Z ostatniej chwili

Forum Hydepark

Kształcące podróże.

dodał czwartek, 11 maja 2017r.
Tak. Podróże kształcą. Po raz kolejny (kilkunastokrotny już) jadąc do Ełku z uszkodzonym okiem przez bandyckiego kapusia dla WSI przy pomocy byłego Komendanta Policji w Pasłęku, awansowanego przez tzw. „dobrą zmianę”, mam okazję nie tylko przeczytać ciekawy artykuł w „Polsce Niepodległej” ale i obserwować mijany krajobraz. (A swoją drogą za wydanie przez NFZ przeszło 200 tyś. na leczenie z premedytacją uszkodzonego oka państwo powinno obciążać zbrodniarzy). Już organizując wyjazd – sprawdzając

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Chrapanowi stało się co? Tak, pojebało go!

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Aaaaa, admin zablokował tobie tutaj Chrapan artykuł. No wiesz nasz skarbie, ty tu nie jesteś od pisania artykułów :)))))))

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
admin zablokował dodanie ostatniego postu w tym art.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
chrapan sierżancie zdradziecki ,tabletek ci zabrakło?

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Były nie pić Chrapan, w tym waszym szemranym postperelowskim towarzystwie, to i oko byłoby całe. Puławianie kontra Natolińczycy 27:1 hehe.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Pan redaktor Mirosław Kokoszkiewicz i Pani Redaktor Aldona Zaorska opisują działalność grup wykonawczych Sądów Narodowych. W ostatnich latach też powstało parę Sądów Narodowych. Zastanawiam się nad panicznym zachowaniem się wszelakiej proweniencji zdrajców, obcej agentury i defraudatorów. Być może doszukują się zbieżności? Być może sądzą, ze jeżeli powstały Sądy Narodowe to może i grupy egzekwujące wykonanie wyroków? - A sami domyślają się jakie mogą zapaść wyroki za doprowadzenie Kraju

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
nawet w Konstytucji o zapis w tym temacie. Muszą też być pociągnięci do odpowiedzialności karnej zbrodniarze którzy do tego doprowadzili nasz Kraj. Ta podróż pozwoliła mi również na zapoznanie się z dwoma artykułami w najnowszym numerze 10 – 16 maj 2017 nr 19 (190) „Polski Niepodległej” (która od nowej szaty do Pasłęka nie dociera, a przychodziła jedynie do kiosku w POLO-markecie) na temat zdrajców Polski w okresie powstania styczniowego i ich „likwidatorów” - Sztyletników. Pod takim tytułem

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
oni kapitał wyprowadzili do "jewrejsojuzu" i do Polski nie sprowadzą - chyba, że pod "argumentem nie do odrzucenia" przedstawiona zbrodniczym grabieżcom nawet w stylu Putinowskim (powrót Sądów Narodowych nie zależnych od żydokomuszych okupantów?) Rabunek przemysłu to była zbrodnia na Gospodarce Narodowej i na Narodzie Polskim. Tego typu zbrodnie nie mają prawa się przedawniać chociażby jako przykład dla potomnych. Trzeba wywrzeć presję na przygotowujących zmiany w prawodawstwie , być może

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
stacyjnych. Stacji w Piszu - nie małym w końcu mieście - w ogóle nie ma, jakieś ruiny, ażurowe budki i, szałasy z desek, pordzewiałej blachy, peron wykoślawiony niczym paragrafy pana Rzeplińskiego. By to odbudować trzeba czasu i pieniędzy. Tylko rujnuje się bardzo szybko, a rujnowano przez przeszło ćwierć wieku. Po za tym sama odbudowa infrastruktury kolejowej niczego nie daje. Potrzebna jest odbudowa rozgrabionego lokalnego przemysłu. I nie ma co liczyć na tych którzy uczestniczyli w grabieży

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
malutka, przytulna stacyjka. Przesypiając nie wiem jak wygląda dzisiaj, ale za Rucianem- Nidą przyległości około torowe były coraz gorsze. Już rzadko były widoczne zaorane na szybko przeszło metrowe krzewy i chwasty jako pasy przeciwpożarowe. W niektórych miejscach ograniczono się tylko do obcięcia chaszczów przy samych torach by nie właziły w koła. Nie zdążono przyciąć konarów drzew ocierających się o dach i boki szynobusu. Stacyjki pozarastane, z przerdzewiałymi tablicami, ruinami murów

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
wszystko przyminało mi się patrząc na mijany krajobraz około torowy od bardzo niedawna – czyli chyba za tzw. „dobrej zmiany” – zagospodarowywany ponownie. Poprzednia „zmiana” prawdopodobnie nie miała zamiaru odbudowywać połączeń kolejowych i nie uwzględniono tej trasy w planach doinwestowania infrastruktury. Patrząc na zapomniany krajobraz „po bitewny” i rozmyślając nad odpowiedzialnością ludzi zajmujących stanowiska „rządowe” przysnąłem przesypiając Ruciane-Nida gdzie za czasów komuny była

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
przedstawiając na poczekaniu komponującego i śpiewającego przy akompaniamencie gitary „Barda” na przejściu granicznym w Kołbaskowie podczas śródnocnej odprawy kilkudziesięciu polskich autobusów wywożących ludzi z Kraju. – dzisiaj pamiętam juz tylko część refrenu „….Co się z Tobą stało mój Ty piękny Kraju, że masowo ludzie z Ciebie uciekają…..” - tytuł art. "Refleksje z podróży Wielkanocnej do Kraju" , cytowany w innych art. po wrzuceniu na google cytowanego refrenu piosenki "Barda". To

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
a mimo to pociąg chciał wyskoczyć z torów na stykach szyn. Dotychczasowy krajobraz też radykalnie się zmienił. Zamiast w miarę utrzymanych stacyjek, peronów pojawiły się ruiny niczym pokazywane w TV z Aleppo czy oglądane w 1995/6 r pogranicze Chorwacko-Serbsko-Bośniackie podczas powrotów z rejsów. Nie sięgając jednak dalej przypominam też swój opis Polski oglądany przy objeździe z głównej trasy autobusu wiozącego mnie z kolejnej poniewierki „za chlebem” w Londynie. Wówczas pisałem to

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
człowieka – opisałem w art. "Dwa światy na Mazurach" Dlatego tym razem z ciekawością rozglądałem się po mijanym krajobrazie jadąc „szynobusem” wypełnionym w ok. 20%. Do Szczytna podróż przebiegała „normalnie” - to znaczy w miarę równiutko i cichutko „szynobus” pędził po torach z szybkością zadowalającą (sądzę, że ok. 80-100 km na godzinę). Po wyjeździe ze Szczytna spokojna jazda się skończyła mimo szybkości nie przekraczającej 30 km (na niektórych króciutkich odcinakach może osiągał 40 km) ,

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
dojazd w ciągle zmieniających się rozkładach – zdziwił mnie pociąg z Olsztyna do Ełku przez Szczytno, Ruciane-Nida i Pisz, trzy lata temu dostając propozycję „na wczoraj” poprowadzenia rejsu żeglarskiego z Rucianego-Nidy próbowałem znaleźć połączenie, niestety, żaden pociąg nie dochodził. Nie byłem tym mocno zdziwiony ponieważ jeszcze dwa lata wstecz opisałem przygodę z dotarciem do „Wilczego szańca” z Węgorzewa kiedy pieszo musieliśmy iść po torach zarośniętych chaszczami przekraczającymi

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :kamienna
23:37 03
Nick

Dzisiaj meblowóz z meblami i wyposażeniem...

Wybory do parlamentu UE
23:28 03
Kyoś

Ktoś bzdury wymyślił i reszta powtarza .Nikt tego...

Święto z problemami
23:26 03
Rrcepta

Jp dalej szczuje i dalej kąsa ,że też mu nie Szkoda...

Święto z problemami
21:54 03
Też piłkarz

Gruby pisze o jakimś meczu, a Zdzisiek zaraz to...

Niech się święci 1 Maja
21:13 03
Pasłęcznin

Widać po wpisie P Zdzicha że warto czasami pewne...

Niech się święci 1 Maja
18:31 03
Ten sam

Co cię tak oburza Roman? Przeszłość ci się...

Święto z problemami
18:00 03
Roman

No cóż, znasz się na pająkach, szczególnie...

Święto z problemami
Dziś: 0Wczoraj: 23więcej 61154
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
Pogoda

Pasłęk, Sobota 4 maja

23°
wiart: 3.52 m/s wilgotność 56% ciśnienie 1014 hPa zachmurzenie 93% opady deszczu 0 mm
Wschód: 04:57
Zachód: 20:18

NIEDZ

11° - 24°

PON

11° - 22°

WT

8° - 18°

ŚR

4° - 14°

CZW

2° - 13°

PT

3° - 16°

Aktualności forum
Damy radę - Dwa tygodznie temu, 2024-04-19

jan - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08

anusz - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08

Polityka  Bartek Zalewski też

anusz - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08