22 lutego 2019 Marty, Malgorzaty, Piotra

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Hydepark
#Marek Chrapan

  2017-07-07

los Polski Krwawa Niedziela Liga Obrony Suwerenności zaprasza na pikietę w rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu w 1943 roku. Przyjdź i razem z nami zaprotestuj przeciwko antypolskim atakom, które ostatnio mają miejsce na Ukrainie. Pikieta odbędzie się 11 lipca 2017 roku o godz. 15.00 w Gdańsku na ul. Chrzanowskiego 60 A przed Konsulatem Ukrainy. Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/lospolski/pikieta-przed...


#Marek Chrapan

  2017-07-09

Wklejania od "pen is......" nie warto czytać. Polski odbiór Trumpa nie jest ważny. Ważniejszy jest kontekst międzynarodowy - narody nie tylko nie wiedzący gdzie jest Polska ale nawet, że taki Kraj istnieje, dowiedziały się i to w samych superlatywach, to ma znaczenie. Nawet Germańce zmieniły ton w stosunku do Polski. A co do "energetyki" obiecanej, mamy czas do 22 roku - w "Biedronce jest jeszcze książka W. Sumlińskiego "Niebezpieczne związki A. Leppera" - warto przeczytać - cena przystępna 24,
#grab

  2017-07-09

Te same fakty można opisywać w różny sposób i z różnych perspektyw a czas pokazuje która narracja jest prawdziwa. Dotyczy to spraw drobnych jak i większego kalibru.
#pen Adriana

  2017-07-09

82-latek, lekarz, który przeżył wojnę ("dzięki temu, że mama z rodzicami bardzo się modlili") opowiada Teleexpressowi, jaki jest szczęśliwy. - Chciałbym mieć zawsze takich prezydentów jak nasz obecny, i takich doradców, jak prezydent Trump. Życzę Polsce, żeby rosła w siłę.
#pen Adriana

  2017-07-09

Biją brawo po słowach o Powstaniu Warszawskim i o wielkiej, silnej, wolnej Polsce. Buczą i gwiżdżą, gdy Trump mówi o Lechu Wałęsie. Atmosfera na chwilę się ochładza. Nikt nie reaguje na krzyki "Solidarność naszą bronią", które słychać, gdy Donald Trump robi przerwy w pięćdziesięciominutowym przemówieniu.
#pen Adriana

  2017-07-09

Ludzie wiwatują "Donald Trump!", gdy wychodzą prezydenci z małżonkami. Pierwsza para Ameryki składa kwiaty pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, a ludzie skandują "Cześć i chwała bohaterom!". Gdy przemawia Melania Trump dziękując za ciepłe przyjęcie - klaszczą. Gdy wreszcie na mównicę wchodzi prezydent Donald Trump – plac cichnie, jak makiem zasiał. Niektórzy tylko wyciągają w górę amerykańskie chorągiewki i trzymają je z przerwami po kilka-kilkanaście minut.
#pen Adriana

  2017-07-09

Wpuszczają grupki co kilka minut, bo po drodze na plac czekają nas jeszcze dwa przystanki. Pierwszy to ściana żołnierzy, która ma rozrzedzić tłum, drugi - kontrola bezpieczeństwa. Polskie i amerykańskie służby sprawdzają przy stolikach zawartość kieszeni i torebek i przejeżdżają po ubraniach wykrywaczami metali. Na pl. Krasińskich dostaje się łącznie około 1200 osób.
#pen Adriana

  2017-07-09

Mija pół godziny.Mija 50 minut. Mija kolejnych trzydzieści minut, odkąd stoimy w tłumie, w 26 stopniach Celsjusza i bez wody.O godz. 12.48 docieramy do pierwszych bramek, które chroni ponad 20 policjantów i żołnierzy. Napierający tłum wciska nas w metalowe bariery.
#pen Adriana

  2017-07-09

Mijamy dwudziestoosobową grupę związkowców z Gdańska, z nałożonymi na ramiona flagami "Solidarności", i kilku mężczyzn z Lublina, którzy flagi "S" umieścili na kijach. - Z tymi kijami was nie wpuszczą - przestrzega Przemek. - To czym będziemy KOD-ziarzy okładać?
#pen Adriana

  2017-07-09

Jedzie z nami też pani Barbara - po siedemdziesiątce, w kapeluszu kibica, koszulce z orłem i napisem "Polska" oraz zawieszonym na szyi etui na telefon w biało-czerwone kwiaty. Denerwuje się, gdy czekamy około dwudziestu minut na spóźnioną dziewczynę: - Dałam na mszę za szczęśliwy dojazd i powrót, zanosi się na to, że straciłam pieniądze.
#pen Adriana

  2017-07-09

W kościele o „wyjeździe na Trumpa” dowiedział się też starszy pan, który razem z nami zajmuje miejsce w busie firmy. - Po mszy poszedłem i zapytałem księdza, czy można się zapisać na wyjazd. Odpowiedział: - Trzeba!
#pen Adriana

  2017-07-09

O możliwości zapisania się na wyjazd informował m.in. ksiądz podczas niedzielnej mszy świętej we wrocławskim kościele pw. Karola Boromeusza. Tamtejsza parafia podała nam numer do radnego PiS Marcina Krzyżanowskiego, a ten wpisał nas na listę.
#pen Adriana

  2017-07-09

Melania wyglądała pięknie, taką sukienkę miała śliczną, Agata zresztą też. A przemówienie prezydenta Trumpa takie, że można było się popłakać. I na cały świat je nadawali - relacjonował rodzinie jeden z uczestników wyjazdu z Wrocławia na spotkanie z Donaldem Trumpem.
#pen Adriana

  2017-07-09

Dla obecnych władz ta wizyta to sukces. Oby tylko nie uderzył im za mocno do głowy i nie popchnął ich ku jeszcze ostrzejszej konfrontacji z rdzeniem Unii Europejskiej, bo słono za to zapłacimy. Trump przyjechał i wyjechał. Waszyngton jest znacznie dalej niż Berlin i Paryż.
#pen Adriana

  2017-07-09

Dokładnie w chwili, gdy Trump przemawiał w Warszawie, w USA ogłoszono wyniki sondażu, wedle którego 54 proc. Amerykanów uważa, że jego kontakty z Rosją były albo nieetyczne, albo nielegalne. Wizerunkowym kłopotom prezydenta we własnym kraju towarzyszy głęboki spadek zaufania do przywództwa USA na świecie.
#pen Adriana

  2017-07-09

Hillary nie znalazła czasu, by spotkać się z Polonią. A Trump znalazł. Powiedział jej z grubsza to, co powtarzał na placu Krasińskich: że Polacy są „niesamowicie ważni”, że będzie ich „prawdziwym przyjacielem”, że zniesie wizy, może nie wiedząc, iż nie leży to w gestii prezydenta. W ruch poszły e-maile i listy. I tak oto daliśmy mu Biały Dom.
#pen Adriana

  2017-07-09

nasze kolejne rządy nieustannie coś obiecują i szybko o tym zapominają. Ani Trump, ani jego główni warszawscy gospodarze nie zaprzątają sobie głowy takimi detalami jak terminale, technologia czy ceny. Gdyby Hillary wygrała w Wisconsin, Michigan i Pensylwanii – a miała wygrać w cuglach – byłaby prezydentem. Ale we wszystkich trzech „polskich” stanach przegrała. W sumie zaledwie o 0,8 proc.
#pen Adriana

  2017-07-09

nasze kolejne rządy nieustannie coś obiecują i szybko o tym zapominają. Ani Trump, ani jego główni warszawscy gospodarze nie zaprzątają sobie głowy takimi detalami jak terminale, technologia czy ceny.
#pen Adriana

  2017-07-09

To, że Trump promuje amerykański eksport, jest zrozumiałe – będzie się tym chwalił przed własnymi wyborcami. Ale nie on wyznacza ceny. A do 2022 r. jesteśmy zobowiązani kontraktowo do odbioru gazu ziemnego z północnej Rosji. Między bajki można włożyć rozważania na temat bezpieczeństwa energetycznego Polski i całej Europy
#pen Adriana

  2017-07-09

merykanie mają spore nadwyżki gazu i budują pośpiesznie nowe terminale, aby móc go więcej eksportować. To świetnie, że przed Polską i Europą pojawia się taka opcja. Jednak aby móc z niej skorzystać, musimy zbudować infrastrukturę zdolną przyjąć znacznie więcej gazu niż dziś. Kolejny płotek do pokonania to ceny – opłacalność tego importu nie jest bynajmniej przesądzona.
#pen Adriana

  2017-07-09

Niestety, twierdzenia, że dzięki wizycie Trumpa rychło uniezależnimy się od importu rosyjskiego gazu, mają tyle wspólnego z realiami, co opowieści o milionie polskich samochodów elektrycznych i centralnym porcie lotniczym – miłe to dla uszu, ale w najlepszym scenariuszu mocno odległe w czasie. Już raz zachłysnęliśmy się własnym gazem łupkowym, który miał nas uczynić nowym Kuwejtem.
#pen Adriana

  2017-07-09

Przed wizytą największe nadzieje wiązano z obronnością i energetyką. W sprawie bezpieczeństwa usłyszeliśmy to, co chcieliśmy usłyszeć, ale pozostał niedosyt. Pytania o stałą obecność swoich żołnierzy Amerykanie obchodzili szerokim łukiem.
#pen Adriana

  2017-07-09

W ocenie tej wizyty warto oddzielić wzniosłą retorykę od politycznych, ekonomicznych i militarnych konkretów. Obietnice i szlachetne intencje niewiele kosztują, a obecny lokator Gabinetu Owalnego ma wyraźny kłopot z odróżnianiem faktów od urojeń. Podobne problemy nawiedzają czasem także gospodarzy. Wszystkim przydałoby się więcej szacunku dla maksymy amerykańskiego senatora Daniela Patricka Moynihana, że każdy ma prawo do własnych opinii, ale nie do własnych faktów.
#pen Adriana

  2017-07-09

Dla rządu w Warszawie sam fakt przyjazdu Trumpa jest sukcesem. – Inni nam tego zazdroszczą – powiedział Jarosław Kaczyński, nie identyfikując tych zazdrośników. I tego rządowa propaganda będzie się długo trzymać. Zważywszy na powinowactwo ideowe Biały Dom – Nowogrodzka, ich niechęć do niezależnych sądów i niezależnych mediów, a także do imigrantów, wizytę można postrzegać jako wsparcie dla polityki polskich władz,
#pen Adriana

  2017-07-09

Berlin i Paryż sygnalizowały, że są gotowe do konfrontacji z Trumpem w kwestii jego doktryny „America first”, którą uznają za szkodliwą i dla wolnego handlu, i dla środowiska naturalnego. Kanclerz Merkel uprzedzała, że „nie możemy i nie będziemy czekać, aż każdy człowiek na świecie zostanie przekonany o naukowych dowodach na zmianę klimatu”. Francuzi dali znać, że na rozważane przez Waszyngton restrykcje importowe odpowiedzą retorsjami.
#pen Adriana

  2017-07-09

Nie było w jego wystąpieniu elementów antyeuropejskich. W tym sensie Trump odrobił lekcję i zapewne rozwiał obawy Berlina, Paryża i kilku innych stolic. Współczesną Rosję wspomniał krótko – nazbyt krótko jak na naszą wrażliwość. Wskazał na destabilizujący charakter działań Moskwy w Syrii, na Ukrainie i jej współpracę z Iranem, ale natychmiast wyraził nadzieję, że Rosjanie dołączą do Zachodu
#pen Adriana

  2017-07-09

To, że w czasie wizyty więcej było pompy niż konkretów, nie obciąża niczyjego konta – taka jest natura tego rodzaju spotkań. Liczy się symbolika. Rzecz w tym, by jej nie nadużywać i nie robić publiczności wody z mózgu. Niezależnie od hojnego nakrapiania przymiotnikiem „historyczna” wszystkiego, co wizyty dotyczyło, 16 godzin Trumpa w Warszawie nie zmieni historii.
#pen Adriana

  2017-07-09

Gdy rozeszły się pogłoski o ich nadchodzącym ślubie, Trump zaoferował, że sam go udzieli w Białym Domu lub w swej rezydencji na Florydzie. Para oferty nie przyjęła, za to publicznie nie szczędziła Trumpowi krytyki. W odpowiedzi przypuścił on na Twitterze atak tak wulgarny („psychol i wariatka o niskim IQ”, „mocno krwawiła po face liftingu”), że nawet republikanie nie wytrzymali i błagali swego prezydenta, żeby przestał
#pen Adriana

  2017-07-09

Uznano – jak się okazało, bez pudła – że Warszawa w większym stopniu niż inna stolica europejska zapewni entuzjastyczne tłumy prezydentowi chorobliwie łasemu na adorację, który na jej brak reaguje gwałtownie i autodestrukcyjnie. Przykład najświeższy, w Ameryce głośny, dotyczy dwojga prezenterów telewizji MSNBC Miki Brzezinski i Joego Scarborough.
#pen Adriana

  2017-07-09

Wizytę zmontowano w ekspresowym tempie – o decyzji Biały Dom zakomunikował 9 czerwca. Tego samego dnia Waszyngton z honorami żegnał Zbigniewa Brzezińskiego – człowieka, którego przerażała zarówno ignorancja Trumpa, jak i odsuwanie się Polski od Unii, zwłaszcza że i na jednym, i na drugim żeruje Putin.
#pen Adriana

  2017-07-09

Najbardziej naturalnym pierwszym etapem podróży do Hamburga na szczyt G20 byłby Londyn. Ale Londyn odpadł, gdy po ataku terrorystycznym w brytyjskiej stolicy Trump ostro zaatakował na Twitterze burmistrza Sadiqa Khana, a ten ku radości londyńczyków jego ćwierkania zlekceważył, bo miał na głowie ważniejsze sprawy. Wizja tysięcy demonstrantów w Londynie podsunęła pomysł z Warszawą.


Formularz odpowiedzi


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało5 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało7 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało16 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...