Z ostatniej chwili

Forum Co? Gdzie? Kiedy?

IV MARSZ ELBLĄSKI KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

dodał czwartek, 21 lutego 2019r.
Już w sobotę 02.03.2019 godz. 15,00 przy pomniku na skwerze rtm. Pileckiego start do Marszu. Po Marszu wykład na temat "Żołnierzy Wyklętych" 09.03.2019 godz 17,00 ul. Św. Ducha 26 (pensjonat FM) w Elblągu wyświetlony będzie film "Podwójnie "wyklęty" o "Burym" w reżyserii Ewy Szakalickiej. Po filmie spotkanie z reżyserką.

Marzec
09
2019
Dodał sobota, 09 marca 2019r.

Do "wiem".... pisze się "wziąłeś",  komuszy pomiocie. A ziemia była poniemiecka, nie ruska. Nie nauczyli cię w zawodówce rolniczej?


Marzec
09
2019
Dodał sobota, 09 marca 2019r.

Poniemiecka powiadasz? I slusznie, bo tu Polski nigdy nie było. Tylko  czemu nazywali ją "odzyskaną" Winni nazywać zagrabioną. A nadawali ruskie bo oni do poczatku lat pięćdziesiątych tutaj administrowali. I nie czepiaj sie bzdetów, zastanów się na meritum. Np. nad tym czy nauczyciel z Chojnika uczył dzieci o Powstaniu Warszawskim, Monte Cassino, wspomnianym już Katyniu czy raczej o wyzwoleniu przez ruskich, manifeście lipcowym, rewolucji w pażdzierniku czy o innych Pstrowskich i kobietach na traktorach. No i jak jego rodzice glosowali w referendum? Jak znam życie to 3xTAK.


Marzec
09
2019
Dodał sobota, 09 marca 2019r.

Osobnik podpisujący się "wiem" zaczął z wściekłością strzelać ale WSZYSTKIE strzały są chybione, niecelne. Wydaje mu się, że dużo wie ale z jego tekstu widać że wie niewiele, lub zgoła nic. Wykazał się niewiedzą i tępą nienawiścią ale z jakiego powodu ta nienawiść? Nie wiem skąd ta nienawiść i nie zamierzam dociekać, choć jej powód lub powody wiele by wyjaśniło. Być może "no tak" trafił w punkt.  "nick" już mu swoją odpowiedzią sporo wyjaśnił, choć nie wszystko.    


Marzec
09
2019
Dodał sobota, 09 marca 2019r.

A odpowiedzieć na pytania to nie łaska, spokojny? Ludzie pamiętają! Jeśli wydaje ci się, że uciekniesz od odpowiedzi to nie odpowiadając potwierdzasz wersję togo co cię pyta. Czyli jak było? Jak to się stało, że z taką "martyrologią" z pisuaru cię na zbity pysk wylali?


Marzec
09
2019
Dodał sobota, 09 marca 2019r.

Wydaje mi się,  że ten, co udaje , że wie, strasznie się zagotował z nerw.... ha ha haa.... jakies pytania , jakies insynuacje... Ty   rusku "Wiem" ty uświadom sobie, że nie przesłuchujesz Polaków (chiciaz może bys chciał), nie donosisz  teraz (chociaż może byś chciał,)  a jestes tylko małointeligentnym i chamskim komentatorem w bardzo lokalnej gazetce.  Nie warto z tobą chyba dużej polemizować,... idz ty komusza swołoczy do swoich. 


Marzec
09
2019
Dodał sobota, 09 marca 2019r.

Tylko tyle potrafisz wydłubać ze swego ćwierćmózgu?


Marzec
09
2019
Dodał sobota, 09 marca 2019r.

Są osoby, z którymi nawet przy skrajnej różnicy poglądów można dyskutować, jeśli obaj dyskutanci mają jakiś poziom kultury i widzą w swoim przeciwniku człowieka, który z ich punktu widzenia się myli a nawet bardzo głęboko się myli. Z tym, że człowiek kulturalny może być nawet analfabetą, bo to nie wykształcenie świadczy o czyjejś kulturze, tylko jego wychowanie, jego stosunek do drugiego człowieka, do bliźniego. Ale są też osobnicy, z którymi jakakolwiek dyskusja jest niemożliwa, bo oni w każdym przeciwniku widzą wroga, którego trzeba bezwzględnie opluć i wdeptać w ziemię, nie zważając na jego wady i zalety. Skąd się tacy biorą? Zawsze tacy się zdarzali choć raczej rzadko. Dopiero wkroczenie AC do Polski spowodowało gwałtowny wzrost takich osobników, bo czerwona zaraza zawsze bazowała na najnizszych ludzkich instynktach i windowała do góry najgorszy ludzki element, który zawsze i wszędzie znajdował się na obrzeżu każdej cywilizacji. Do takiej grupy należy "wiem".


Marzec
09
2019
Dodał sobota, 09 marca 2019r.

Pamiętam ludzi z czasów okupacji, tuż po wojnie i patrzę na dzisiejszych. I dawniej byli różni i teraz są rózni. Ale ogólnie teraz nasz naród jest w znacznie gorszej kondycji moralnej. Więcej piją, więcej wulgaryzmów, więcej nierobów, więcej nieuczciwych. Kładę to na karb wieloletniej dominacji władzy z rosyjskiego nadania, której podporą były dwa najważniejsze filary - K Ł A M S T W O   I   P R Z E M O C . To musiało przynieść zgniłe owoce, bo ryba psuje sie od głowy, i z tymi owocami obecnie nasze społeczeństwo musi się borykać. 


Marzec
10
2019
Dodał niedziela, 10 marca 2019r.

Do reczy, spokojny, do rzeczy...Odpowiadaj na pytania a nie moralnością się zajmujesz. Np. na takie: Kto mogł zostać nauczycielem w czarnosecińskiej gomulkowskiej szkole i jakie warunki musił spełnić. Świst cię do pracy przyjmował czy jeszcze go nie było?


Marzec
10
2019
Dodał niedziela, 10 marca 2019r.

Ty "abc" zanim zadasz jakiekolwiek pytanie, podaj swoje prawdziwe imię i nazwisko, jak ja to uczyniłem w jednym z moich wpisów. Znacie moje dane, bo widocznie czytaliście opinie o mnie wystawione przez bezpiekę, które łatwo znaleźć w jawnym spisie internowanych na stronie IPN. Nie wczuwaj się w rolę PRLowskiego ubeka przesłuchującego aresztowanego Polaka, bo to już nie ten czas.  


Marzec
10
2019
Dodał niedziela, 10 marca 2019r.

Nie zamulaj stary capie


Marzec
10
2019
Dodał niedziela, 10 marca 2019r.

No cóż, tak się kończy jakakolwiek styczność z mętami, które ze dna wydobyły się na powierzchnię na skutek historycznych zawirowań.


Marzec
11
2019
Dodał poniedziałek, 11 marca 2019r.

Nie płacz. Kupiłeś już sobie kompa  i dostęp do netu na wyłączność?


Maj
23
2023
Dodał wtorek, 23 maja 2023r.
Chrapał, chrapał i się wychrapał. Nikt nie jest wieczny i z kamienia. To tak ku przestrodze innych pieeniaczy.

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zakrzewko
21:39 01
No tak

W sumie tak, bywało huczniej, głośniej i wandalizm...

Młodzież się bawi
21:25 01
Zwyczajna osoba

Kiedy te rondo otwierają?

Rondo jednak na finiszu
18:50 01
Ten sam

2-go mają jest Dzień Flagi.

Dzień flagi
18:44 01
Stary driver

Czytaj komentarze. Poniżej napisane jest przeze...

Rondo jednak na finiszu
18:07 01
Shadow2354

Panie Jurek posłuchaj, konfidencie pasłęcki co pisze...

Młodzież się bawi
17:50 01
Psychiatra

A takich jak ty to pełne pokoje bez klamek we...

Rondo jednak na finiszu
17:47 01
Ameba

Ty Belmondo to nawet poza miastem na drodze przed...

Rondo jednak na finiszu
Dziś: 0Wczoraj: 25więcej 61107
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
Pogoda

Pasłęk, Czwartek 2 maja

21°
wiart: 6.97 m/s wilgotność 47% ciśnienie 1013 hPa zachmurzenie 64% opady deszczu 0 mm
Wschód: 05:01
Zachód: 20:14

PT

12° - 23°

SOB

12° - 23°

NIEDZ

12° - 23°

PON

11° - 22°

WT

9° - 18°

ŚR

6° - 10°

Aktualności forum
Damy radę - Ponad tydzień temu, 2024-04-19

jan - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08

anusz - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08

Polityka  Bartek Zalewski też

anusz - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08