Reklama Heops

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co? Gdzie? Kiedy?
#MarekChrapan

  2019-12-11

Jutro, 12.12.2019, Elbląg Pl. Słowiański 2 (Hotel Arbiter) godz. 18.30 spotkanie z Panem Jackiem Hoga na temat : "Czy mamy moralny obowiązek Obrony?"


#kulik

  2020-01-01

To ja widzę , że Polska w 2020 rok wdepnęła na ,,kartoflisko ". Zarówno w polityce wewnętrznej jak i międzynarodowej . Dyplomatoł w randze wiceministra MSZ jakis ,,przypadek " kazał   ,,ugryzć się w jęzor " Putinowi. Macierewiczowi komisja w USA chce postawić pytania o współpracę z bliskim przyjacielem Putina. Ten z kolei zaprasza TRUMPA do Polski na wizytę w styczniu . Chyba będzie prosił o wsparcie w wojnie z Rosją. Elita PISowska chce wsparcia opozycji w wojnie propagandowej z Rosją. Macierewicz obecnie to ważna figura w Polsce i ma wazny głos po Kaczyńskim. Waszczykowski zażądał rozmowy z Tuskiem i Sikorskim. Pawłowicz skompromitowała Kidawę- Błońską. Ziobryści wzmacniają postawę agresji do sędziów wszystkich szczebli. Prokuratorzy ogłupieli co mają robić. Banaś ma spokój i nabiera siły do ataku na Kaczyńskiego. Podwyżki cen stopniowo będą ogłaszane. Podwyżka minimalnej płacy do 2600 zł wprowadzi chaos w gospodarce. Morawiecki z rodziną omawia trendy w polityce wewnętrznej i międzynarodowej przy stole świątecznym . Wszystko to przeczytałem w internecie po trzezwiemu. Ciekawie rozpoczynamy rok RODACY ? DOSIEGO ROKU


#wujek dobra rada

  2019-12-23

Lituj się nad sobą i nad swoimi dziećmi.


#abc

  2019-12-23

Dzięki Bogu, mam się dobrze i moje dzieci też. Ale współczuję ludziom pokrzywdzonym  na rozumie. Biedni, bo nierozgarnięci i za swoją ułomność nienawidzą innych.


Człowiek pokrzywdzony na rozumie nawet tego nie wie. Skąd więc twoje wywody?  Czyżby ci została jednak jakaś ćwiartka mózgu  i dyrdymały jeszcze możesz tu wypisywać. Ciesz się, że masz dobrze, niedługo 500 plus się skończy.


#abc

  2019-12-23

Biedny nenawistniku, na nienawiści do ludzi nic nie zyskasz - przeciwnie, będąc w stałym napięciu nerwowym, które towarzyszy uczuciu nienawiści, zniszczysz sobie system nerwowy i w końcu wylądujesz w jakimś zakładzie dla wariatów. I poco Ci to? Życie ma się tylko jedno, skorzystaj z tego, że żyjesz i ciesz się życiem i bądź życzliwym dla innych, to i inni też spojrzą życzliwie na Ciebie.


Być życzliwym dla garści ćwierćgłowków wylewających tu swoje frustracje? Never! Jeszcze mi zostala ta inteligentna większość.


#He he

  2019-12-24

Nie dość, że nienawistny to jeszcze zarozumiały i wyniosły. Do takiego bez kija nie przystępuj.


A jest jakiś przymus przystępowania?


#Shoah

  2019-12-30

Chanuka, Chanuka i po Chanuce.

Żydowski Nowy Rok, Rosz ha-Szana 5780 rozpoczął się o zachodzie słońca już 29 września (1 dzień miesiąca tiszri).

 Le-szana towa tikatewu! Obyście zostali zapisani na dobry rok!


#Shoah

  2019-12-30

Prezydent Rosji powołał się na notatkę, którą ambasador Polski w Berlinie Józef Lipski sporządził 20 września 1938 roku ze swojej rozmowy z Adolfem Hitlerem. Notatka była przeznaczona dla ministra spraw zagranicznych Józefa Becka.

Jest w niej następujący fragment: Hitlerowi „przyświeca myśl załatwienia, w drodze emigracji do kolonij, w porozumieniu z Polską, Węgrami, może i Rumunią, zagadnienia żydowskiego (w tym punkcie mu odpowiedziałem, że jeśli znajdzie solucję, postawimy mu piękny pomnik w Warszawie)

Notatka z rozmowy, którą przeprowadził ambasador Polski w Berlinie  przekazana ministrowi spraw zagranicznych Józefowi Beckowi jest znana polskim i zagranicznym historykom co najmniej od połowy wieku. Opublikowana została  pod koniec lat 60.


#Shoah

  2019-12-30

dr hab. Grzegorz Krzywiec z PAN.: „Ambasador Lipski wyrażał pewną obiegową opinię przyjętą przez polskie elity polityczne. I nie chodziło oczywiście o Zagładę Żydów, ale ich przymusową lub dobrowolną – w każdym razie masową – emigrację z Polski. Państwo polskie w tym momencie swojego istnienia, uznało ok. 10 proc. swoich obywateli za potencjalnych emigrantów. Jest to jeden z najsmutniejszych i najbardziej wstydliwych epizodów z II RP”.

,,W 1938 roku polityka polskiego rządu wobec mniejszości żydowskiej sprowadzała się do tego, żeby jak najwięcej Żydów wyjechało z kraju. Polska administracja wspierała różne praktyki dyskryminacyjne, np. numerus clausus [ograniczenie liczby studentów żydowskiego pochodzenia], w stowarzyszeniach publicznych m.in. lekarskim i prawniczym pojawił się pomysł usuwania Żydów z zarządów. Rząd polski nieformalnie a często formalnie te praktyki wspierał”.

,,Na początku 1938 roku MSZ przygotował dokument, który potem stał się prawem, a który de facto pozbawiał obywatelstwa ludzi, którzy wyemigrowali i nie zgłosili się do polskiej ambasady w nowym miejscu zamieszkania w celu potwierdzenia swojej przynależności państwowej. Był to akt prawny skierowany przede wszystkim przeciwko polskim Żydom w Niemczech. Wykorzystała to III Rzesza wyrzucając kilkaset tysięcy polskich obywateli, przede wszystkim polskich Żydów, z Niemiec”.


#Shoah

  2019-12-22

Przypominam, bo to święto ruchome. W 2019 roku Chanuka rozpoczyna się 22 grudnia i potrwa do 30 grudnia, więc pierwszą świecę w menorze zapali się 22 grudnia wieczorem.

Świece muszą się palić co najmniej przez trzydzieści minut, a zapala się je albo o zachodzie słońca, albo wtedy, gdy na niebie pojawiają się pierwsze gwiazdy. Co ważne, chanukowy cud należy ogłosić całemu światu, więc świecznik powinien być ustawiony tak, aby był widoczny dla wielu ludzi (np. w oknie od strony ulicy) lub przy wejściu do domu. Świecznika nie wolno wykorzystywać w innym celu, np. do oświetlania domu czy do zapalenia czegoś od płomienia świec. Po zapaleniu świec wszyscy wypowiadają słowa Hanerot Halelu (Te Światła), tekst, który wyjaśnia znaczenie rytuału:

Światła te zapalamy za cuda i za znaki, za wybawienia i za boje, które stoczyłeś dla naszych ojców w tamtych dniach o tej porze, przez swoich świętych kapłanów. Przez wszystkie osiem dni Chanuki światła te są święte. I nie wolno nam ich używać, lecz wyłącznie patrzeć na nie, aby dziękować i wychwalać Twoje wielkie Imię, za Twoje cuda i za Twoje wybawienie i za Twoje znaki.


#kulik

  2019-12-31

Co ty  ,, soasiu " kombinujesz w tej wypowiedzi. Putin jasno powiedział , że mają dokumenty gdzie Lipski wyraża się o zydach jak ,, bydlak ( skotina ) i siwnia . Pisz co wiesz o tej wypowiedzi : okoliczności , czas i miejsce , świadkowie .


#MarekChrapan

  2019-12-11

- W czasach coraz bardziej zakorzenianej mentalności pacyfistycznej.


#stary partyzant

  2019-12-12

Durniejszych od siebie szukasz? Nie ma mowy, nie znajdziesz.


W związku z publikacją na stronie internetowej Fundacji Ad Arma informacji, zgodnie z którą fundacja ta przygotowała na potrzeby Ministerstwa Środowiska projekt nowelizacji rozporządzania Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz(Dz. U. poz 548, z późn. zm.), informuję, że resort środowiska nie zlecał żadnych prac legislacyjnych żadnej fundacji. Ponadto w Ministerstwie Środowiska nie toczą się żadne prace nad zmianą powyższego rozporządzenia.

Zawarte na stronie internetowej ww. fundacji informacje nie są zatem zgodne ze stanem faktycznym.

Andrzej Konieczny
Podsekretarz Stanu
Pełnomocnik Ministra ds. Puszczy Białowieskiej


#zapytywacz

  2019-12-12

Chrapan skąd bierzesz fundusze na opłaty sali i mądrego od spraw obronności ?


#Shoah

  2019-12-22

Podczas piątego wieczoru Chanuki dzieci są obdarowywane drobnymi monetami - chanukowymi pieniędzmi/chanuka gelt. Tradycyjną zabawą dzieciecą, jest zabawa drejdlem (bączkiem). Drejdel to gra losowa. Ani ludzka wola, ani umiejętności nie wpływają na jej wynik, zwraca więc ona symbolicznie uwagę na to, że w wydarzeniach, które upamiętnia Chanuka, zasadniczą rolę odgrywały decyzje Boga, 

Drejdele, kręciołku,
bączku ołowiany,
Podskakuj i wiruj
od ściany do ściany,
Kręć się szybko, nie przestawaj,
swą historię opowiadaj

Mów nam o zwycięstwie,
o cudzie w Świątyni,
gdy dni 8 świecił
dzbanuszek oliwy.

 


Notatka Lipskiego dla szefa polskiego MSZ Józefa Becka, w której ambasador relacjonuje swoją rozmowę z Hitlerem. Gdy wódz Trzeciej Rzeszy stwierdził, że Żydów należy zesłać do Afryki „na wymieranie”, Lipski miał odpowiedzieć, że jeśli „takie będzie rozwiązanie, to my postawimy Hitlerowi piękny pomnik w Warszawie”.


Prezydent Putin doskonale wie, że należy zajmować się jedynie tymi faktami, które pasują do jego opowieści, i do tego odpowiednio je zinterpretować. Natomiast niewygodne należy pominąć milczeniem. W tym względzie Putin jest godnym kontynuatorem propagandy sowieckich przywódców, w tym także Stalina. Kiedyś sowiecka, a dziś rosyjska dyplomacja i historiografia wyspecjalizowały się w odwracaniu kota ogonem. Świat się zmienia, nauka idzie do przodu, wiemy coraz więcej, ale to odwracanie pozostaje niezmienne.


#zawiedziony

  2019-12-18

Nareszcie ! Jakiś kabareciarz podpisując się znakiem 666 przerwał publikacje Chrapana i innych półgłowków , którzy obrzucali się epitetami,.    Aby dodać komentarz musisz się zalogować

    Formularz logowania

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Tutaj

    kocham jarka
    Usługi Dźwigowe Pasłęk