Z ostatniej chwili

Forum Co w trawie piszczy

Monitoring Pasłęka a wyborcze plakaty.

dodał sobota, 18 maja 2019r.
Od paru lat słyszę o "monitorowanym" Pasłęku. Nie wiem jaka jest prawda pomimo, że chyba odczułem na sobie parę lat wcześniej i to w okolicach Toy Toya (nie żebym został ochroniony przez POlicję od zbirów ale przejęty przez POlicję wiedzącą gdzie mnie szukać). Wyglądałoby na to , ze Toy Toye są monitorowane i w ich okolicach można czuć się bezpiecznie, wywiesić plakat przedwyborczy chroniony prawem mając pewność, że nikt go nie zerwie, nie zalepi. Inaczej jest z kościołem na "Starówce", tam nie ma monitoringu, tam dla lewactwa "hulaj dusza, piekła nie ma, można......, można....." I tam właśnie każde ogłoszenie przedwyborcze "prawej strony" - kiedyś też PiS zanim został ŻydoPiSem (teraz w ogóle w Pasłęku ŻydoPiS nie wywiesza nic), a dzisiaj Konfederacji przedwyborcze plakaty chronione prawem są niszczone prawie natychmiast. Nie wiem, czy w Pasłęku też po roku 1945 w pobliżu kościołów osiedlano żydokomunę by "mieć baczenie" na działalność kościołów i ewentualnie zniechęcać różnymi sposobami wiernych od uczestnictwa w obrządkach religijnych, ale pomimo już prawie 30 lat od jakoby "odkomunizowania" państwa nadal w Pasłęku kościoły i okolice nie są chronione tak jak Toy Toye. Nie wiem też jakie powiązanie może mieć zrywanie plakatów Konferderacji - (sporadycznie dało się zauważyć też zaklejanie przez Jednostkę podległą UMiG co również może skutkować sankcjami) - z "niezamierzonymi" uszkodzeniami mojego budynku w ramach "przebudowy ulicy", których to uszkodzeń mimo upływu prawie miesiąca UMiG zlecający przebudowę nie usunął. Może czekają tak jak z uszkodzeniem 02.03.2013 mojego prawego oka przez byłego kapusia WSIarzy przy udziale biernym POlicji" i siedzącej za drzwiami "ełyty" pasłęckiej. W ówczesnej sytuacji "połytyczno-prawnej" czyli bandyckiego państwa, nie miałem szans na udowodnienie zbrodni, ale teraz, mimo, że zaszły tylko kosmetyczne zmiany w "praworządności" jednak sądownictwo szukające w zawodzie przyszłości zaczyna rozumieć Praworządność w jej normalnym, praworządnym znaczeniu, NIE ODPUSZCZĘ! I NIECH TO DOTRZE DO PANA BURMISTRZA! (A do POlicjanta który wówczas zadał mi pytanie po którym bandyta WSIarzy uszkodził mi oko, powiem tylko tyle - nawet "słupy" w POlicji muszą mieć jako takie rozeznanie, a nie w ciemno wykonywać rozkazy - dodam jeszcze, ze ja byłem szkolony na programie i pod kierunkiem przedwojennego oficera II RP gdzie szkolenie było wszechstronne, niespotykane w innych jednostkach i szkołach, gdzie wykorzystywano nie tylko jedno oko ale oba, a w ostateczności i słuch na którym do dzisiaj mogę polegać) O dalszym losie moich obecnych perypetii z "ełytami" Pasłęka pózniej.

Czerwiec
29
2019
Dodał sobota, 29 czerwca 2019r.

Kto wg ciebie lepiej będzie reprezentować Polskę? Miller czy debilowaty przemocowiec jenot? A może te pokraki małe, krępe, niewywrotne z końskimi czaszkami


Czerwiec
29
2019
Dodał sobota, 29 czerwca 2019r.

Ty świadomy swoim wpisem udowadniasz, że jesteś pokazowym elementem takiej odnogi komuszego nowotworowego narośla, skazanego na ostateczne wymarcie, mimo expansji w nowej, "europejskiej" odmianie. Jak upadła "radziecka" odmiana, tak też upadnie i "europejska", szkoda tylko milionowych ofiar tego antyludzkego experymentu.


Czerwiec
29
2019
Dodał sobota, 29 czerwca 2019r.

USA. Polski kościół w Chicago na sprzedaż

Kościół św. Wojciecha w Chicago zostanie zamknięty, sprzedany i przystosowany do celów świeckich. Kościół św. Wojciecha utraci swój sakralny charakter i zostanie adoptowany do celów świeckich" – czytamy w liście. Wartość terenu wokół świątyni szacowana jest na ok. 10 mln dolarów. Według medialnych doniesień, mieszkańcy Chicago protestowali, jednak ich akcja przyniosła odwrotny skutek. W kościele św. Wojciecha systematycznie ograniczano liczbą nabożeństwa odprawianych po polsku.


Czerwiec
29
2019
Dodał sobota, 29 czerwca 2019r.

Taki skutek przynosi obłędna doktryna zboczeńców z pod znaku LGBT. Następny etap to aborcja i eutanazja i koniec cywilizacji. Wojna atomowa dopełni reszty. 


Czerwiec
29
2019
Dodał sobota, 29 czerwca 2019r.

Ten opis fizjonomi pasuje jak ulał do Millera. A nie zapomnij Kopaczowej zaponsorować przewodnika,  bo Markela nie będzie ją ciągle naprowadzać na odpowiedni kurs.


Czerwiec
30
2019
Dodał niedziela, 30 czerwca 2019r.

O czym ty piszesz sieroto? Twoja pindzia z Brzeszcz musiała zrezygnować z proponowanego jej w Brukseli stanowiska bo po angliczańsku ani me ami be ani kukuryku.

A jak sobie poradzą te wszystkie Kępy, Zalewskie i nnne Mazurki aż strach pomyśleć.

Przecież nie będzię nimi zajmować Karski czy inny Krasnodębski a omnibus Rychu też je olewa i  z Polsat -sport nie wyłazi bo siatkarze wygrywają mecz za meczem a on jako wicek pierwszy mistrz od podszywania się pod cudze sukcesy.

 


Czerwiec
30
2019
Dodał niedziela, 30 czerwca 2019r.

Nie myśl, przecież to przerasta twoje możliwości. Twoje argumenty to - przemocowiec, pokraki, pindzia. Co do sedna , przedstawiciel komunistycznego reżimu Miller nie będzie lepiej reprezentował Polski niż przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy. 


Lipiec
01
2019
Dodał poniedziałek, 01 lipca 2019r.

Kto ratyfikował konkordat? Miller

Kiedy powstała kościelna komisja majątkowa? Za Rakowskiego i Jaruzelskiego

Kto nie chciał zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej? Kaczyński.

Ot i cała kwintesencja katoprawicy.


Lipiec
01
2019
Dodał poniedziałek, 01 lipca 2019r.

Niezależne media w tym nowym systemie będą istnieć?

Będą. Są nawet pomocne, bo legitymizują system. Ale nie mogą być to media zbyt masowe. Jeśli PiS wygra kolejne wybory, to dni TVN-u są policzone, ale „Wyborcza” pewnie może zostać.
Internetowe bańki działają jak kabiny pogłosowe, czyli każdy w nich słyszy mocniejsze i bardziej brutalne wersje własnych poglądów. Jeśli jakieś wydarzenie budzi ogromne oburzenie w jednej bańce, to do drugiej nie dociera, a jeśli nawet dociera, to na zasadzie: „Słychać wycie? Znakomicie!”. Skoro „oni” są wkurzeni, to na pewno działania władzy są słuszne. Jeśli „Wyborcza” o czymś źle pisze, to najbardziej wiarygodny znak, że to coś jest dobre.
Internetowe bańki powodują, że w wyborczym autorytaryzmie władza może stworzyć getto ludzi niezadowolonych, na przykład wokół „Wyborczej”. I będą to coraz bardziej zacieśniać, zmniejszać, a jednocześnie zachęcać do emigracji tych, którym władza się nie podoba. Ale już pokolenie pisowskich 50-latków to są bezwzględni ekonomiczni neoliberałowie. Oni tylko czekają, żeby zrobić to co Orban, czyli zmienić kraj w tanią strefę ekonomiczną dla robienia biznesów. Klasie ludowej dajemy głównie nienawiść i strach, natomiast pieniądze wydajemy na to, żeby przekonać miejskie elity do życia w niskokosztowym państwie autorytarnym: PIT 15 proc., niskie koszty pracy, a pracowników za mordę. I moim zdaniem to przeważy. Ekipa Morawieckiego tylko na to czeka, bo Orban i Trump pokazali, że jeśli dostatecznie ludzi przestraszysz uchodźcami, LGBT albo Sorosem, to wcale nie musisz im dużo dawać.


Lipiec
01
2019
Dodał poniedziałek, 01 lipca 2019r.

Najważniejszym problemem jest to, że wyborczy autorytaryzm sprzyja nadużyciom władzy. W pewnym momencie pojawia się zięć Erdogana, który zostaje ministrem finansów. Początkowo władza musi się trochę hamować, a później te hamulce puszczają, bo brakuje mechanizmów kontrolnych, a do dyspozycji są instrumenty, których być może na początku władza nawet nie chciała używać, ale jak na przykład przyjdzie jakiś kryzys i niezadowolenie społeczne, to użyje. „Powiem pani sędzi przy kolejnym obiedzie, jaki wyrok będzie w interesie Narodu Polskiego” - tak to działa. Władza pozbawiona kontroli zaczyna szaleć i pojawiają się działania nawet kompletnie niezwiązane z ich oficjalną ideologią, tylko z walką o wpływy i pieniądze.

No ale co to obchodzi obywatela, który nie pisze felietonów, nie bierze grantów od państwa, nie prowadzi teatru, nie zależy od dotacji?

Nie pisze felietonów, nie bierze dotacji, ale na przykład jego nieruchomość sąsiaduje z nieruchomością teściowej sekretarza PiS-u, który bardzo chce tę nieruchomość tanio przejąć. Albo wybudować obok fermę norek. Albo jest pan lekarzem i miał niefart operować żonę wiceprezesa. Z punktu widzenia życia w takim kraju każdy może mieć przechlapane. Przecież 99 proc. ludzi w peerelu też żyło bez specjalnych zatargów z władzą, a jednak mieli dość tego systemu i totalnej bezkarności władzy.

A jak się kończy wyborczy autorytaryzm? Od czego upada?

Tego nie wiemy. Od momentu, kiedy ta innowacja ustrojowa dostała do dyspozycji media społecznościowe i inne narzędzia technologiczne, nie było jeszcze przypadku definitywnej przewrotki. W Istambule mamy jaskółkę nadziei, ale nie wiadomo, jak to się dalej potoczy. Dlatego tak bardzo się o Polskę boję. Być może gdyby Urban z Jaruzelskim mieli do dyspozycji media społecznościowe, to by rządzili do dziś.


Lipiec
01
2019
Dodał poniedziałek, 01 lipca 2019r.

Premiera najnowszego filmu Patryka Vegi odbędzie się 6 września, czyli przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Od kilku tygodni trwa promocja obrazu, a kolejne informacje na temat "Polityki" pojawiają się w przestrzeni publicznej. W tym te dotyczące obsady. Wiemy już, że Mateusza Morawieckiego zagra Marcin Bosak, Jarosława Kaczyńskiego - Andrzej Grabowski, Antoniego Macierewicza - Janusz Chabior, a Tadeusza Rydzyka - Zbigniew Zamachowski. Patryk Vega na łamach najnowszego "Wprost" zdradził, kto z kolei wcieli się w rolę Grzegorza Schetyny. Przewodniczącego PO zagra Zbigniew Suszyński.

Patryk Vega o filmie "Polityka": wpłynie na wynik wyborów

Reżyser "Polityki" w gorzkich słowach ocenił kondycję polskiej sceny politycznej. Vega stwierdził, że do tej pory unikał tego tematu, bo "to jedno wielkie szambo". Przyznał, że zmienił zdanie, bo "to, co obecnie dzieje się w Sejmie, to gotowy materiał na scenariusz".

Rozmawiając z politykami utwierdziłem się w przekonaniu, że każdy polityk po kilku latach pracy staje się socjopatą. Władza deprawuje. (…) Socjopaci, ale też psychopaci, zarządzają naszym krajem i decydują o życiu młodych ludzi

- stwierdził Patryk Vega. Dodał, że jego zdaniem obecny rząd różni się tym od poprzednich, że "dużo bardziej profesjonalnie zarządza propagandą". Dostało się też TVP. Vega stwierdził, że oglądając kanały telewizji publicznej słyszy "język co najmniej z powieści George'a Orwella".

Reżyser powiedział, że w przeszłości dwukrotnie miał propozycje stworzenia filmu na polityczne zlecenie, który miał szkalować drugą stronę i promować wartości i sukcesy danego ugrupowania. Vega powiedział, że w zamian oferowano mu 70 mln zł. - Różne rzeczy można mi zarzucić, ale nie to, że jestem upolityczniony - stwierdził, odnosząc się do plotek, że jego film ma być częścią kampanii PiS.

Jednocześnie Vega zdradził, że był obiektem nacisków. Przyznał, że przychodzili do niego ludzie, którzy nalegali, by przesunął premierę "Polityki" na po wyborach, bo obraz uderza w pewne ugrupowania polityczne. W zamian oferowano mu pieniądze.

Gdy odmawiałem, pojawiały się, może nie wprost, ale znaczące insynuacje o kontroli skarbowej i paraliżu spółki albo o sprawach karnych, o groźbach, że mogę zostać pomówiony, trafić do aresztu i mogą przypisać mi udział w zorganizowanej grupie przestępczej.


Lipiec
01
2019
Dodał poniedziałek, 01 lipca 2019r.

Oho, opozycja antypisowska choć głupia ale nie na tyle. by nie dostrzec zbliżającego się końca swego stnienia, chwyta się wszelkich środków, by jeśli nie zlikwidować ,to choćby odwlec w czasie swój sromotny koniec. Straszy więc wyborców mroczną przyszłością pod ewentualnymi dalszymi rządami PiS używając róznych sposobów, w tym i filmów zamawianych na swoje potrzeby. Sądząc innych w/g siebie, w głowach im nie zaświta, że mogą istnieć politycy. którzy w swych dzałaniach kierują się przesłankami również patriotycznymi.


Lipiec
01
2019
Dodał poniedziałek, 01 lipca 2019r.

Zapłaczesz ierwszy polaczku baranim glosem. A wtedy ja ci powiem: A nie mówiłem...


Lipiec
01
2019
Dodał poniedziałek, 01 lipca 2019r.

Gołodupki chop do kupki - przecież to prześmiewczo przetłumacznony na czeski komunistyczny manifest - proletariusze wszyskich krajów łączcie się. Dobrze, że masz poczucie humoru - lubię takich ludzi - ale niepotrzebnie straszysz mnie rządami PiS-u. Sądzę,że raczej ja Ci powiem - a nie mówiłem,  a Ty, jeśli otrząśniesz się z czarnej propagandy PO i uczciwie ocenisz sytuację, odpowiesz - no tak, miałeś rację, Polaku. Nie używaj określenia "polaczku" i nie pisz tego słowa małą literą, bo to obraźlwe i pogardliwe określenia Polaka przez Rosjanina nienawidzącego Polaków.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zamek
11:22 dziś
Julia

Co tam droga do Łukszt. Dziś na sesji w powiecie...

Drogowcy mają czas
10:42 dziś
Moja

Na ulicy Steffena znak wskazujący pierwszeństwo...

Ciężarówką po ul. Steffena
10:07 dziś
Ktoś

Z tą "Nadzieją" to taka ironia, czy to będzie...

Drogowcy mają czas
10:06 dziś
Droga do Łukszt

JP zapytaj może swego ziomka Macieja R PANA Z...

Drogowcy mają czas
10:01 dziś
Ktoś

Kasa z miasta, jeżeli już, powinna iść tylko na...

Polonia gra w Działdowie
09:27 dziś
Uwaga

Jakie to typowe. Jak się nie ma argumentów to się...

Polonia gra w Działdowie
08:51 dziś
Bogdan

Póki co.... Połatajcie te dziury, które z dnia na...

Drogowcy mają czas
Dziś: 13Wczoraj: 20więcej 61729
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
Pogoda

Pasłęk, Piątek 17 maja

19°
wiart: 7.25 m/s wilgotność 46% ciśnienie 1021 hPa zachmurzenie 0% opady deszczu 0 mm
Wschód: 04:34
Zachód: 20:41

SOB

7° - 20°

NIEDZ

9° - 22°

PON

11° - 23°

WT

12° - 22°

ŚR

13° - 23°

CZW

13° - 25°

Aktualności forum
Damy radę - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-19

jan - Ponad miesiąc temu, 2024-04-08

anusz - Ponad miesiąc temu, 2024-04-08

Polityka  Bartek Zalewski też

anusz - Ponad miesiąc temu, 2024-04-08