Z ostatniej chwili

Forum Hydepark

Pochylmy sie......

dodał piątek, 17 marca 2017r.
Pod tak (poważnym) tematem brak miejsca na komentarze.No tak ,komu i do czego te watykańskie bajki są potrzebne.Chyba już mało kto w to wierzy.Klechy wiedzą co na ten temat myśli naród.Sami dają na to dowód swoim postępowaniem i życiem.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Wszystko wszystkim ale w te brednie klecho co napisałeś to i dzieci nie chcą słuchać .Żaden z was w to nie wierzy.Watykan i jego ludzie to obłudnicy ,pedały ,pedofile i różnego rodzaju zboki.Te twoje wywody to nie na 21 wiek.Gdyby któryś z waszych zboków wierzył w boga to żaden nie wlazłby na dziecko i go gwałcił.Jak wam nie wstyd.Wstydu nie macie.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Sadzisz, ze oni cokolwiek zrozumieli z moich wklejek i dlatego sie do nich nieustosunkowuja. Jeden juz zarzucil stronniczosc, tylko czyja i wobec kogo? Wyrazanie opinii przez ksiedza, ktoremu polscy mozni kosciola nie moga zamknac ust to stronniczosc?

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Te wpisy to sama prawda,ktora duzo ludzi czyta i popiera bo sprzeciwu jakos nie widać

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Stronniczość z tych cytatów aż bije po oczach. W tej chwili w Polsce trwa walka między tymi którzy chcą obronić i odbudować polski patriotyzm a tymi którzy chcą rozpłynięcia polskości w nurcie jakiegoś zglajszlachtowania. To, ze po obu stronach zdarzają się jakieś odpryski od głownego kierunku jest bez znaczenia.Tak, jak bez znaczenia są wypisywane tu w Pasłęku różne opinie. Mało kto to czyta.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Przypomnijmy, iż o ks. Stanisławie Walczaku zrobiło się głośno pod koniec lutego, gdy w opublikowanym na Facebooku felietonie oznajmił, iż "niszczenie dobrego imienia Kościoła Katolickiego przez prezesa i jego popleczników musi mieć swój kres". "Ten łgarz ma poparcie silnej grupy polskich biskupów i wielkiej rzesz polskich duchownych! To oni popierają kłamstwa na temat katastrofy smoleńskiej, to oni szczują Polaków przeciw wszystkiemu, co obce i inne" – tak stanowczą recenzję wystawił prezesowi

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Biskup Zimoń porozumiał się z biskupem archidiecezji Paderborn w Niemczech i w 1990 r. dostałem parafię w Bielefeldzie. Nikt jej nie chciał – centrum miasta, bieda, na niedzielnych mszach łącznie może 70 osób. Zacząłem odwiedzać parafian. Po kilku miesiącach na mszach miałem 300 osób. Zaprzyjaźniłem się z misjami działającymi w mieście – chorwacką, serbską, hiszpańską. Raz na jakiś czas robiliśmy wspólną mszę – ze śpiewami, tańcami, a potem był poczęstunek.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Więc czy to jeszcze jest Kościół? – To kulawy Kościół. Ośmielę się powiedzieć, że mamy w Polsce powrót pogaństwa. Poganin to nie jest człowiek, który wierzy w bóstwa, kłania się kamieniom i drzewom. Poganin to człowiek zawistny, zazdrosny, nienawistny, który swoją nienawiścią powoduje w drugim człowieku strach, respekt, obawę. Tyle pogaństwa w narodzie, ilu ludzi przestraszonych.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
A taki ksiądz Dariusz Oko, doktor katolickiej uczelni, jeździ po kościołach ze swoimi herezjami. Wyliczył, że homoseksualista ma co najmniej pięciuset partnerów w życiu. Nie wiem, jak to liczył! I nie wiem, dlaczego dopuszcza się go nie tylko do ambony, ale i do sal akademickich. To nie laicki model życia, nie prawo do aborcji, nie gender, ale sami księża i biskupi wyrzucają ludzi z Kościoła

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Część może się poczuć urażona. – Mówię ogólnie, ale konformistyczny model myślenia dominuje – co widzę i słyszę. Na mnie po tym wywiadzie rozleje się hejt. Ale mam swoje lata, mieszkam daleko, niemiecki biskup mnie nie zaknebluje – tak jak zrobili tutaj z Bonieckim i Lemańskim. Tym, którzy są na miejscu, trudno krytykować Rydzyka, Episkopat, PiS. Kalkulują i wychodzi im, że lepiej siedzieć cicho.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Wy nie marzyliście o parafijce? – Oczywiście byli tacy, co szli na minimum. Mówiło się: „Byleby tróję dostać na koniec i wio na wieś!”. Ale mieliśmy swobodę myślenia, większą wolność działania. A seminaria dziś to taka maszynka, w którą wrzucane są różne przedmioty, a wychodzą takie same paróweczki. Ci, którzy nie chcą być taką „paróweczką”, są spychani na margines i gnuśnieją albo odchodzą.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Skoro biskupi się nie wychylają, to nie ma się co spodziewać, że księża będą bić na alarm. – Trzeba pamiętać, że drastycznie obniżył się poziom formacji księży. Zamiast Wyższych Seminariów Duchownych są Pomaturalne Wyższe Szkoły Zawodowe dla Młodzieży Męskiej Specjalnej. Ich studenci marzą o posadzie wikariusza w podmiejskiej parafijce, z państwową pensją nauczyciela religii i sprawowaniu monotonnej, ale nieźle płatnej służby sakramentalnej.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
PiS naśladuje Kościół z czasów, gdy miał władzę świecką i duchową. Rzucanie klątw, wykluczanie, mówienie, kto jest dobrym, a kto złym katolikiem. Stosy też płoną – poprzez pomówienie, oczernianie. Chrześcijaństwo jest zbyt piękne, aby pozwolić na przywłaszczenie go przez grupę fanatyków religijno-narodowych. Nie zapominajmy, że żołnierze Wehrmachtu mieli na paskach wyryte hasło: „Bóg z na

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Etyk i filozof Tadeusz Kotarbiński mówił, że z każdym należy prowadzić dialog – nie jestem niczyim wrogiem, jeżeli on mnie uważa za wroga, to jego problem. Jeżeli wszystkich uważa za wroga, to jest w nim jakaś dewiacja. Tusk łamie wszystkie zasady unijne – zauważył jeden prorok, a 27 głupców tego nie zauważyło. To najbardziej niebezpieczne zjawisko, kiedy polityk podburza ludzi nie po to, aby budować pokój, tylko po to, aby walczyć z wyimaginowanymi wrogami.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Przed populizmem przestrzegał ostatnio papież Franciszek. Powiedział, że Hitler nie doszedł do władzy siłą, ale wybrali go ludzie, którzy szukali „charyzmatycznego lidera”, „zbawcy”. A w Polsce coraz głośniej się woła: „Jarosław, Polskę zbaw!”. Niby od czego? Wołają biskupi i szeregowe duchowieństwo. To oni popierają kłamstwa na temat katastrofy smoleńskiej, szczują przeciw wszystkiemu, co obce, inne.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
„Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki i zamknij drzwi”. On traktuje Kościół jak potęgę militarno-polityczną. Ale przecież Kościół jest potęgą duchową, którą wolno opluć, znieważyć, prześladować i nie chwyci za karabin. Poza tym Kaczyński jest populistą

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Na Facebooku nazywa ksiądz Jarosława Kaczyńskiego „łgarzem”. – Bo kłamie, więc jest łgarzem. To polskie słowo. Jest jednym z ojców teologii narodowej? – Tak. A on nawet nie umie się modlić. Bo nie można stać pod Pałacem Prezydenckim, wyć z nienawiści i mówić: „Modlę się tutaj, a wy mi przeszkadzacie!”. Modlitwa ma być rozmową z Bogiem, twarzą w twarz, a nie manifestacją polityczną. Ktoś powinien przypomnieć Kaczyńskiemu, co Jezus powiedział o modlitwie:

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
polska teologia narodowa jest przesycona nacjonalizmem, ślepym wywyższaniem i umiłowaniem swojego narodu – tak go kocham, że z tej miłości nienawidzę innych. A przecież w Nowym Testamencie nie ma narodu wybranego, bo wybrani są wszyscy, którzy wierzą w Chrystusa. Więc wyjątkowość jakiegokolwiek narodu jest sekciarską naleciałością w Kościele. Ale poczucie wyjątkowości narodu, okraszone religią, jest potężnym orężem politycznym.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Skąd się wzięło? – Część hierarchów i polityków buduje je na swoim wewnętrznym fundamencie ksenofobii, antysemityzmu, nacjonalizmu. Tworzą nowy termin, który ma szansę zapisać się na niechlubnych kartach historii Kościoła. Tym terminem jest „teologia narodowa”.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
W tej samej parafii odnowiono cmentarz. Rada parafialna uradziła, że trzeba cmentarzowi nadać wyrazisty akcent. Mówią: „Sprowadźmy prochy z Oświęcimia. Ale tylko polskie!”. Nie wiem, chyba chcieli przesypywać przez sito prochy i patrzeć, które polskie, a które obce. Jest w Kościele niezrozumiałe dla mnie przekonanie o wyjątkowości polskiego narodu.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Po raz drugi wkurzyłem się, kiedy już na emeryturze przyjechałem do Polski odnowić kontakty. Zaprosił mnie na plebanię znajomy proboszcz ze Śląska. Rozmawiamy i nagle słyszę: „Polska dla Polaków, Murzyni do Afryki, Żydzi do Izraela”. Zaniemówiłem. W końcu zacząłem tłumaczyć, że tyle lat spędziłem w Afryce i nie usłyszałem: „Afryka dla Murzynów, Polacy do Polski”. I że zostałem posłany do Afryki, by stać się jednym z Afrykanów, bez podziałów narodowych i rasowych, bo jednoczy nas wiara w Chrystu

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Nie mogłem zrozumieć, że polscy biskupi pozwalają na radio, które zaraz po modlitwie oczernia, jątrzy, zieje nienawiścią. Ale biskupi mówili: „Nie zamykajmy radia, bo mówią pobożnie”. Którzy biskupi? – Michalik, Głódź, Mering. Nie wiem, jakim cudem na czele komisji mającej się przyjrzeć radiu stanął przyjaciel Rydzyka arcybiskup Leszek Sławoj Głódź. To tak, jakby zrobić kozła zarządcą kapuścianego ogródka

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
MARCIN WÓJCIK: „Bo nie da się siedzieć cicho, kiedy Kaczyński z Rydzykiem plują na ludzi inaczej myślących. A Kościół udaje, że to tylko deszcz”. Odważnie ksiądz komentuje na Facebooku. KS. STANISŁAW WALCZAK: Bo ciągle się wkurzam na to, co się tu dzieje. Kiedy pojawiło się pierwsze wkurzenie? – Wtedy, kiedy musiałem ratować polskie małżeństwo mieszkające w Niemczech. Ona słuchała Radia Maryja, on tego nie tolerował. Byli o krok od rozwodu. Zabroniłem jej słuchać radia i problem się rozwiązał.

Wrzesień
09
2017
Dodał sobota, 09 września 2017r.
Przy tematach o watykańskiej sekcie nie są umieszczane miejsca na komentarze.Czy uznano to za coś niewartego zawracania ludziom głowy czy ..........śmiechu warte.

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :jeziorko
21:13 dziś
Pasłęcznin

Widać po wpisie P Zdzicha że warto czasami pewne...

Niech się święci 1 Maja
18:31 dziś
Ten sam

Co cię tak oburza Roman? Przeszłość ci się...

Święto z problemami
18:00 dziś
Roman

No cóż, znasz się na pająkach, szczególnie...

Święto z problemami
14:33 dziś
Zzamiedzy

Po właściwej bo po swojej. Całe życie samodzielny i...

Święto z problemami
13:26 dziś
Piq

Chojecki, Wilkowa, Opaczewski, Ś****a, Krasulski na...

Święto z problemami
11:28 dziś
Ten sam

A 30 lat temu też był stary? Z bratem robili co...

Święto z problemami
11:05 dziś
Pytam

A ty czego się nawąchałeś, że tak gadasz?

Święto z problemami
Dziś: 19Wczoraj: 24więcej 61150
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
Pogoda

Pasłęk, Piątek 3 maja

23°
wiart: 4.27 m/s wilgotność 48% ciśnienie 1013 hPa zachmurzenie 97% opady deszczu 0 mm
Wschód: 04:59
Zachód: 20:16

SOB

13° - 25°

NIEDZ

11° - 24°

PON

10° - 22°

WT

9° - 18°

ŚR

5° - 15°

CZW

3° - 14°

Aktualności forum
Damy radę - Ponad tydzień temu, 2024-04-19

jan - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08

anusz - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08

Polityka  Bartek Zalewski też

anusz - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08