22 lutego 2019 Marty, Malgorzaty, Piotra

ZSEiT w marynarce wojennej!

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2018-12-06
ZSEiT w marynarce wojennej!

W Dniu Podchorążego, czyli 29.11.2018 r. klasa I LO o ukierunkowaniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku zwiedziła port wojenny w Gdyni.
Poprzedniego dnia w Gdyni odbywały się uroczystości związane ze 100-leciem powstania polskiej Marynarki Wojennej utworzonej dekretem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
W porcie wojennym młodzież zwiedziła okręt wojenny ORP„GROM” i okręt wojenny ORP „PUŁASKI”. Kadeci zapoznali się z ich uzbrojeniem i możliwościami bojowymi. Uczniowie zwiedzili również okręt ratowniczy ORP„MAĆKO”.   
Akademia Marynarki Wojennej była kolejnym punktem pobytu w Gdyni. Tu młodzież dowiedziała się,  jak przygotowywani są kandydaci do służby na okrętach wojennych RP. Niezapomnianych wrażeń dostarczył wszystkim system treningowy – mostek kapitański. Wyjazd zakończył się zwiedzeniem okrętu podwodnego typu kobben „JASTRZĄB”, który stoi na lądzie i służy jako trenażer.
Wizyta w akademii uzmysłowiła uczniom, że warto osiągać jak najlepsze wyniki w nauce i w sporcie, aby w przyszłości bez problemów studiować na wybranym kierunku w AMW.    
Info ZSEiT: mjr Bolesław Czechowski
 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało5 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało7 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało16 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...