Z ostatniej chwili

Forum Co? Gdzie? Kiedy?

IV MARSZ ELBLĄSKI KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

dodał czwartek, 21 lutego 2019r.
Już w sobotę 02.03.2019 godz. 15,00 przy pomniku na skwerze rtm. Pileckiego start do Marszu. Po Marszu wykład na temat "Żołnierzy Wyklętych" 09.03.2019 godz 17,00 ul. Św. Ducha 26 (pensjonat FM) w Elblągu wyświetlony będzie film "Podwójnie "wyklęty" o "Burym" w reżyserii Ewy Szakalickiej. Po filmie spotkanie z reżyserką.

Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

Co ty nawrócony, kom-uszy capie wiesz o wolności? Biegałeś jako małolat w Nalazkach i na wierność sojuzowi przysięgałeś a teraz wielki patriota.


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

Jakiś zamulony idiota, który nie potrafi nic konkretnego od siebie napisać, już od dawna przyczepił się do Chrapana jak gówno do buta i wciąż wypomina mu jego ochotniczą służbę wojskową w PRL., twierdząc, że nie ma on teraz prawa nic pisać pozytywnie  o Polsce. Nie było to chwalebne ale był bardzo młody, głupi, chciał (jak wielu młodych) być wojskowym i tyle. Prawie każdy robił błędy w młodości i nikt nikomu do końca życia tego nie wypomina oprócz jakiegoś wypierdka, który może Chrapanowi do kostek nie dorasta, ale wciąż się go czepia. Ot, upierdliwa gnida i tyle, dla której czepianie się kogoś to szczyt możliwości intelektualnych. 


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

zniecierpliwiony a ty gdzie byles w prlu ? w ormo ,zomo czy poprostu kanalia z urodzenia ?


Luty
27
2019
Dodał środa, 27 lutego 2019r.

Bogdan , spokojna Twoja rozczochrana. Dlaczego obrazasz osoby z innej opcji politycznej? Brak argumentów?


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

@ ach to ty bogdan, poznaję twój styl pisania. To ty jesteś tym co ciągle czepia się Chrapana. Pewnie w wojsku zupaki nieźle ci dopiekli i teraz nienawidzisz każdego, kto miał w wojsku jakiś stopień. Mnie też chcieli wziąć na cel ale dorwałem jednego, jeden porządny cios pięścią w zęby az upadł i mialem całkowity spokój. Początkowo myślałem, że będą jakieś konsekwencje - wszak uderzyłem przełożonego - ale nic nie było. widocznie uznali, że nie warto zadzierać. Tak że daj se spokój, nie mścij się na człowieku, który ci nic nie zawinił. Twoje brzydkie i niesprawiedliwe słowa wobec mnie puszczam w niepamięć.


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

Z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na spotkanie z historią. Celem przedsięwzięcia jest uczczenie pamięci o podziemiu niepodległościowym z lat 1944—1963 oraz popularyzacja wiedzy na temat ich wysiłku w walce z sowietyzacją Polski.
Spotkanie poprowadzi pracownik IPN Oddział w Gdańsku Artur Chomicz.
Data: 04.03.2019 r.
Godzina: 16:00  Elbląg ul. Czerwonego Krzyża 2


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

Jeszcze się dobrze nie skończyły przśladowania a ty musiałeś na ochotnikaa poleżć ka-ca-pom służyć.


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

Mienie po 3 milionach współobywateli. Ile kamienic, sklepów, pól, gospodarstw. Co się z nimi stało? To jest ogromny majątek. Według szacunków z 3 milionów Żydów w Polsce przeżyło 40 tys . To 1,3 %. najniższy wskaźnik w Europie. W Muzeum POLIN jest  mapa i tablica z tymi statystykami. Brakuje komentarza dlaczego w Polsce Żydzi mieli ekstremalnie niskie szanse przeżycia.

Jak teraz słyszymy, polski rząd planuje rozdać lekką ręką 40 mld zł, co by znaczyło że pieniądze w budżecie państwa są. Dlaczego więc temat restytucji mienia żydowskiego wciąż jest zamiatany pod dywan. Czy nie nadszedł czas na rozwiązanie w końcu tej kwestii. Wyliczenie jest proste. Przez najbliższe 10 lat Polska wypłaca po 40 mld, plus to co jeszcze można oddać, jak nieruchomości które bezprawnie zostały zawłaszczone przez komunistyczne władze na rzecz skarbu państwa czy gmin i sprawa restytucji zostaje uporządkowana. To wymóg sprawiedliwości i zwykłej przyzwoitości. 

Kupowanie głosów przed wyborami, jak to ma zamiar zrobići rząd, ma negatywne konotacje i przypomina obrazy z wywózek na Umschlagplatzu, które opisywał Marek Edelman - Niemcy dawali wtedy chleb. Każdy, kto sam się zgłosił na Umschlagplatz dostawał bochenek chleba. A ludzie byli głodni, więc się zgłaszali. 

Czy teraz w Polsce ludzie są naprawdę tacy głodni? Czy nie czas na zwrot tego, co Polska jest winna.


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

Ty zagłada, bez manipulacji proszę. Pamiętaj kto rozpętał wojnę, pamiętaj kto jest winny projektowi o zagładzie Żydów, pamiętaj kto był głównym wykonawcą,pamiętaj kto stworzył obozy śmierci,  pamiętaj że to nie w POLSCE tylko na TERENACH OKUPOWANEJ POLSKI, pamiętaj jaki odsetek jest Polaków ratujących Żydów co akurat widać po zasadzonych dzrewkach, pamiętaj że Żydzi też brali w tym projekcie udział. I na koniec pamiętaj że Twoi rodacy byli wtedy obywatelami Polski tak jak pozostała część  społeczeństwa . A możemy wrócić do tematu gdy NIEMCY wypłacą nam odszkodowania wojenne.


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

Szerzej rozwinąłem tu wątek niesłuszności żydowskich żądań ale mi tu jakaś cenzura nie pozwoliła tego wpisać. Widocznie boją się prawdy. Ciekawe czy to zamieszczą.


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

Czyżby żydowski parobek miał tu jakieś fory?


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

Jak się powiedziało ab, trzeba powiedzieć c. Nie zapominajmy. Odwaga sprawiedliwych wśród narodów świata polegała też na tym, że robili to samotnie bez wsparcia i wbrew najbliższemu otoczeniu. W czasie okupacji bojąc się denuncjacji i śmierci, a po wojnie przez lata przemilczali fakt pomagania Żydom w obawie o ostracyzm. Pomagający Żydom najbardziej bali się sąsiadów, zwykłych Kowalskich na co dzień klęczących po kościołach. Bo to sąsiedzi, a nie SS, Gestapo czy granatowa policja byli głównym źródłem wiedzy o tym, gdzie ukrywają się Żydzi. 

Dwie relacje. W grudniu 1942 r. Natan Gross wraz z matką i rodzeństwem uciekł z krakowskiego getta. Zdobyli aryjskie papiery. W 1943 r. 14 razy w ciągu 4 miesięcy musieli zmieniać kryjówki. W końcu przenieśli się do Warszawy, gdzie nie groziło im rozpoznanie przez przedwojennych znajomych. Wiele gett żydowskich w Generalnej Guberni nie było nawet ogrodzonych. Nie było takiej potrzeby. Żydzi bali się z nich uciekać.

PaniTeresa ma 83 lata. Mieszka w zajętym po Żydach domu - Miałam obok naszego starego domu koleżankę Żydówkę, Ircię. Siedziałyśmy w jednej ławce w szkole. Miała bogatych rodziców, mieli duży murowany dom i sklep bławatny. Nie miałam żadnej zabawki, bawiłam się tylko z moim kotkiem. Od mamy Irci dostałam.piłkę. Pamiętam, jak moja mama któregoś dnia weszła do domu zapłakana. Babci mówiła coś na ucho. Ale dziecko słyszy wszystko. Usłyszałam, że Ircię na ulicę wystawili, stoi tam zupełnie sama. Niemcy po tym, jak wywieźli Żydów z Ćmielowa, chodzili po domach i sprawdzali, czy nikt się nie chowa. Jak ktoś znalazł Żyda, trzeba było go wystawić na ulicę. Z każdego domu jedna osoba miała wyjść i powiedzieć, czy w domu nikogo nie chowa. Z naszego domu wyszła mama i Ircię zobaczyła na ulicy. Więcej Irci nie widziałam.

Tym, co ją wystawili, nigdy dzień dobry nie mówiłam, całe życie im tego nie wybaczyłam.

 


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

Były , są i będą różnego rodzaju anty....... . Lecz to nie upoważnia Cibie do szkalowania Polaków jako narodu, któremu jako jedynemu w Europie groziła śmierć za pomoc Żydom. Mam zacząć pisać na tej stronie co Twoi zwykli rodacy modlący się w po synagogach wyczyniali podczas wojny w gettach i obozach śmierci a później jako członkowie SB, UB ?! Czy na tym ma polegać dyskusja?! Wystarczy wujek google lecz powtarzam- nie o to chyba w tym wszystkim chodzi.


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

Edelmanem dałeś do myślenia Shoah. Nowego znaczenie nabiera mój wcześniejszy post o owczarni. Na przykładzie takich hitlerowskich Niemiec dobrze widać, jak krótka jest droga od demokracji do dyktatury i jak niebezpieczni są  populiści i nacjonaliści. Pamiętam wybory 2015 i retorykę o chorobach, drobnoustrojachi, zarazie. Dobrze pamietam haniebny spot wyborczy z uchodżcami w kampani samorządowej 2018. Nie jestem wierzący, ale (parafrazując Tuska) ten kto go wymyślił powinien smażyć się w piekle. Demony wracają.


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

Tekstem, że Żydzi brali udział w projekcie Holokaustu, dostajesz #ab tytuł najdurniejszego antysemity na tym forum, a jest ich kilku. Jak można zrównać szmalcowników z Judenratami, desperacką próbą ratowania przez gładzonych życia, i tego co się da, ze zwykłym draństwem (gładzonych, podkreśl to sobie). Znasz znacznie tego słowa.

Kolejnym błyskotlowym wpisem o UB i SB dorównałeś do poziomu Kukiza. Nikt tego nie neguje, ale znaj miarę. 


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

@ab - masz racje, nie o to tu w tym wszystkim chodzi. Tu nie chodzi o czyjąś winę czy niewinność.Tu chodzi o pieniądze. O wielkie pieniądze. O bardzo, bardzo wielkie pieniądze. O 300 miliardów dolarów. Czyli w złotówkach o przeszło bilion złotych. Tak to wygląda - przeszło  1 000 000 000 000 zł. Skąd taka suma? Nie wiadomo. Tak sobie sami amerykańscy żydzi wyliczyli. Tego nie bylibyśmy spłacić w przewidywalnej przyszłości. I oni to rozumieją. I oni gotowi pójść nam na rękę. Oni to sobie wezmą w naturze. Nieruchomości. Wszak u nas domów pożydowskich dużo To nic, że zrujnowanych i przez Polaków odbudowanych. A place, a lasy - mogą być. Oni nie są wybredni. No ale przecież w/g prawa mienie, na których nie ma spadkobierców (bo spadkobiercy zostali przez Niemców wymordowani), przechodzą na własność gminy lub skarbu Państwa. To nic nie szkodzi mówią oni. Zmieńcie prawo, mówią oni, i wtedy możemy to wziąć. Ale mimo wszystko jakoś to źle wygląda, Niemcy ich wymordowali a my mamy płacić. Jest i na to sposób. Okazuje się, że nie mordowali ich żadni Niemcy, Mordowali ich naziści i Polacy. No to jak ich mordowaliśmy, to płacić musimy. Kto mordował ten niech płaci. Koniec i kropka. Teraz juz wiecie dla kogo pracuje tutaj Shoah? 


Luty
28
2019
Dodał czwartek, 28 lutego 2019r.

I jeszcze jedno. Przedwojenni żydzi mieszkający w Polsce byli obywatelami polskimi. I podlegali prawu polskiemu. Nawet po ich śmierci ich prawa i ich mienie podlegają prawu polskiemu. I żadni amerykańscy żydzi ani zadni obywatele izraelscy nie mają tu nic do gadania i nie mają tu nic do żądania. I nie mają do nich żadnych praw. I nikt, żaden polski rząd nie ma prawa uginać się przed nikim. Ani przed Izraelem, ani przed Ameryką, mimo tego że jest najpotężniejszym mocarstwem świata. No chyba, że chcą siła nas do tego zmusić. Wyglada na to, że chcą. Dlatego uchwalili ustawę nr 447.. Mimo to rzad nie ma prawa się na to zgodzić. NIE MA PRAWA.. Teraz widzicie, dla kogo pracuje tutaj Shoah. Jeśli jest żydem, pracuje dla swoich. Jeśli jest Polakiem, jest zdrajcą. A dla zdrajców na całym swiecie jest kara. Kara najwyższa.


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Rząd Polski jest pod potężnym naciskiem. Pod bardzo potężnym naciskiem. Grożą mu, ze jak nie ustąpi Ameryka nie pomoże nam przed Rosją i wycofa swoich żołnierzy z Polski. Mimo to rząd nie ma prawa ustąpić. Czy zauważyliście, że totalna opozycja nie żąda od rządu by się przeciwstawił naciskom i nie deklaruje, że go w tym przeciwstawianu poprze? A powinna, bo w każdym kraju opozycja walczy z rządem ale w chwili zagrożenia z zewnątrz działa zgodnie z rządem. U nas totalna opozycja nie czyni tego.Nie czyni tego bo ona zgodziłaby się bez oporu. Przecież Komorowski jak był prezydentem, chciał sprzedać Lasy Państwowe i zapłacić żydom.  A pasłęcki Shoah nie jest pod naciskiem a pisze pod żydowskie dyktando. Jeśli jest Polakiem jest zdrajcą, bo działa dla obcych i przeciw swojemu krajowi. A zdrajców się karze. Karą najwyższą.


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Każdy z nas powinien napisać do swojego posła i senatora - obojętnie czy ten posel i czy ten senator jest w PiS, czy w PO, czy w innej partii -  bu on żądał od rządu by nie ustępować. Bo gdybyśmy zapłacili żądane sumy, stalibyśmy się dziadami, niewolnikami we własnym kraju, pracującymi dla właścicieli wielu dóbr, dla żydów.  A takich jak pasłęcki Shoah - jesli żyd, wydalić z Polski, jeśli Polak, ukarać karą dla zdrajców. W żadnym wypadku nie zostawiać tego tak jak jest.


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

I jeszcze jedno - nikt z nas nie powinien się wdawać z żydami i ich sługami  polskimi zdrajcami - w żadnye targi i udowadnianie, że nie jesteśmy winni. Oni o tym wiedzą ale na to nie zważają, bo chcą nas wydoić. Twardo mówić WON, NIC WAM SIĘ NIE NALEŻY!  Tylko winny się tłumaczy. Żydów olewać, zdrajców karać.


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

O ! widzę , że zabolało. I tak miało być!!!!! Gdzie drwa rąbią to wióry lecą. Zaczynamy się wybielać? Zaczynamy o tym że byliśmy zgładzani?Po wojnie wstępując do różnych komunistycznych organów tez???  HIPOKRYZJA !


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Jakoś wam pismatołki nie przeszkadza, że kk poprzejmował całą mase nieruchomości.

W niektorych miastach są płacone olbrzymie pieniądze za użytkowanie tego zagrabionego majątku np przez szkoły. Wiele działek od razu kupili deweloperzy.

Kiedy np. ostatni raz przed wojną kk widzieli we Fromborku?

A ponad pół Fromborka     lącznie ze szpitalem i starym urzedem miasta raptem znalazło sie w rękach czarnych.

I nadal politycy włażą im w cztery litery np sprzedając w Gdańsku okbrzymią działkę za 1% wartości.


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Wyborco. Jak coś nie po Waszej myśli tiś o od razu jedno słowo na usta - antysemityzm. Czasami trzeba spojrzeć na drugą stronę w dyskusji - ja mogę antypolonizm.


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Była burzliwa dyskusja, ale obyło się bez zaskoczenia. Radni miejscy zgodzili się, żeby wartą 860 tys. zł działkę w rejonie ul. Wyszyńskiego sprzedać za 1 proc. Stowarzyszeniu Świętej Rodziny.

Radni mieli przegłosować sprzedaż dwóch działek o łącznej powierzchni ponad 1500 m kw. o wartości 862 tys. zł. Teren pełni obecnie rolę parkingu, ale Stowarzyszenie Świętej Rodziny w Olsztynie zwróciło się o sprzedaż gruntu, bo chce w tym miejscu postawić halę sportową, która będzie wykorzystywana przez dzieci i młodzież z placówek oświatowych prowadzonych przez to stowarzyszenie. W zabudowaniach parafii przy ul. Wyszyńskiego mieszczą się przedszkole, szkoła podstawowa oraz XIII Liceum Katolickie.

Bonifikata 99 proc.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :kamienna
12:49 dziś
Roman

Niestety, nie masz racji. Nie wiadomo, gdzie są...

Wybory do parlamentu UE
11:48 dziś
J.p

Zrobić No&kill jak najszybciej

Poranny karp
11:46 dziś
Nikim

No jeszcze czego zeby zabraniac dla pieska...

Jest gorąco, nie tylko nam
09:44 dziś
Wigry 3

Co do psów bez smyczy to potwierdzam. Szczególnie w...

Jest gorąco, nie tylko nam
09:03 dziś
Amazon

Ojojojoj chyba tylko ty dzbanie !

Jest gorąco, nie tylko nam
08:48 dziś
Aaa

jeszcze zatesknicie za JP, jak nad jeziorkiem i...

Jest gorąco, nie tylko nam
08:39 dziś
Stójkowy

W tym mieście potrzeba jest straż miejska z...

Jest gorąco, nie tylko nam
Dziś: 23Wczoraj: 23więcej 61177
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
Pogoda

Pasłęk, Sobota 4 maja

25°
wiart: 4.04 m/s wilgotność 58% ciśnienie 1014 hPa zachmurzenie 93% opady deszczu 1 mm
Wschód: 04:57
Zachód: 20:18

NIEDZ

12° - 25°

PON

11° - 23°

WT

9° - 18°

ŚR

4° - 12°

CZW

2° - 12°

PT

2° - 15°

Aktualności forum
Damy radę - Dwa tygodznie temu, 2024-04-19

jan - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08

anusz - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08

Polityka  Bartek Zalewski też

anusz - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-08