14 grudnia 2018 Alfreda, Izydora, Jana

Złodzieje podawali się za hydraulików

dodał 2017-12-14
Złodzieje podawali się za hydraulików
Środa 13 grudnia 2017r. okazała się bardzo pechowym dniem dla jednej z mieszkanek naszego miasta. Około godziny 14:00 do drzwi jej mieszkania zapukało dwóch mężczyzn, którzy pod pretekstem kontroli rzekomo nieszczelnej instalacji wodnej, poprosili o zaprowadzenie ich do łazienki. Jeden z nich odwrócił uwagę pasłęczanki, prosząc ją, aby była obecna przy sprawdzaniu szczelności instalacji wodnej, drugi zaś w tym czasie dokonał kradzieży pieniędzy oraz biżuterii.

 

Ta nieroztropność kosztowała mieszkankę Pasłęka utratę pamiątkowej, złotej bransoletki oraz 900zł w gotówce. Zanim ofiara zorientowała się o co chodzi, po sprawcach kradzieży nie było już śladu. Po metodzie „na wnuczka” jest to kolejny, coraz popularniejszy sposób działania przestępców. Na terenie Polski odnotowano już kilkadziesiąt przypadków okradania ludzi tą metod. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych i mieszkających samotnie. Zwracam się więc do Państwa z gorącą prośbą, aby zachować wzmożoną czujnością, i nie pozwolić okraść siebie i swoich najbliższych. Proszę także zwracać uwagę na osoby odwiedzające Państwa najbliższych oraz sąsiadów. Sprawcy tego typu kradzieży najczęściej bardzo szybko rezygnują ze swoich zamiarów, kiedy zorientują się, że ktoś się nimi interesuje. Do seniorów zwracam się natomiast z prośbą o zachowanie większej roztropności przy wpuszczaniu nieznajomych osób do mieszkania, niezależnie od tego, za kogo się podają. Proszę także pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zanim wpuścimy kogoś do mieszkania, można skontaktować się z dyżurnym Komisariatu Policji w Pasłęku pod całodobowym numerem telefonu 55 2499900, 997 lub 112, i poprosić o pomoc.

Zastępca Komendanta

Komisariatu Policji w Pasłęku

kom. Robert Papierowski


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Blenston   2017-12-17

Trza uważać w Elblągu okradli księdza na wnuczka.


#Adakfjal   2017-12-14

program złodzieje na tvn turbo była ta metoda w poprzednim odcinku


#Grab   2017-12-14

Szkoda, że w Pasłęku udało im się. Ponieważ nie wszyscy starsi korzystają z internetu, powinno natychmiast na wszystkich słupach ogłoszeniowych pojawić się ostrzeżenie dużą czcionką o takich złodziejach i ich sposobie kradzieży. Koszt minimalny a ludziska staną się ostrożniejsi.


#Złodziej#Grab  2017-12-15

Ciebie nie okradną, głupota jest nic nie warta.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Zaproszenie na jasełka

Pozostało11 6 minut

Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...


Burmistrz Miasta i Gminy Młynary serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 16 grudnia 2018 r. na...