25 sierpnia 2019 Luizy, Ludwika, Józefa

Zagraniczne szkolenie nauczycieli z ZS

dodał 2019-02-03
Zagraniczne szkolenie nauczycieli z ZS

W Zespole Szkół w Pasłęku trwa realizacja projektu pt. „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Założeniem projektu jest udział nauczycieli w zagranicznych szkoleniach metodyczno-językowych, a następnie wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w pracy z uczniami. Szkolenia, w których uczestniczą nauczyciele naszej szkoły: Elżbieta Czerska i Beata Pierlejewska, odbywają się w Piran (Słowenia) i w Graz (Austria).

Udział w projekcie daje wiele możliwości: m.in. podniesienie kwalifikacji i kompetencji zawodowych kadry nauczycielskiej, wzbogacenie warsztatu pracy z uczniem, poznanie nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania, wdrożenie rozwiązań zdobytych przez nauczycieli w trakcie mobilności zagranicznych realizowanych w ramach projektu.

Nawiązane przez nauczycieli kontakty międzynarodowe zaowocowały wymianą doświadczeń zawodowych, także dotyczących nowych rozwiązań stosownych w nauczaniu, w tym metoda open space, programowanie neurolingwistyczne, oraz wymiany spostrzeżeń na temat systemów edukacji w krajach pozostałych uczestników, czyli Niemcy, Austria, Węgry, Estonia, Łotwa i Chorwacja.

Zachęcamy do aplikowania i udziału w tego rodzaju szkoleniach, korzystania z szansy zdobycia ciekawego doświadczenia, rozwoju i wzmocnienia profilu zawodowego nauczycieli, poprawy umiejętności praktycznych, takich jak: planowanie, organizacja, zarządzanie projektem, umiejętność pracy w zespole oraz otwartości na inne kultury i narody.

B. Pierlejewska

 

0
0
0
0
0
0
0
0

Artystyczne Lato 2019 - Korzuh

Pozostało5 godzin 29 minut

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej w Pasłęku

Pozostało20 dni

14 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury wystąpią gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej....


Dożynki gminne

Pozostało21 dni

Burmistrz Pasłęka zaprasza na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się 15...