20 października 2019 Ireny, Kleopatry, Jana

Zebranie sprawozdawcze w OSP Stegny

dodał 2018-02-18
Zebranie sprawozdawcze w OSP Stegny

16 lutego br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Stegnach. Jednostka w obecnej chwili liczy 21 członków czynnych, Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz Młodzieżową Drużynę Chłopców-Dziewcząt. Strażacy podsumowali działalność za ubiegły rok, udzielili absolutorium zarządowi oraz uchwalili plan działalności na bieżący rok. Prezes OSP - Dh Marcin Skorupa w swoim wystąpieniu podziękował strażakom za czynny udział w zabezpieczaniu i usuwaniu skutków powodzi jaka nawiedziła Stegny w ubiegłym roku. W zebraniu uczestniczyli: strażacy miejscowej OSP, Pani Krystyna Steciuk sołtys Stegny, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, przedstawiciel Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu Paweł Raczewski, Komendant Gminny OSP Mirosław Czyszejuk. Burmistrz Pasłęka podziękował wszystkim strażakom za dotychczasową pracę na rzecz lokalnej społeczności. Na ręce Prezesa zostało wręczone podziękowanie za działania ratownicze podczas ubiegłorocznej powodzi. Przedstawił również budżet gminy z przeznaczeniem na działalność wszystkich OSP działających na terenie Gminy Pasłęk. W roku bieżącym na funkcjonowanie jednostek OSP przeznaczono ponad 200 tysięcy złotych.

Paweł Raczewski przypomniał wszystkim zebranym o obowiązku czyszczenia przewodów dymowych i wentylacyjnych w mieszkaniach, oraz niebezpieczeństwie wynikającym z pożarów sadzy w kominie i sankcjach karnych t tego tytułu, oraz zagrożeń wynikających z ulatniającego się czadu. W okresie zimowym Państwowa Straż Pożarna odnotowuje znaczny wzrost ilości interwencji wynikających z braku wykonywania przeglądów i czyszczenia przewodów dymowych przez osoby do tego uprawnione. Przedstawił również przybliżone terminy szkoleń dla członków OSP organizowane przez Ośrodek Szkolenia Doskonalącego przy Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu w roku bieżącym.

 

mc

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Strażak   2018-02-18

Hahaha raz w ciągu roku wyjechali i juz dyplom dostają. No wielki sukces jednostki. Gratuluję...


#UlaSz#Strażak   2018-02-20

Trzeba się cieszyć ze tak mało wyjeżdżaliśmy to oznacza ze nie było potrzeby bo było bezpiecznie prawda?? :)


#Kolo#Strażak   2018-02-18

Jak cię tak bardzo interesuje ile razy wyjeżdżają to przejdź się do gminy i się dowiedz. A po drugie to jeśli się interesujesz to wiesz ile razy była zalana ta wieś. Gdy ty siedziałem sobie przed kompem i pisałeś bzdury oni stali po jaja w wodzie układając worki. Więc podziękowania się należą.


#UlaSz   2018-02-20

Wyjeżdżaliśmy w tym roku 3 razy do akcji ratowniczej 1 do ogłaszania na terenie gminy o skażeniu wody oraz rozwoziliśmy wodę do pobliskich miejscowości gdy woda była skażona obstawialiśmy również zawody biegowe w Pasleku. I owszem dosłownie po „jaja” stałyśmy w wodzie od godz 8 rano do godz ok 5 rano. I jesteś z siebie i swoich kolegów i koleżanek dumna jak cholera. I cieszymy się ze mamy tak mało wyjazdów to oznacza ze Wy jesteście bezpieczni i niech tak zostanie. Pozdrawiam Pani w okularach.


#Blenston   2018-02-19

Ta Pani w Okularkach fajna! Znam się na kobietach miałem ich więcej niż większość z was. Ta Pani to ogień! Napisz na priw!


#Ja nie mogę   2018-02-19

zwłaszcza te cztery z prawej na zdjęciu stały po jaja w wodzie


#Marta#Ja nie mogę  2018-02-19

Może nie po jaka ale stały na pewno i jak wszyscy inni robiły to co było trzeba!!


#Marta   2018-02-18

Strażak. A Tobie to chyba maść na ból by się przydała. Wyjeżdżali na pewno tyle razy ile było trzeba... Po co te złośliwości.??


#Xx   2018-02-18

Czemu nie jest podawane ile razy w ciągu roku do akcji wyjeżdżali??? Czy to jakaś tajemnica?


#No tak   2018-02-18

Ciekawe komu utną, żeby myjnię do szpitala kupić.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Październikowe Grand Prix Zakrzewka II

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 06:30 

Uwaga wędkarze. Październikowe zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się 20...


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...