16 października 2019 Gawla, Ambrozego

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co? Gdzie? Kiedy?
#MarekChrapan

  2019-01-25

Zapraszamy serdecznie na Otwarte spotkanie Z Ruchem Narodowym, które odbędzie się 01.02.2019r. ( piątek) w Pałacyku "Zacisze" przy ul. Zacisze 2 godz. 18:00 Naszymi gośćmi będą: Anna Bryłka, członek zarządu i sekretarz Ruchu Narodowego. Prawnik, historyk. Michał Wawer, członek zarządu i skarbnik Ruchu Narodowego, radca prawny.


#MarekChrapan

  2019-01-25

Spotkania będą okazją do rozmowy o sytuacji politycznej w kraju i o naszych planach politycznych. Będzie to dobra okazja do osobistego spotkania z działaczami Ruchu Narodowego i rozważenia włączenia się w nasze prace. Pojawią się także członkowie zarządu Ruchu Narodowego Warmia i Mazury.

 


#pytam

  2019-01-26

Braun startuje w Gdańsku. Ma jakies szanse?


#jhgf

  2019-01-26

Kanadyjski filozof  Stefan Molyneux  stworzył NIESAMOWITY dokument o Polsce: “Coś we mnie pękło”


#Marek Chrapan

  2019-01-26

@pytam - Na pewno miałby większe szanse gdyby był gejem.


#xxxx

  2019-01-26

A nie jest? Szkoda.No nie.....


#spokojny

  2019-01-26

Słuchać Grzegorza Brauna to uczta dla miłośnika języka polskiego. Wyraźna, piękna polszczyzna a i treść nie banalna. Gdzie tam innym mówcom do niego. Byłoby szczęściem dla Gdańska i jego mieszkańców, gdyby wybrali go na swego prezydenta. Byłoby to otwarcie okna do dusznego, zatęchłego pomieszczenia.


#z netu

  2019-01-26

Patrz pan..a brata Juliusza o żydowskie korzenie posądzaja... Juliusz Jan BRAUN Unia Wol., Przew.Sejm.Kom.Kult. Lista znanych Żydów mających wpływ na rządy w Polsce
(alfabetycznie): to żródło tak napisało - http://yelita.pl/artykuly/art/lista-prawdziwych-zy...


#obserwator

  2019-01-26

Nie pierwszy to i nie ostatni przypadek, co mądrość ludowa określiła jednym stwierdzeniem - "Jeden brat księdzem a drugi złodziejem".


#spokojny

  2019-01-26

To byłoby bardzo ciekawe doświadczenie, gdy na scenie politycznej w Polsce dominują dwa nurty - propolski PiS i proniemiecka PO - gdyby prezydentem Gdańska został bezkompromisowy oświecony narodowiec, monarchista, katolik - jednym słowem Grzegorz Braun.


#bogdan dziaslo

  2019-01-26

w miastach jak mogliscie sie przekonac oszolomy pisowskie zyja madrzy ludzie , wiec taki cudak nie ma najmiejszych szans , moze gdzies na wojta na podlasiu 


#rymło mi się

  2019-01-26

Gdyby Gdańsk wybrał Grzegorza, Nowość przyszłaby z nad morza. Jak za dni Solidarności, powiałby nam cud Nowości. Cud Nowości i Odmiany na ten kraj nasz ukochany. Teraz Gdańsk nam się kojarzy z nurtem kłamstwa i potwarzy.


#Marek Chrapan

  2019-01-26

https://www.kwwgrzegorzabrauna.pl/

Grzegorz Braun kandyduje na prezydenta Gdanska z zupełnie nowym programem. Chodzi o to, zeby rozbić tę dwubiegunową scenę polityczną. W tym celu w bardzo krotkim czasie (tydzień) trzeba zebrać 3 tysiące podpisów, zeby w ogóle mógł startować w wyborach. Pod zalaczonym linkiem można pobrać listy. I będzie informacja, gdzie je można dostarczyć, również ktos z komitetu może je odebrać (tam będzie telefon). Ja mam kilka wydrukowanych, będę w IPN 29.01.2019 i tam postaram się zebrać podpisy. Jeszcze oficjalnie nie można zbierać, gdyz komitet nie jest zarejestrowany. Juz od początku sąd robi problemy. Ale wśród znajomych można.

 


Namawiasz sowiecie do łamania prawa


#wyborca

  2019-01-27

To jest śmiechu warte. Białoruś i Podlasie zbiera podpisy na kandyta na Prezydenta Gdańska. Ale tak to jest, jak prawicowa myśl czesze ludziom włosy :)


#ale jaja

  2019-01-27

A potem będą wrzeszczeć, że im listy odrzucili. Zresztą czy w Gdańsku znajdzie sie 3 tysiące idiotow? Wątpię. A nasz dyżurny debil sam nie wie co pisze. W IPN będzie zbierać podpisy pod kandydaturą dla Gdańska! Tylę, że nie napisał w jakim mieście będzie.


Mateusz Morawiecki wziął udział w obchodach 74. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. - Tej zagłady, która szła wtedy, nie zrobili żadni naziści, tylko zrobiły ją Niemcy hitlerowskie - powiedział premier.
 


acek Czaputowicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zasugerował rozwiązanie, które miałoby pozwolić uniknąć brexitu bez umowy. "Gdyby Irlandia zwróciła się do UE, by zmienić w umowie z Brytyjczykami postanowienia dotyczące backstopu [...], tak by obowiązywał on czasowo, powiedzmy pięć lat, sprawa byłaby rozwiązana" - mówił minister spraw zagranicznych.

Ta wypowiedź rozgrzała brytyjskie media, które oceniły, że jest to niespotykane w UE wyłamanie się z szeregu. Podobne komentarze popłynęły z ust wielu brytyjskich polityków.
 


#Marek Chrapan

  2019-01-27

@"#jak ja lubię imbecyli w wieku geriatrycznym" -możesz siebie lubić lub nie ale zabierając głos podszkol się : - Które prawo zabrania mi zbierać wśród znajomich i nawet nieznajomych podpisy np.: by Cię umieścić w szkółce dla "geriatryków" byś się podszkolił", A potem w kolejnej zbiórce np. byś został Prezydentem RP? Pokaż takie prawo i wówczas odnoś się do tematu.


#Marek Chrapan

  2019-01-27

@ wyborca - Jakiew prawo zabroni mieszkańcowi np. Krakowa zbierać w Gdańsku podpisy na jakiekolwiek stanowisko w Gdańsku, województwie Gadańskim czy do parlamentu z okręgu gdańskiego? Od dawna wiadomo, ze POlszewia rozumuje wyłącznie pojedyńczymi bitami pozyskanymi ze zniszczonego w roku 2007? laptopa Z. Ziobry. Pojedyńczy bit nigdy nie ogarnie najprostszego tematu w całosci.


#wyborca

  2019-01-27

Tak to jest jak prawicowa myśl czesze twoje włosy Chrapan.  Gdzieś ty dzieciaku Moczara wyczytał, że nie możesz podpisów zbierać. Mogłeś zbierać na Biedronia w Słupsku to możesz i w Gdańsku na Brałna. W Pasłęku tylko nie zbieraj bo będzie jak z listami seniora Morawieckiego, Śmiejemy się tylko, że ty stary dziad robisz za chłopca na posyłki. Swoją drogą żenujące to, że do zebrania 3 tyś podpisów w  0.5 milionowym mieście organizuje się po wioskach ogólnopolską akcję. Ale widocznie gdańszczanie wstydzą takiego kandydata ze spadochronu i nie ma chętnych do tej roboty


#wyborca

  2019-01-27

Bit bitem Chrapan, ale ciekawe jest to, że w przypadku Żiobry przyjmuje on zawsze wartośc zero. Nie idż ta dogą...


#Marek Chrapan

  2019-01-28

A to dlatego Twój pozyskany bit ma wartość "zera" podniesione do tryliona. A w słusznych sprawach nie dyshonor być i w moim wieku "chłopcem na posyłki" torując drogę młodszym bo to już do nich należy ten świat, ja swój mam za sobą.


Ty tu bijesz piane a chłopcy za twoimi uszami lody kręcą. Broń ich dalej,

Były szef gabinetu politycznego ministra obrony Bartłomiej M., były poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Antoni K., były członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Radosław O., a także trzej byli pracownicy MON i spółki PGZ zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak podaje CBA, zatrzymań dokonano w ramach śledztwa dotyczącego m.in. doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i powoływania się na wpływy.

 


#pizdziec

  2019-01-28

W PiS nikt nie zaprzecza, że lider ugrupowania wiedział o działaniach w sprawie byłego szefa gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza. Ale nikt - nawet nieoficjalnie - nie twierdzi, że zatrzymanie M. oraz Mariusza Antoniego K. (byłego posła PiS) było decyzją polityczną podjętą przez lidera PiS.

- To, że to uderza w Antoniego, jest oczywiste, ale to nie prezes o tym zdecydował. On, jeśli już, może się tylko cieszyć. Moim zdaniem, Antoni jest już skończony - uważa rozmówca z PiS. I dodaje, że to Macierewicz, a nie PiS, powinien się tłumaczyć ze sprawy.


Prokuratura poleciła policji wszczęcie dochodzenia w sprawie zgromadzenia narodowców z udziałem Piotra Rybaka w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Chodzi o podejrzenie o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym lub rasowym.


Inicjator marszu Piotr Rybak mówił, że "patrioci polscy, narodowcy, nacjonaliści upomnieli się o najwyższe wartości: Boga, Honor, Ojczyznę". - Czy my jesteśmy krajem niepodległym? Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę! Gdzie są rządzący tym krajem? Przy korycie! I to trzeba zmienić - tak - według relacji "Gazety Wyborczej" - miał wykrzykiwać Rybak.


Powrzesczala i czterdzieści baniek miesięcznie  będzie jej. A nasz dyz€rny cymbal robi za bezdurno.


- Przypomnę, że Bartłomiej M. pracował jako szef gabinetu ministra Antoniego Macierewicza, a później jako jego pełnomocnik. Tych różnych funkcji nazbierał sporo, był przecież pełnomocnikiem MON ds. Centrum Eksperckiego NATO. Wówczas zapadały bardzo ważne decyzje dotyczące całego przemysłu zbrojeniowego. Chodzi na przykład o przetargi na śmigłowce, w tym czasie został utrącony przetarg na caracale. Bartłomiej M. miał dostęp do dokumentów o znaczeniu strategicznym, był w pewnym okresie nawet bardzo blisko Polskiej Grupy Zbrojeniowe, przypomnę, że został powołany do zarządu, a później go wycofano ze względu na brak spełnionych wymogów dotyczących wykształcenia. Był szarą eminencją, która miała dostęp do bardzo ważnych dokumentów i być może Bartłomiej M. wpływał na decyzje podejmowane np. w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Tym bardziej, że inny z zatrzymanych, czyli Michał Antoni K. był w sejmowej komisji obrony narodowej i również miał dostęp do kluczowych dokumentów. To są były decyzje o znaczeniu strategicznym, dlatego tej sprawie trzeba się przyjrzeć dokładnie.
 


współpraca Bartłomieja M. z Mariuszem Antonim K. miała polegać na tym, że ten pierwszy, który kilka miesięcy temu dostał pracę w firmie K., miał przynieść  do niej kontakty z kręgów wojskowych i ministerialnych, które zdobył podczas pracy w MON.

Między innymi właśnie spotkania z urzędnikami na poziomie ministerstw miała oferować klientom firma Mariusza Antoniego K. - w cenie kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

, w związku z zatrzymaniem Bartłomieja M. agenci CBA przeszukali także dwie firmy we Wrocławiu. Obie zajmowały się nowymi mediami. Na razie nie ujawniono, jaki związek firmy miały z Bartłomiejem M. i Polską Grupą Zbrojeniową.

W poniedziałek agenci CBA  przeszukali też siedziby 30 innych spółek.
 
Formularz odpowiedzi


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

PUTW zaprasza

Pozostało1 dzień

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza sympatyków i wszystkich członków...


Październikowe Grand Prix Zakrzewka II

Pozostało4 dni

Uwaga wędkarze. Październikowe zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się 20...


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało20 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...