obowiązków zawodowych?


#Uczeń   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

No to teraz będzie płacz


#Woźny   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-30

I bardzo dobrze


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

To nie Chicago ani New York

Pozostało6 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Artystyczne Lato 2019 - Korzuh

Pozostało41 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej w Pasłęku

Pozostało61 dni

14 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury wystąpią gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej....