19 stycznia 2019 Henryka, Mariusza, Marty

Z ZSEiT „migiem” do Malborka

dodał 2017-12-02
Z ZSEiT „migiem” do Malborka

W dniu 29.11.2017 r. klasa II LO o nachyleniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku zapoznała się z 22 Bazą Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

W imieniu dowódcy Bazy uczniów przyjął rzecznik prasowy mjr Tomasz Basaraba, który w Sali Tradycji przedstawił w krótkim zarysie historię 22 Bazy i jej obecne zadania. Następnie młodzież udała się na lotnisko w Królewie Malborskim. W hangarach umożliwiono zwiedzającym obejrzenie słynnych samolotów MIG 21 i innych używanych w przeszłości przez pilotów bazy –TS ISKRA, LIM, SU-22, samolotów szkolno-bojowych. Uczniowie mieli okazję, aby obejrzeć wnętrze kabiny pilota, urządzenia nawigacyjne i celownicze. Każdy mógł zasiąść w kabinie i na sucho przećwiczyć start i lądowanie. Młodzieży pokazano również, jak wygląda obsługa techniczna samolotów bojowych MIG-29. Kadeci dowiedzieli się, że ćwiczebne walki pilotów w powietrzu odbywają się także nad Pasłękiem. Dużym zaskoczeniem dla kadetek był fakt, że wśród pilotów są dwie panie.

Infrastruktura techniczna i wyposażenie lotniska zrobiły na uczniach duże wrażenie. Dowódca Bazy płk pil. Mirosław Zima poprzez rzecznika prasowego złożył kadetom życzenia wysokich i szczęśliwych lotów - ile startów tyle lądowań, a kadeci zrewanżowali się w imieniu dyrekcji ZSEiT drobnymi upominkami.

Info ZSEiT: mjr Bolesław Czechowski

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Marpas   2017-12-02

a na tytułowym zdjęciu s**a....


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Zaproszenie na Jordan

Pozostało4 godziny 5 minut

Proboszcz parafii greckokatolickiej w Pasłęku ksiądz mitrat Andrzej Sroka zaprasza na...


20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....


Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na spektakl teatru...