3 lipca 2022 Jacka, Anatola, Tomasza
Reklama Heops

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co w trawie piszczy
#MarekChrapan

  2020-04-19

https://prawy.pl/107924-czas-przywrocic-auschwitz-... Apel do Posłów i Senatorów RP Szanowna Pani Poseł / Senator! Szanowny Panie Pośle / Senatorze! Szanowni Państwo Posłowie / Senatorowie! "Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości" Józef Piłsudski 14 czerwca 2020 r. będziemy obchodzić 80. rocznicę pierwszego transportu z deportowanymi Polakami (głównie młodymi ludźmi, harcerzami, studentami, członkami podziemnych organizacji niepodległościowych, żołnierzami wojny obronnej 1939 r.) z więzienia w Tarnowie do nowo utworzonego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. 80 rocznicę początku funkcjonowania tej największej niemieckiej fabryki śmierci, założonej dla Polaków, której Polacy byli pierwszymi więźniami. Dzień ten, dzięki staraniom byłych polskich więźniów I transportu, skupionych w Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Rodzin Oświęcimskich, jest świętem narodowym ustanowionym w 2006r. przez Sejm RP (Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady). Wzywamy Państwa do podjęcia wszelkich działań dostępnych Posłom / Senatorom gwarantujących godne i uroczyste obchody 80 rocznicy pierwszego transportu Polaków z aresztu policyjnego w Tarnowie do KL Auschwitz w Oświęcimiu. Dzień ten, jako Narodowy Dzień Pamięci powinien być upamiętniony przez najwyższe władze RP, Kancelarię Prezydenta RP , Marszałków Sejmu i Senatu RP poprzez uczczenie minutą ciszy milionów naszych rodaków bohaterów i męczenników niemieckich obozów oraz oddanie Im hołdu w uchwale upamiętniającej 80 rocznicę I transportu do KL Auschwitz, a także złożenie wieńców, zapalenie zniczy, wywieszenie polskich flag państwowych na terenie całego kraju.


#MarekChrapan

  2020-04-19

Prosimy także wszystkich parlamentarzystów o podjęcie starań mających na celu właściwe upamiętnienie w mediach publicznych tej ważnej daty i ofiary oraz męczeństwa naszych rodaków w niemieckich obozach zagłady.  Winno się to odbyć  poprzez   zaplanowanie odpowiedniej okolicznościowej  ramówki w kanałach informacyjnych i tematycznych  oraz uczczenie tego Dnia Pamięci umieszczeniem w rogu ekranu na wszystkich kanałach TVP  emblematu zawierającego trójkąt z literą „P”, jaki nosili polscy więźniowie.

 

            14 czerwca 1940 roku, 80 lat temu, 728 więźniów – Polaków, w większości rówieśników Państwa dzieci, bo - uczniów gimnazjów, harcerzy, studentów, robotników, inteligentów, członków ZWZ, zesłano do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Tak zaczął swoje funkcjonowanie KL Auschwitz.

Pierwsi więźniowie, wtapiani stopniowo w obozową społeczność, którą systematycznie uzupełniali więźniowie kolejnych transportów, zasłużyli się szczególnie w konspiracji wojskowej w KL Auschwitz, której twórcą był rotmistrz Witold Pilecki (przywieziony do obozu 22 września 1940 r. transportem z Warszawy pod nazwiskiem Tomasz Serafiński, nr 4859). Członkami tej organizacji, działającej pod nazwą Związek Organizacji Wojskowej, byli: Stanisław Barański, Józef Chramiec, Aleksander Fusek (nr 775), Mieczysław Januszewski (nr 711), Karol Karp (nr 626), Jan Komski (w obozie Baraś, nr 564), Witold Kosztowny (nr 672), Stanisław Kożuch (nr 325), Jan Gąsior-Machnowski (nr 724), Tadeusz Myszkowski (nr 593), Edward Nowak (nr 447), Eugeniusz Obojski (nr 194), Tadeusz Paolone, Tadeusz Pietrzykowski (nr 77, znany polski bokser), Zygmunt Sobolewski (nr 88), Czesław Sowul (nr 167), Alfred Stössel (nr 435), Antoni Suchecki (nr 595), Marian Toliński (nr 490), Zygmunt Turzański (nr 615), Jan Zięba (nr 66) i Jerzy Żarnowiecki (nr 616), Bronisław Czech (nr 349).


#radosny

  2020-04-19

Przeczytałem wywiad Jakuba Majmurka z mądrą osobą pt Polska poszuka nowej drogi. I drugi wywiad z gen Rózańskim pt Czekając na wojnę bez bomb.

Treści zawarte w tych wywiadach dały mi wiele do myślenia i zmartwień . Do myślenia dlatego , że zawierają ciekawe spostrzezenia, zmartwienia , że nie czytają tego debile i odporni na wiedzę PISowskie odpady intelektualne. Taki np > rozsmieszony > prostak i agresywny debil za pomocą ,,farmazonów" stara się na profilu ukierunkować dyskusję dla ciemnoty. Jednym zdaniem ubliżyć, ukąsić , plunąć , postraszyć, zniwelować , zminimalizować....Wez się za siebie koleś . DUDA i tak wygra . A jak przeczytasz co dalej zrobi ......


Tak piszesz:      14 czerwca 1940 roku, 80 lat temu, 728 więźniów – Polaków, w większości rówieśników Państwa dzieci, bo - uczniów gimnazjów, harcerzy, studentów, robotników, inteligentów, członków ZWZ, zesłano do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Tak zaczął swoje funkcjonowanie KL Auschwitz.

A tak było:    na przełomie maja i czerwca - Pierwsza grupa trzydziestu więźniów, która przybyła do obozu koncentracyjnego Auschwitz, to kryminaliści, wyłącznie narodowości niemieckiej, przeniesieni z obozu w Sachsenhausen. Stanowili oni zaczątek kadry funkcyjnej obozu - zostali pierwszymi kapo i blokowymi. Działo się to z rozkazu pierwszego komendanta obozu, Rudolfa Hössa, a było wynikiem podjętej przez Himmlera niemal miesiąc wcześniej, 27 kwietnia, decyzji o założeniu w tym miejscu nowego KL - Konzentrationslager.


Do momentu likwidacji obozu w listopadzie 1944 r. przez Auschwitz-Birkenau przeszło 1,3 miliona ludzi. Ok. 80% (w większości Żydów) nigdy nie uzyskało statusu więźniów - zostali pozbawieni życia w ciągu 20 minut od przybycia na miejsce. Na terenie obozu były też prowadzone liczne, gwałcące przysięgę Hipokratesa, eksperymenty pseudomedyczne


#ale jaja

  2020-04-19

Jaki jest autorytet radosnego - mądra osoba bez nazwiska. Jaki jest powód do zmartwień radosnego - żaden pisowiec nie jest taki mądry, ułożony, kulturalny, oczytany,błyskotliwy, itd, itd, itd. 


#rozśmieszony

  2020-04-19

Jak koronawirus przenosi się z łatwoscią z jednej osoby na drugą, tak "radosny" przelazł z jednej notki na drugą. Tak jeden jak i drugi jest zbędnym elementem w przestrzeni publicznej ale niestety - skutecznej szczepionki jeszcze na każdego z nich nie wynaleziono. Ja w jednym z wcześniejszych komentarzy z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzyłem "radosnemu" wszystkiego najlepszego i spokoju ducha ale - jak widać - moje szczere życzenia dla "radosnego"  nic nie pomogły i człek ten dalej brnie w swoich urojeniach. I cóż ja tu więcej mogę? Nic, kompletnie nic, kapituluję i więcej mu żadnych zyczeń składał nie będę, bo to jak grochem o ścianę. Smuci mnie ta sytuacja ale i rozśmiesza jednocześnie - niech się człowieczyna cieszy i raduje swoją mądrością, jeśli mu to sprawia radość. Tylko niech się cieszy sobą i na siłę niech innych nie uszczęśliwia, to będzie wszystko dobrze. Uff, ale się rozpisałem dla jednego radosnego, ale nic to - nie wolno skąpić wysiłku dla ratowania choćby jednego zaplątanego we własne dążenia "misyjne". 


#radosny

  2020-04-19

Wypracowanie absolwenta licencjatu u o Rydzyka masz zaliczone i masz szansę na wiceministra ( finanse zostały obsadzone ) POPkultury. Po wyborach wszystkie stanowiska będą obsadzone przez ,,gawiedz " tłumoków. Akurat będą rozwiązywać problemy w sferze gospodarczej podczas kryzysu. Naród  już czeka na ich głowy.  Bezrobocie będzie się pogłębiać i taki  > rozśmieszony < przy boku Morawieckiego to skarb. Czytaj więcej i tak sedna rzeczywistości nie uchwycisz. Zaległości w wiedzy nie zdążysz już nadrobić , bo podoba ci się polityczna przepychanka. A tam beczka miodu. Jestem pewny , że do czasu. Nie każdy może być tak zdolny jak Misiewicz. Wychodzi zza krat za kaucją i prosto do beczki z miodem


Mateusz Morawiecki @MorawieckiM

#PowstanieWGetcie było przejawem ogromnej odwagi, ale jednocześnie krzykiem rozpaczy Żydów, którzy każdego dnia byli mordowani przez niemieckich oprawców. Dziś wspominamy nie tylko tę odwagę, ale także chęć wolności, dla której tak wielu poświęciło swoje życie.

I co na to nasz wychowanek komuszej armii?


#radosny

  2020-04-19

Popełniłem błąd i zlekceważyłem twoje zdolności humanistyczne  > rozsmieszony < . Nie zajmuję się tematyką historycznych ocen prezentowanych powyżej. Mnie interesuje wspóczesność , bo mam dobry wzrok i poczucie humoru. Proponuję tobie abyś przedstawił swoją wizję odnośnie rozwoju sytuacji w Polsce na najbliższy okres. Gdybyś mógł wyrazić swoje mysli w temacie

Miejsce i rola PIS w budowie nowego ustroju w Polsce. Wyższość jednoosobowego kierowania i zarządzania państwem nad demokracją.

Rzetelna analiza i wskazanie kierunków rozwoju Polski doprowadzi Ciebie do stopnia profesorskiego i stanowiska minimum Ministra każdej gałęzi.


#wystarczy

  2020-04-19

Nudzisz radosny. Społeczeństwo ma dosyć ciąłego od pięciu lat jęczenia jak jest źle,gospodarka leży,Prezydent jest be, PIS zły Kaczyński konus ,itd. Chcemy spokoju , tak ciężko to zrozumieć?! W 2007 roku  po przegranych wyborach prezydeckich przez Tuska rozpadł się PO-PIS. Od tamtej pory jest ciągła polityczna pyskówka.Premier Tusk się obraził na wynik wyborów i mamy to co mamy. I dlatego chcę teraz wyborów oraz wezmę udział w majowych wyborach by choć jeden temat mniej był wałkowany przez elity polityczne.


#Roman

  2020-04-19

Podzielam zdanie Marka Chrapana. Niejaki rozśmieszony powinien zapoznać się z elementami logiki, historii, a nade wszystko grzeczności wobec innych poglądó niż swoje. Nie przytoczył żadnych argumentów, a jedynie "pofilozofował" No cóż... .


#obiektywny Roman

  2020-04-19

Wpis radosnego z 10.27.


#Normalny

  2020-04-19

@wystarczy-bredzisz,jakiego Ty sortu jesteś?A jęczy to sijerżant LWP i o co biega temu debilowi to nie kapuję. A w wyborach to bierz udział w jakich tylko chcesz i kiedy chcesz.


Ty normalny, może to drobnostka ale wciąż piszesz jakoś tak z rosyjska "sijerzant" zamiast po polski sierżant. Skąd to u Ciebie?


#rozśmieszony

  2020-04-19

Wypociny "radosnego" są tak przewidywalne i sztampowe, że jakakolwiek dyskusja z nim byłaby niewybaczalną stratą czasui oraz krzywdą mu uczynioną, ponieważ utwierdzałaby go w przeświadczeniu, że powinien dalej rozwijać swoje wywody,  które nie są niczym innym, jak tylko powtarzaniem bredni, przez niego usłyszanym od "mądrych osób". a nie powstałych w wyniku jego osobistych przemyśleń.  Mnie jego wpisy specjalnie nie przeszkadzają, przecież nikt nie zmusza mnie do ich czytania. Jeśli czytam, to tylko dla zapoznania się, w jakim stopniu kłamliwa propaganda poczyniła szkody w umysłach niektórych ludzi. Lekko też do nich podchodzę, raczej dla rozluźnienia się niż do poważnej dyskusji, bo ta przypominałaby rozmowę z kołkiem w płocie, który przecież nie ustąpi nawet na centymetr.


#Normalny

  2020-04-19

@aż oczy...-sierżant LWP bardzo lubi język Nikity,któremy przysięgał wierność i często pisze jewro.... i coś tam dalej.Więc sierżantowi LWP ,,sijerżant,, w oczy nie kole.A Ty załóż ciemne okulary,to pomoże.


I bez ciemnych okularów widze, żeś podpisał się - normalny - tak dla zartów, żeby ludzie sie pośmieli w tych ciężkich, wirusowych czasach.


#radosny

  2020-04-20

No i  wreszcie pandemon PISowski > rozśmieszony < napisał coś konkretngo i kazdy czytelnik zdobył wiedzę o mnie jako ,,sztampowego " chociaż staram się eksponować co chwilę niegodziwości jakich dokonuje jego ,,zgraja ". Otóż dla celów kampanii wyborczej DUDA przeprowadził 30 minutową rozmowę z Trumpem. Uwzględniając wymianę uprzejmości dyplomatycznych i czas przeznaczony na tłumaczenie konkretów nie było. Ale w Polsce punktów zaliczył i wygra. Musi wygrać ! Miecz, który wisi nad Kaczyńskim i Macierewiczem musi kiedyś ,,opaść ". A potem kolejno obłudnych i pełnych chęci zysków dygnitarzy ze zgrai. Nie ma możliwości , aby wszyscy prokuratorzy i sędziowie dali się przekupić.Jak myślisz pandemon , kiedy to nastąpi ? W tej chwili jesteśmy na etapie odbudowy ustroju sprawiedliwości  , który został zlikwidowany. Profesorem nie zostaniesz , bo nie  odpowiedziałeś na moją  propozycję , a temat był prosty. Spożywaj więcej artykułów z udziałem witamin wzmacniających korę mózgową. Efekt zostanie zauważony


#Normalny

  2020-04-20

@oczy bolą-skoro to nie ,sijerżant LWP,,jest przyczyną twojej dolegliwości to stawiam diagnozę,że masz piasek w oczach.Zapewne odlądając TVN24 i program Pana Piaseckiego dostałeś ,,Piaskiem po oczach,,.


#wciąż to samo

  2020-04-20

No, jaki tam z Ciebie normalny? Nie żartuj sobie. 


#Normalny

  2020-04-20

@wciąż..Jaki normalny zapytywujesz się?No normalnie normalny jestem,bez żartów.Nie kapujesz?Podobnie jak oczywista oczywistość.    Aby dodać komentarz musisz się zalogować

    Formularz logowania

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Tutaj

    kocham jarka
    Żwirownia 1140 px