24 kwietnia 2019 Horacego, Feliksa, Grzegorza

Zagraniczne szkolenie nauczycieli z ZS

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2019-02-03
Zagraniczne szkolenie nauczycieli z ZS

W Zespole Szkół w Pasłęku trwa realizacja projektu pt. „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Założeniem projektu jest udział nauczycieli w zagranicznych szkoleniach metodyczno-językowych, a następnie wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w pracy z uczniami. Szkolenia, w których uczestniczą nauczyciele naszej szkoły: Elżbieta Czerska i Beata Pierlejewska, odbywają się w Piran (Słowenia) i w Graz (Austria).

Udział w projekcie daje wiele możliwości: m.in. podniesienie kwalifikacji i kompetencji zawodowych kadry nauczycielskiej, wzbogacenie warsztatu pracy z uczniem, poznanie nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania, wdrożenie rozwiązań zdobytych przez nauczycieli w trakcie mobilności zagranicznych realizowanych w ramach projektu.

Nawiązane przez nauczycieli kontakty międzynarodowe zaowocowały wymianą doświadczeń zawodowych, także dotyczących nowych rozwiązań stosownych w nauczaniu, w tym metoda open space, programowanie neurolingwistyczne, oraz wymiany spostrzeżeń na temat systemów edukacji w krajach pozostałych uczestników, czyli Niemcy, Austria, Węgry, Estonia, Łotwa i Chorwacja.

Zachęcamy do aplikowania i udziału w tego rodzaju szkoleniach, korzystania z szansy zdobycia ciekawego doświadczenia, rozwoju i wzmocnienia profilu zawodowego nauczycieli, poprawy umiejętności praktycznych, takich jak: planowanie, organizacja, zarządzanie projektem, umiejętność pracy w zespole oraz otwartości na inne kultury i narody.

B. Pierlejewska

 

0
0
0
0
0
0
0
0

Dawna przygraniczna twierdza Pasłęk (Holland)

Pozostało1 dzień

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na spotkanie z Wojciechem Kujawskim pt....


Repliki armat staną przy Bramie Młyńskiej

Pozostało10 dni

W sobotę 4 maja czeka nas ciekawe wydarzenie związane z najazdem Szwedów na...


Seminarium w Mariance

Pozostało16 dni

W piątek 10 maja 2019 roku o godzinie 18:00 rozpocznie się w kościele w Mariance...