15 września 2019 Albina, Nikodema, Marii

Zabawa country w Podągach

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2019-08-29
Zabawa country w Podągach

24 sierpnia mieszkańcy gminy Godkowo i nie tylko bawili sie na VI Dniach Podąg zorganizowanych w stylu country - "Byczej imprezie". Z inicjatywą zorganizowania festynu wyszli mieszkańcy Podąg po wygranej w tegorocznym konkursie "Wieś z inicjatywą". Organizacją zajął się Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie przy wsparciu sołtysa i mieszkańców Podąg - szczególnie w zakresie dekoracji.

W czasie spotkania radny powiatowy pan Andrzej Sidor odczytał list od Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego, swoją obecnością zaszczycili nas również : wójt gminy Godkowo pan Andrzej Bondaruk, pani Gabriela Effenberg, państwo Barbara i Stanisław Szóstek, pan Mirosław Ożubko. Okazywana przez te osoby życzliwość i wsparcie wiele znaczą dla mieszkańców Podąg.

W związku z 25 leciem budowy kaplicy w Podągach, całe spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej oraz poświęcenia tablicy upamiętniającej budowę. Następnie plac w Podągach na kilkanaście godzin zamienił się w miejsce rodem z Dzikiego Zachodu. Zorganizowano wiele konkurencji m.in trzepanie śmietany, bicie piany, taniec z rurą, praktykę przed małżeńska kłótnią, ugasić pragnienie, dojenie krowy. Wiele emocji przyniosła konkurencja o nagrodę Wójta czyli byk rodeo dla pań i panów. Wszyscy mogli też sprawdzić swoje sokole oko ze strzelnicą Sokół z Grądek. Na najmłodszych czekała foto budka w stylu country, szałas szamanki, koniki, alpaka, dmuchańce. Gościnnie odwiedziła nas Pasłęcka Grupa Motocyklowa, która dzielnie brała udział w konkurencji z bykiem. Na głodnych czekał poczęstunek w postaci zupy meksykańskiej, można też było skorzystać z ofert lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Oczywiście nie zabrakło tańców, odbył się nawet pokaz country poprowadzony przez pana Marcina Wierzbickiego. Wieczorem w związku z jubileuszem, nocne niebo nad Podągami rozświetliło 25 lampionów. Zabawa jak to na country przystało trwała do białego rana.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wsparli naszą imprezę w szczególności: Przedsiębiorstwu Rolnemu Hipp z Podąg, Zakładowi Przemysłu Drzewnego Piotr Żemojtel, Piekarni Tradycja,

Wielkie brawa również za zaangażowanie dla sołtysa i mieszkańców Podąg, strzelnicy Sokół z Grądek, lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, pracowników interwencyjnych - w grupie siła, jak pokazuje sobotnie spotkanie, razem można o wiele więcej i aktywni mieszkańcy całej gminy Godkowo to udowodnili.

Cała impreza objęta była Honorowym Patronatem Starosty Elbląskiego i dofinansowana przez GOKSiR w Godkowie.

fragment podziękowania odczytanego w czasie Mszy Świętej: "...

...nasza kaplica jest miejscem bardzo ważnym dla mieszkańców Podąg. Nie udałoby się jej pobudować bez wsparcia księdza proboszcza Stanisława Gajewskiego, darczyńców, ludzi dobrej woli oraz zaangażowania mieszkańców. Nie sposób w tym krótkim wspomnieniu wymienić wszystkich nazwisk ale my pamiętamy! Dlatego po 25 latach po raz kolejny mówimy serdeczne Bóg zapłać, za piękne gesty, wsparcie, bezinteresowną pomoc. Ta kaplica, jej budowa oraz możliwość obcowania z Panem Jezusem tutaj „u siebie" znaczy dla nas, mieszkańców Podąg bardzo wiele. Dziękujemy!!!... "

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Byk   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-08-30

fajny plakat z bykiem. To malowane czy drukowane?


#Gg#Byk  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-08-30

Malowany, dzieło radnego z Grądek.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Dożynki gminne

Wydarzenie odddbyło się 6 godzin temu 

Burmistrz Pasłęka zaprasza na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się 15...


Dożynki Gminne 2019

Pozostało19 minut

Burmistrz Pasłęka zaprasza na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się 15...


20 lat powiatu elbląskiego

Pozostało6 dni

Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...