20 lipca 2019 Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co? Gdzie? Kiedy?
#MarekChrapan

  2019-01-25

Zapraszamy serdecznie na Otwarte spotkanie Z Ruchem Narodowym, które odbędzie się 01.02.2019r. ( piątek) w Pałacyku "Zacisze" przy ul. Zacisze 2 godz. 18:00 Naszymi gośćmi będą: Anna Bryłka, członek zarządu i sekretarz Ruchu Narodowego. Prawnik, historyk. Michał Wawer, członek zarządu i skarbnik Ruchu Narodowego, radca prawny.


#MarekChrapan

  2019-01-25

Spotkania będą okazją do rozmowy o sytuacji politycznej w kraju i o naszych planach politycznych. Będzie to dobra okazja do osobistego spotkania z działaczami Ruchu Narodowego i rozważenia włączenia się w nasze prace. Pojawią się także członkowie zarządu Ruchu Narodowego Warmia i Mazury.

 


#pytam

  2019-01-26

Braun startuje w Gdańsku. Ma jakies szanse?


#jhgf

  2019-01-26

Kanadyjski filozof  Stefan Molyneux  stworzył NIESAMOWITY dokument o Polsce: “Coś we mnie pękło”


#Marek Chrapan

  2019-01-26

@pytam - Na pewno miałby większe szanse gdyby był gejem.


#xxxx

  2019-01-26

A nie jest? Szkoda.No nie.....


#spokojny

  2019-01-26

Słuchać Grzegorza Brauna to uczta dla miłośnika języka polskiego. Wyraźna, piękna polszczyzna a i treść nie banalna. Gdzie tam innym mówcom do niego. Byłoby szczęściem dla Gdańska i jego mieszkańców, gdyby wybrali go na swego prezydenta. Byłoby to otwarcie okna do dusznego, zatęchłego pomieszczenia.


#z netu

  2019-01-26

Patrz pan..a brata Juliusza o żydowskie korzenie posądzaja... Juliusz Jan BRAUN Unia Wol., Przew.Sejm.Kom.Kult. Lista znanych Żydów mających wpływ na rządy w Polsce
(alfabetycznie): to żródło tak napisało - http://yelita.pl/artykuly/art/lista-prawdziwych-zy...


#obserwator

  2019-01-26

Nie pierwszy to i nie ostatni przypadek, co mądrość ludowa określiła jednym stwierdzeniem - "Jeden brat księdzem a drugi złodziejem".


#spokojny

  2019-01-26

To byłoby bardzo ciekawe doświadczenie, gdy na scenie politycznej w Polsce dominują dwa nurty - propolski PiS i proniemiecka PO - gdyby prezydentem Gdańska został bezkompromisowy oświecony narodowiec, monarchista, katolik - jednym słowem Grzegorz Braun.


#bogdan dziaslo

  2019-01-26

w miastach jak mogliscie sie przekonac oszolomy pisowskie zyja madrzy ludzie , wiec taki cudak nie ma najmiejszych szans , moze gdzies na wojta na podlasiu 


#rymło mi się

  2019-01-26

Gdyby Gdańsk wybrał Grzegorza, Nowość przyszłaby z nad morza. Jak za dni Solidarności, powiałby nam cud Nowości. Cud Nowości i Odmiany na ten kraj nasz ukochany. Teraz Gdańsk nam się kojarzy z nurtem kłamstwa i potwarzy.


#Marek Chrapan

  2019-01-26

https://www.kwwgrzegorzabrauna.pl/

Grzegorz Braun kandyduje na prezydenta Gdanska z zupełnie nowym programem. Chodzi o to, zeby rozbić tę dwubiegunową scenę polityczną. W tym celu w bardzo krotkim czasie (tydzień) trzeba zebrać 3 tysiące podpisów, zeby w ogóle mógł startować w wyborach. Pod zalaczonym linkiem można pobrać listy. I będzie informacja, gdzie je można dostarczyć, również ktos z komitetu może je odebrać (tam będzie telefon). Ja mam kilka wydrukowanych, będę w IPN 29.01.2019 i tam postaram się zebrać podpisy. Jeszcze oficjalnie nie można zbierać, gdyz komitet nie jest zarejestrowany. Juz od początku sąd robi problemy. Ale wśród znajomych można.

 


Namawiasz sowiecie do łamania prawa


#wyborca

  2019-01-27

To jest śmiechu warte. Białoruś i Podlasie zbiera podpisy na kandyta na Prezydenta Gdańska. Ale tak to jest, jak prawicowa myśl czesze ludziom włosy :)


#ale jaja

  2019-01-27

A potem będą wrzeszczeć, że im listy odrzucili. Zresztą czy w Gdańsku znajdzie sie 3 tysiące idiotow? Wątpię. A nasz dyżurny debil sam nie wie co pisze. W IPN będzie zbierać podpisy pod kandydaturą dla Gdańska! Tylę, że nie napisał w jakim mieście będzie.


Mateusz Morawiecki wziął udział w obchodach 74. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. - Tej zagłady, która szła wtedy, nie zrobili żadni naziści, tylko zrobiły ją Niemcy hitlerowskie - powiedział premier.
 


acek Czaputowicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zasugerował rozwiązanie, które miałoby pozwolić uniknąć brexitu bez umowy. "Gdyby Irlandia zwróciła się do UE, by zmienić w umowie z Brytyjczykami postanowienia dotyczące backstopu [...], tak by obowiązywał on czasowo, powiedzmy pięć lat, sprawa byłaby rozwiązana" - mówił minister spraw zagranicznych.

Ta wypowiedź rozgrzała brytyjskie media, które oceniły, że jest to niespotykane w UE wyłamanie się z szeregu. Podobne komentarze popłynęły z ust wielu brytyjskich polityków.
 


#Marek Chrapan

  2019-01-27

@"#jak ja lubię imbecyli w wieku geriatrycznym" -możesz siebie lubić lub nie ale zabierając głos podszkol się : - Które prawo zabrania mi zbierać wśród znajomich i nawet nieznajomych podpisy np.: by Cię umieścić w szkółce dla "geriatryków" byś się podszkolił", A potem w kolejnej zbiórce np. byś został Prezydentem RP? Pokaż takie prawo i wówczas odnoś się do tematu.


#Marek Chrapan

  2019-01-27

@ wyborca - Jakiew prawo zabroni mieszkańcowi np. Krakowa zbierać w Gdańsku podpisy na jakiekolwiek stanowisko w Gdańsku, województwie Gadańskim czy do parlamentu z okręgu gdańskiego? Od dawna wiadomo, ze POlszewia rozumuje wyłącznie pojedyńczymi bitami pozyskanymi ze zniszczonego w roku 2007? laptopa Z. Ziobry. Pojedyńczy bit nigdy nie ogarnie najprostszego tematu w całosci.


#wyborca

  2019-01-27

Tak to jest jak prawicowa myśl czesze twoje włosy Chrapan.  Gdzieś ty dzieciaku Moczara wyczytał, że nie możesz podpisów zbierać. Mogłeś zbierać na Biedronia w Słupsku to możesz i w Gdańsku na Brałna. W Pasłęku tylko nie zbieraj bo będzie jak z listami seniora Morawieckiego, Śmiejemy się tylko, że ty stary dziad robisz za chłopca na posyłki. Swoją drogą żenujące to, że do zebrania 3 tyś podpisów w  0.5 milionowym mieście organizuje się po wioskach ogólnopolską akcję. Ale widocznie gdańszczanie wstydzą takiego kandydata ze spadochronu i nie ma chętnych do tej roboty


#wyborca

  2019-01-27

Bit bitem Chrapan, ale ciekawe jest to, że w przypadku Żiobry przyjmuje on zawsze wartośc zero. Nie idż ta dogą...


#Marek Chrapan

  2019-01-28

A to dlatego Twój pozyskany bit ma wartość "zera" podniesione do tryliona. A w słusznych sprawach nie dyshonor być i w moim wieku "chłopcem na posyłki" torując drogę młodszym bo to już do nich należy ten świat, ja swój mam za sobą.


Ty tu bijesz piane a chłopcy za twoimi uszami lody kręcą. Broń ich dalej,

Były szef gabinetu politycznego ministra obrony Bartłomiej M., były poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Antoni K., były członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Radosław O., a także trzej byli pracownicy MON i spółki PGZ zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak podaje CBA, zatrzymań dokonano w ramach śledztwa dotyczącego m.in. doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i powoływania się na wpływy.

 


#pizdziec

  2019-01-28

W PiS nikt nie zaprzecza, że lider ugrupowania wiedział o działaniach w sprawie byłego szefa gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza. Ale nikt - nawet nieoficjalnie - nie twierdzi, że zatrzymanie M. oraz Mariusza Antoniego K. (byłego posła PiS) było decyzją polityczną podjętą przez lidera PiS.

- To, że to uderza w Antoniego, jest oczywiste, ale to nie prezes o tym zdecydował. On, jeśli już, może się tylko cieszyć. Moim zdaniem, Antoni jest już skończony - uważa rozmówca z PiS. I dodaje, że to Macierewicz, a nie PiS, powinien się tłumaczyć ze sprawy.


Prokuratura poleciła policji wszczęcie dochodzenia w sprawie zgromadzenia narodowców z udziałem Piotra Rybaka w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Chodzi o podejrzenie o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym lub rasowym.


Inicjator marszu Piotr Rybak mówił, że "patrioci polscy, narodowcy, nacjonaliści upomnieli się o najwyższe wartości: Boga, Honor, Ojczyznę". - Czy my jesteśmy krajem niepodległym? Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę! Gdzie są rządzący tym krajem? Przy korycie! I to trzeba zmienić - tak - według relacji "Gazety Wyborczej" - miał wykrzykiwać Rybak.


Powrzesczala i czterdzieści baniek miesięcznie  będzie jej. A nasz dyz€rny cymbal robi za bezdurno.


- Przypomnę, że Bartłomiej M. pracował jako szef gabinetu ministra Antoniego Macierewicza, a później jako jego pełnomocnik. Tych różnych funkcji nazbierał sporo, był przecież pełnomocnikiem MON ds. Centrum Eksperckiego NATO. Wówczas zapadały bardzo ważne decyzje dotyczące całego przemysłu zbrojeniowego. Chodzi na przykład o przetargi na śmigłowce, w tym czasie został utrącony przetarg na caracale. Bartłomiej M. miał dostęp do dokumentów o znaczeniu strategicznym, był w pewnym okresie nawet bardzo blisko Polskiej Grupy Zbrojeniowe, przypomnę, że został powołany do zarządu, a później go wycofano ze względu na brak spełnionych wymogów dotyczących wykształcenia. Był szarą eminencją, która miała dostęp do bardzo ważnych dokumentów i być może Bartłomiej M. wpływał na decyzje podejmowane np. w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Tym bardziej, że inny z zatrzymanych, czyli Michał Antoni K. był w sejmowej komisji obrony narodowej i również miał dostęp do kluczowych dokumentów. To są były decyzje o znaczeniu strategicznym, dlatego tej sprawie trzeba się przyjrzeć dokładnie.
 


współpraca Bartłomieja M. z Mariuszem Antonim K. miała polegać na tym, że ten pierwszy, który kilka miesięcy temu dostał pracę w firmie K., miał przynieść  do niej kontakty z kręgów wojskowych i ministerialnych, które zdobył podczas pracy w MON.

Między innymi właśnie spotkania z urzędnikami na poziomie ministerstw miała oferować klientom firma Mariusza Antoniego K. - w cenie kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

, w związku z zatrzymaniem Bartłomieja M. agenci CBA przeszukali także dwie firmy we Wrocławiu. Obie zajmowały się nowymi mediami. Na razie nie ujawniono, jaki związek firmy miały z Bartłomiejem M. i Polską Grupą Zbrojeniową.

W poniedziałek agenci CBA  przeszukali też siedziby 30 innych spółek.
 
Formularz odpowiedzi


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

III koncert w ramach Pasłęckiego Festiwalu Organowego

Pozostało8 40 minut

W sobotę 20 lipca o godz. 20:00 w pasłęckiej farze pw. św. Bartłomieja odbędzie...


To nie Chicago ani New York

Pozostało1 dzień

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Kamrat Shanty Folk

Pozostało1 dzień

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...