Wysokie zwycięstwo Polonii

dodał 2019-03-24
Wysokie zwycięstwo Polonii

W ostatnim teście przed wiosenną rundą rozgrywek Polonia urządziła sobie ostre strzelanie w Gronowie Elbląskim, pokonując miejscowego Pomowca 6:1 (0:0). W niedzielę 31 marca w meczu ligowym pasłęczanie podejmą Start Nidzica. W pierwszej połowie Polonia mimo optycznej przewagi i kilku dobrych okazji na zdobycie gola nie zachwycała. Skupiony na obronie Pomowiec bronił skutecznie dostępu do własnej bramki, a gdy już nadarzała się dobra okazja nasi zawodnicy nie potrafili trafić do siatki. Po przerwie pasłęczanie przyśpieszyli, lepiej nastawili celowniki i wygrali przekonująco 6:1. Trzy gole zdobył Piotr Wiernicki, a po jednym dołożyli Jakub Błażewicz, Jean Claude Essomba i Kamil Kisieniowski.

Myślę, że drużyna pokazała się z dobrej strony, szczególnie w drugiej części gry – mówił po meczu trener Piotr Zając. - Przed przerwą było za dużo niedokładności i brakowało nam tempa. W drugiej odsłonie było z tym znacznie lepiej. Jestem zadowolony z pracy motorycznej. Dopiero czwarty raz w tym roku byliśmy na trawie i to było też dzisiaj widać. Potrzebujemy czasu na adaptację, ale to dotyczy wszystkich drużyn. Za tydzień gramy mecz o punkty. Chcemy jak najlepiej rozpocząć rundę wiosenną.

Rywalem Polonii będzie w ligowym meczu Start Nidzica. W rundzie jesiennej pasłęczanie wywalczyli z tą drużyną jeden punkt remisując na wyjeździe 2:2. Początek spotkania w niedzielę o godz. 16. Pomowiec Gronowo Elb. - Polonia Pasłęk 1:6 (0:0) Polonia: Łastówka (70' Kwiatkowski) – Wiczyński (70' Bildziuk), Laskowski, Czerniewski, Czubak (46' Komuniewski), Żukowski, Szymanowski, Kuczkowski (46' Essomba), Konczewski, Kopycki (46' Wiernicki), Błażewicz (60' Kisieniowski)


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Czy będzie nowy rekord na KRAM GOLF CUP?

Pozostało5 dni

29 czerwca na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbędzie się szósta...


Muzyka polska powraca nad Warmię i Żuławy

Pozostało11 dni

„Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” to festiwalowa specjalność...


Muzyka polska na Żuławach

Pozostało11 dni

„Muzyka polska na Żuławach” to letni festiwal Elbląskiej Orkiestry...