20 kwietnia 2019 Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Wysokie zwycięstwo Polonii

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2019-03-24

W ostatnim teście przed wiosenną rundą rozgrywek Polonia urządziła sobie ostre strzelanie w Gronowie Elbląskim, pokonując miejscowego Pomowca 6:1 (0:0). W niedzielę 31 marca w meczu ligowym pasłęczanie podejmą Start Nidzica. W pierwszej połowie Polonia mimo optycznej przewagi i kilku dobrych okazji na zdobycie gola nie zachwycała. Skupiony na obronie Pomowiec bronił skutecznie dostępu do własnej bramki, a gdy już nadarzała się dobra okazja nasi zawodnicy nie potrafili trafić do siatki. Po przerwie pasłęczanie przyśpieszyli, lepiej nastawili celowniki i wygrali przekonująco 6:1. Trzy gole zdobył Piotr Wiernicki, a po jednym dołożyli Jakub Błażewicz, Jean Claude Essomba i Kamil Kisieniowski.

Myślę, że drużyna pokazała się z dobrej strony, szczególnie w drugiej części gry – mówił po meczu trener Piotr Zając. - Przed przerwą było za dużo niedokładności i brakowało nam tempa. W drugiej odsłonie było z tym znacznie lepiej. Jestem zadowolony z pracy motorycznej. Dopiero czwarty raz w tym roku byliśmy na trawie i to było też dzisiaj widać. Potrzebujemy czasu na adaptację, ale to dotyczy wszystkich drużyn. Za tydzień gramy mecz o punkty. Chcemy jak najlepiej rozpocząć rundę wiosenną.

Rywalem Polonii będzie w ligowym meczu Start Nidzica. W rundzie jesiennej pasłęczanie wywalczyli z tą drużyną jeden punkt remisując na wyjeździe 2:2. Początek spotkania w niedzielę o godz. 16. Pomowiec Gronowo Elb. - Polonia Pasłęk 1:6 (0:0) Polonia: Łastówka (70' Kwiatkowski) – Wiczyński (70' Bildziuk), Laskowski, Czerniewski, Czubak (46' Komuniewski), Żukowski, Szymanowski, Kuczkowski (46' Essomba), Konczewski, Kopycki (46' Wiernicki), Błażewicz (60' Kisieniowski)