21 lutego 2019 Eleonory, Fortunata, Roberta

Złote karnety

dodał 2018-01-31
Złote karnety
Wśród osób, które zakupią bilet na Pasłęcką Wiosnę Teatralną do 16. lutego 2018 r. zostaną rozlosowane Złote Karnety na Elbląską Wiosnę Teatralną. Losowanie odbędzie się 16 lutego w Kinie Zamkowym podczas Walentynkowego Koncertu Jazzowego.

 

Od 20. do 29. marca odbędzie się "VII Pasłęcka Wiosna Teatralna". Dodatkową atrakcją tego wydarzenia będą spektakle Grupy Teatralnej z Pasłęckiego Ośrodka Kultury: Samuel Beckett "Co gdzie", "Przychodzić, odchodzić", "Katastrofa", Spektakle zaplanowano na 25. marca o godz. 17.00 i 18.00 na scenie POK. Wstęp wolny. Poniżej szczegóły, dotyczące tegorocznej Wiosny Teatralnej.

 

W spektaklach pojawią się aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Mayday - 20.03.18, godz. 18:00, 21.03.18, godz. 18:00

Cena biletu: 25 zł

Autor:Ray Cooney

Reżyseria: Marcin Sławiński

Uznawana za jedną z najlepszych współczesnych komedii. Legendarna już farsa Raya Cooneya grana niezliczone ilości razy na całym świecie od ponad trzydziestu lat. Niezmiennie wywołuje salwy śmiechu i bawi do łez wszędzie tam, gdzie się pojawi. W Polsce wystawiana od 1992 roku, reżyserii podejmowali się m.in. Wojciech Pokora czy Krystyna Janda. Teraz na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w reżyserii Marcina Sławińskiego. To komedia omyłek pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i ciętego żaru. Bohaterem jest londyński taksówkarz i bigamista, który wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch nieświadomych tego kobiet. Do czasu. Niespodziewany wypadek sprowadza na niego zainteresowanie policji. By ukryć prawdę wpada w komiczną spiralę kłamstw, z której wydawałoby się nie ma wyjścia. Czy rzeczywiście?

 

O Rybaku i Złotej Rybce - 22.03.18, godz. 9:00 i 11:00, 23.03.18, godz. 9:00 i 11:00

Cena biletu: 15 zł

Autor: Marta Guśniowska na motywach baśni Aleksandra Puszkina

Reżyser: Zespół w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich

Muzyka: Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski

Scenografia: Ireneusz Salwa

„W pewnej wiosce była chata, taka, jakie wszędzie, niezbyt duża, niebogata...jakoś to się przędzie. A w tej chacie izba była, dawno nie bielona, a w tej izbie parka miła: Rybak [...], jego żona... A w tej Babie były chęci, żeby być bogatą. Cóż się stanie? Cóż się święci? Spójrzmy wszyscy na to..."

Pełna humoru adaptacja sceniczna znanej wszystkim dzieciom legendy "O Rybaku i Złotej Rybce" oparta na motywach baśni Aleksandra Puszkina, napisana na nowo lekkim, współczesnym językiem przez młodą dramatopisarkę Martę Guśniowską, której twórczość cieszy się ostatnio ogromnym powodzeniem. Scenografię do spektaklu zaprojektował Ireneusz Salwa. Muzykę skomponowali Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski. Spektakl powstaje w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich Olsztyńskiego Teatru Lalek. Urzeka pięknem teatru cieni i animacją dużych form teatralnych.

Uwaga: w spektaklu używany jest stroboskop.

Dla dzieci od lat 4.

Aktorzy: Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Agnieszka Harasimowicz, Marcin Młynarczyk

 

Nie wszystko czerwone - Wysocki, Okudżawa - 24.03.18, godz. 18:00

Cena biletu: 28 zł

Reżyseria: Aleksander Trąbczyński, Marcin Sosnowski

Z pewnością wielobarwne. Mimo trudnych czasów, w których przyszło żyć Bułatowi Okudżawie i Włodzimierzowi Wysockiemu, artyści z niezwykłym uporem powiększali swój artystyczny dorobek.
Muzyka i teksty już od pierwszych minut pokazują różnice między nimi. To właśnie potęguje zachwyt nad ich ponadczasową twórczością.
I tak, Okudżawa - zrównoważony spokojny, wręcz nostaligiczny jest uzupełnieniem awanturniczego Wysockiego - dwoistego - raz romantycznego, to znów ironicznego. Obaj podejmowali tematykę wojny, jej skutków. Obaj byli antywojenni i antymilitarni. W Okudżawie widziano pacyfistę, w Wysockim - obrońcę kodeksów honorowych. Podobieństw jest między nimi prawie tyle samo, co różnic. Jedno łączy ich na pewno - TALENT, który może podziwiać już niemal kilka pokoleń.
Występują: Anna Suchowiecka, Artur Hauke, Dariusz Siastacz, Marcin Tomasik, Mikołaj Ostrowski

 

W Starym Yorku - 29.03.18, godz. 18:00

Cena biletu: 28 zł

Autor:Krzysztof Bizio

Reżyseria: Bartłomiej Wyszomirski

Ona, on i ona. Monika, Marek i Jowita. Angielską prowincję, Stary York, w której od kilku lat mieszka para młodych emigrantów, odwiedza niespodziewanie jego matka, stara hipiska. Marek, teraz już Marc, który starał się zapomnieć o koszmarze dzieciństwa, ma sporo żalu. I tyle samo życiowych porażek. Czy za niepowodzenia trzydziestoparolatka naprawdę odpowiedzialna jest matka? Co zmieni(ła) jej wizyta?
W Starym Yorku to prosta historia, w której pojawi się sporo dowcipnych dialogów i absurdalnych sytuacji. Emocje, które przyniesie ze sobą spotkanie po latach, zmieni życie każdego z bohaterów. Jak?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało6 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało8 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało17 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...