Z ostatniej chwili

Forum Co? Gdzie? Kiedy?

IV MARSZ ELBLĄSKI KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

dodał czwartek, 21 lutego 2019r.
Już w sobotę 02.03.2019 godz. 15,00 przy pomniku na skwerze rtm. Pileckiego start do Marszu. Po Marszu wykład na temat "Żołnierzy Wyklętych" 09.03.2019 godz 17,00 ul. Św. Ducha 26 (pensjonat FM) w Elblągu wyświetlony będzie film "Podwójnie "wyklęty" o "Burym" w reżyserii Ewy Szakalickiej. Po filmie spotkanie z reżyserką.

Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Tak, antypolonizm. A czym on jest spowodowany? Oprócz chęcia bandyckiego obrabowania nas, również pogardą i nienawiscią Żydów do Polaków. Żydowski prof. Norman Finkelstein, człowiek uczciwy który napisał o żydowskim świetnie prosperującym biznesie w swojej książce "Przedsiębiorstwo Holokaust", powiedział w swoim ostatnim wywiadzie, że Żydzi Niemców podziwiają a Polakami gardzą. Polski prof. Andrzej Nowak w swoim ostatnim wywiadzie powiedział, że Żydzi Polaków nienawidzą. Obie opinie są prawdziwe. To w skrócie, kto chce więcej o tym się dowiedzieć, musi sobie poczytać, jeśli nie w książkach to w internecie. A tu taki pasłęcki Shoah opluwa Polaków w żydowskim interesie. Jeśli to Żyd, wywalić z Polski a jeśli Polak, pod sąd i za zdradę kara. Sprawa sądu, czy szubienica, czy pluton egzekucyjny. Czara się przelała, czas na sprawiedliwość w "Imieniu Rzeczypospolitej". 


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Aleś ty spokojny jest dureń, aż starch pomyśleć, że takie ćwierćmózgi pomykają po Pasłęku.


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

On jest gorzej jak dureń. On ma charakter człowieka pozbawionego emocji i w miarę upływu czasu stan jego mózgu będzie się pogarszał , a urojenia i konfabulacje będą decydowały o jego zachowaniu. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest usuwanie się poza jego zasięg i w żadnym wypadku nie należy podejmować z nim dyskusji . Zdanie przeciwne jego mysleniu powoduje rozdrażnienie , które moze doprowadzic go do cięzkiego zawału. Szkoda człowieka. Nalezy zostawić go w spokoju dla jego dobra.


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Prosze nie mylić antypolonizmu z anty- antysemityzmem.

Nic nie boli bardziej, niż to co robili sąsiedzi sąsiadom. Z chęci zysku, zemsty, zawiści, głupoty, z najniższych ludzkich pobudek, jakie sobie można wyobrazić.. Sąsiad nie donosił by ratować swoje życie. Armia Krajowa szacowała liczbę aktywnych donosicieli na 60 tys. W samej Łodzi do gestapo przychodziło 40 donosów dziennie. Z tego jedna trzecia dotyczyła ukrywających się Żydów.

Warto zrozumieć, co to znaczy być w sytuacji nieprawdopodobnej paniki, strachu, czuć się jak zwierzyna, która za chwilę będzie upolowana. W takim położeniu byli Żydzi. Pisał o tym Calek Perochodnik w wydanym po raz pierwszy w 1993 (pt.Czy ja jestem mordercą?) pamiętniku „Spowiedź”. Podczas likwidacji getta, jako policjant uczestniczył w załadowaniu do wagonów otwockich Żydów. Pamiętnik dedykował ,,sadyzmowi niemieckiemu, podłości polskiej i tchórzostwu żydowskiemu”. Autor wojny nie przeżył

6 tys sprawiedliwych na 35 mln Polaków. Ledwie 40 tys ocalonych. To są smutne statystyki. W tym kontekście wypowiedź premiera Morawieckiego, że wnioskuje aby cały naród polski objąć tytułem sprawiedliwych wśród narodów świata, to jak napluć  zgładzonym w twarz.  .

Oczywiście po co pisać. Po co przytaczać relacje ocalonych. W Polsce generalnie prawda szkodzi. Do czasów J.T.Grossa był to temat tabu. A podobno w Polsce po 1945 rządzili Żydzi. 

 


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Polacy włączają się do akcji (petycja do Prezydenta USA o zablokowanie ustawy 447) #NieDlaRoszczeń

  • O KAMPANII
  • ZBIERAJ PODPISY
  • DOŁĄCZ DO NAS
  • DO POBRANIA

http://ustawa447.pl/dolacz-do-nas/

W Elblągu 2 marca odbędzie się przegląd filmowy ku czci Żołnierzy Wyklętych: „Oni walczyli za niepodległą”. Inicjatywę organizuje Sekcja Komunikacji Społecznej 7 Brygady. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz gdański oddział IPN.  

Rozpoczęcie pokazu filmowego będzie miało miejsce o godz. 10.00 w  „Światowidzie” - cztery filmy: „Żbik”, „Wszystko dla Polski”, „Obława” oraz „Tarzan”.Na otwarcie przeglądu przybędzie Grupa Rekonstrukcji Historycznych z Kamionka Wielkiego z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego – pod opieką wychowawcy Dawida Tryby – oraz przedstawiciele Klubu Strzeleckiego „Garda”. Będą prezentowali mundury z okresu II wojny światowej oraz broń i inne wyposażenie wojskowe. Wstęp wolny. (Po przglądzie filmów idziemy na Marsz i na kolejny film)

 


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Oto ostatnie trzy wpisy. Pierwszy, widać od razu że napisany przez miejscowego głupka, który zawsze wtrąca swoje idiotyczne trzy grosze i na którego nikt rozsądny nie zwraca uwagi. Drugi i trzeci napisany przez tego samego autora. Drugi pod przykrywką trzeci pod swoim tradycyjnym mianem. Taką"zwierzyną" byli też i Polacy, tylko w mniejszym natężeniu. Pisał o tym w swoim ostatnim wywiadzie prof. Andrzej Nowak. Jeśli chodzi o to, jak naprawdę było w czasie okupacji, mogę pisać bo jako dzieciak, mieszkający na Mazowszu widziałem to wszystko. Niemcy wydali takie zarządzenie, że każdy, kto udzieli Żydowi najmniejszej pomocy zostanie ukarany śmiercią. Również każdy, kto wie gdzie jest Żyd i o tym nie doniesie, też  zostanie ukarany śmiercią. Teraz to wydaje się nieprawdopodobne ale tak było. W innych krajach tak nie było ale w Polsce, czyli w Generalnej Guberni tak było. Żyd wałęsający się w pobliżu był śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich, którzy go widzieli i nie donieśli. A karano śmiercią nie tylko "winnego" ale i jego całą rodzinę. A jego chałupę najczęściej palono. Czy wyobrażacie sobie, jaki to był horror? Człowiek wydajacy żyda, chronił siebie i swoją rodzinę od śmierci. W sąsiedniej wiosce (nazwy nie pamiętam) Niemcy załadowali całą rodzinę do domu i podpalili. wszyscy w mękach zginęli a sąsiedzi (dla przykładu) musieli na to patrzeć.


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Po zamieszczeniu notki okazało się, ze po trzech wymienionych przeze mnie notkach jest notka p. Chrapana. Tak dla porządku, by nie było pomyłki.


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

A teraz napiszę jak było w mojej wsi, Rozalinie. W najbliższym miasteczku Jadowie było getto. W tym czasie w naszej wsi u naszego sąsiada p. Nojszewskiego przebywo dwuch Żydów, ojciec i syn, krawców. Obszywali całą wioskę - oczywiście za opłatą - a po obszyciu wszystkich chętnych wrócili do getta. Po wsi często chodziły żydowskie dzieci i żebrały. We wsi Niemcy nie stacjonowali. Gdyby ktoś chciał donieść, musiałby iść do Niemców dalej, gdzie byli. Nikt nikogo nie wydał. Dlaczego? A przecież przed wojną ludzie Żydów nie lubili. Nie dlatego że byli Żydami ale dlatego że byli monopolistami w handlu  a może i w rzemiośle, tego akurat nie wiem. Stosowali zmowę cenową i niemiłosiernie wykorzystywali biednych chłopów. Nie było przed tym obrony, nie było wtedy ustaw antymonopolowych. Dlaczego więc ludzie z mojej wioski nie wydawali Żydów? Bo byli bardzo religijni i uczciwi. Pamiętam jako dzieciak jak dorośli mówili - Żydzi to niedobrzy ludzie ale żeby ich zabijać, to tak nie można. W naszej wsi były Bataliony Chłopskie i po ich utworzenu skończyły się powojenne bandy, które od czasu do czasu rabowały ludzi. Po prostu po schwytaniu byli zabijani bez pardonu. Nie mogło byc też i szmalcowników z tego choćby powodu. Raz przybył malutki oddziałek Armii Ludowej i zaczął rekwizycję. Po wyjściu ze ws pod lasem naprędce zmobilizowany miejscowy oddziałek BCh dopędził ich i po krótkiej strzelaninie zostali wybici i zakopani na miejscu.Oodebrane im łupy powróciły do właścicieli.. Tak było.Jak było gdzie indziej  - nie wiem. Ja nazywam się Ireneusz Przytulski i opisuję to, co widziałem i słyszałem.  


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.

Zagłado. Odpowiedz na jedno pytanie - gdzie w Łodzi i nie tylko ukrywali się Żydzi?


Marzec
01
2019
Dodał piątek, 01 marca 2019r.
Here those on! First time I hear!

Marzec
02
2019
Dodał sobota, 02 marca 2019r.

Ty stary dziadu masz 86 lat i nie ogarniasz tego co się wokół ciebie dzieje 


Marzec
02
2019
Dodał sobota, 02 marca 2019r.

Podwykonawcy są zdesperowani, bo od kilku miesięcy pojawiają się zatory w płatnościach, a dwa tygodnie temu nakazano im wstrzymanie prac – co oznacza dla nich postój i dodatkowe koszty. Firmy napisały list otwarty do premiera, ale początkowo wstrzymano się z jego publikacją. W piątek firmy zdecydowały, że zostanie opublikowany. – Wykonawcy opóźniają się z zapłatą za naszą pracę, o od dwóch tygodni nakazano nam wstrzymać pracę. Jako powód podają olbrzymie ich kłopoty finansowe związane z kilkudziesięcioprocentowym wzrostem cen materiałów i robocizny. Rozumiemy ich sytuację, ponieważ sami borykamy się z tymi problemami. Wiele z założonych dobrych programów, takich jak 500+, wpłynęło negatywnie na gospodarkę. Masowe zwalnianie się pracowników spowodowało gwałtowny wzrost oczekiwań finansowych pozostałych na rynku pracy. Co z kolei wpłynęło na olbrzymi skok cen materiałów – piszą podwykonawcy.


Marzec
02
2019
Dodał sobota, 02 marca 2019r.

Ten co to "lubi imbecyli ..." nie odnosi się do tekstu tylko daje upust swoim niezdrowym emocjom. Widać po tekście, że to ten pasłęcki głupek, bo któż inny by się tak wygłupiał?


Marzec
02
2019
Dodał sobota, 02 marca 2019r.

Opisałem tu stosunki polsko-żydowskie w czasie okupacji w jednej mazowieckiej wsi w cieniu okupacyjnego okrutnego prawa tyczące tych stosunków. Dodam tylko opowieść polskiego rolnika przesiedlonego ze wsi Bierwieńce leżącej obok  Oszmiany - będącej do 1939 w Polsce a obecnie w Białorusi -  do jednej z naszych wiosek. Opowiadał mi, że u nich przed wojną było tak samo jeśli chodzi o żydowski monopol w handlu  i rzemiośle, tylko inaczej było po pierwszym ( to jest 17 wrzesnia 1939r) wejściu sowietów. Wtedy Żydzi powitali ich serdecznie. Ale to nie byłoby najgorsze. Gorzej, że wskazywali sowietom, "panów" i "bogaczy" których Sowieci zaczęli wywozić. Tymi panami i bogaczami byli często tacy ludzie których osobiście znał jak listonosz, elektryk który łaził po słupach czy bogatszy sąsiad. Przed wojną Żydów nie lubił, po wejściu sowietów zaczął  ich nienawidzieć. Ale nie zabił ani nie wydał żadnego Żyda. To był mój św.p. Teść. 


Marzec
03
2019
Dodał niedziela, 03 marca 2019r.

To ty w wieku sześciu  lat miałeś już teścia? Zajączkuje ci sie staruchu do reszty. Jakoś twoich nie wywieżli. Widocznie hrechosieje z was były.


Marzec
03
2019
Dodał niedziela, 03 marca 2019r.

Abc. Negatywne emocje do dyskutanta nie pozwalają czytać ze zrozumieniem Jego tekstów????


Marzec
03
2019
Dodał niedziela, 03 marca 2019r.

Na tego dyskutanta to nawet szkoda moczu. Chyba, że zimny.


Marzec
03
2019
Dodał niedziela, 03 marca 2019r.

Jednak nic nie zrozumiałeś. 


Marzec
03
2019
Dodał niedziela, 03 marca 2019r.

Do śmieszka - zwracasz się do osobnika "abc" jak do normalnego człowieka, z którym można dyskutować mimo różnicy w poglądach. To błąd. Kim on jest? Otóż Stalin, tworząc podległą sobie władzę w Polsce, tworzył ją z marginesu społecznego, z najgorszych mętów, gdyż normalni Polacy nie garnęli się do najeźdzców. Ten "abc" to albo taki właśnie stalinowski pomocnik, choć raczej jego potomek, bo ci pomocnicy na ogół tak długo nie żyli, z racji nadużywania samogonu. I Ty z takim indywiduum chcesz rozmawiać? Jego odpowiedź powinna Cię wyleczyć ze złudzeń..   Ja to co napisałem, napisałem dla normalnych czytelników w odpowiedzi na wrogą, żydowską propagandę na tym forum żydowskiego parobka, nie łudząc się, że przekonam prosowieckie, antypolskie męty.


Marzec
03
2019
Dodał niedziela, 03 marca 2019r.

To jak się nie łudzisz dziadygo to po ch.uj piszesz? Do swoich? I od kiedy to ty znasz normę na "normalność"? Skrzywdzili cię ruskie, ukształtował poprzedni system a z nowego pojąłeś tylko tyle, że można swoje bajdurzenia jednym palcem wystukać w necie.


Marzec
03
2019
Dodał niedziela, 03 marca 2019r.

Do śmieszka: Myślę, że gdybyśmy się spotkali to niezła byłaby dyskusja. Nie zauważyłeś, że wszystkie moje wpisy są pisane z przekory i na poprzek tym co najpierw zapieprzali dla bolszewii i budowali PRL a na strość raptem zmądrzeli, kiedy odwaga nic nie kosztuje. Czemu ten małorolny nie pisnął za Stalina- miał 20 lat jak ten umieral albo potem. Zaczął dziamgać jak poprzedni system zaczął sie walić i wszystkie potulne szumowiny wypływały na wierzch. Zobacz kto rozwalał pasłęckie zakłady i POHZ. Zobacz kto uwłaszczył sie na mieniu publicznym. Zobacz jaki tęgi umysł stoi na czele pasłęckiej pisuarowej kanapy. Typek, ktory w zakładzie rył pod wszystkimi.  A teraz oni sami wsród swoich obrzucają sie goownem i srają we własne , solidarnościowe gniazdo. Spytaj Sławka czemy go z pisuaru wywalił. Och..długo by pisać...za dobrze znam tutejsze realia i cholera wie po co to wszystko pmiętam.


Marzec
03
2019
Dodał niedziela, 03 marca 2019r.

Jaka jest mentalność tego "abc" to widać po jego rynsztokowym słownictwie. Akurat jak słownictwo peowskiej "elity" z podsłuchanych taśm. Niemcy, Rosjanie i ich pachołki wyrżnęli prawdziwą polską elitę, która została z nadania Stalina zastąpiona tą z lumpenproleteriatu, którą właśnie zaprezentowała swoją nędzną mentalność na tych taśmach, taką jak pasłęcki "abc".  Ma pretensje, tylko je kieruje pod niewłaściwy adres, co świadczy o jego braku rozeznania politycznych realiów w Polsce i wyolbrzymionym własnym ego. 


Marzec
03
2019
Dodał niedziela, 03 marca 2019r.

Wyrżnęli prawdziwą polską elitę napisał spokojny. Pamietaj. Najlepsi synowie ojczyzny wcale nie szli do lasu czy do konspiracji. Najlepsi synowie ojczyzny tacy jak Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostali od stalinowskiej władzy wypasioną willę na Żoliborzu. 

Kiedy ostatni wyklęci wciąż siedzieli po lasach, Najlepsi synowie ojczyzny wcale nie szli do lasu czy do konspiracji.Tato Terlecki podpisał w 1951 r. zobowiązanie do współpracy i przez 35 lat za kasę kapował na kolegów do UB i SB. 

Najlepsi synowie ojczyzny wcale nie szli do lasu czy do konspiracji. 13 grudnia najlepsi synowie ojczyzny u mamy spali do południa.

 


Marzec
03
2019
Dodał niedziela, 03 marca 2019r.

chrapan odniosles sukces twoj debil przekroczyl 10 %


Marzec
03
2019
Dodał niedziela, 03 marca 2019r.

Kto bronił Polakom w II RP zająć się rzemiosłem czy handlem. Co Żydzi winni niemocy intelektualnej Polaków do handlu, czy temu, że Polacy mieli dwie lewe ręce do rzemiosła.

Zmowy cenowe, monopol. Wracając do tych biednych żydowskich krawców, którzy w czasie holokausu tworzyli w waszej wsi haute couture. Ceny mieli chyba dumpingowe. Rozalin na drożyznę raczej wtedy już nie narzekał.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :szczupak
09:31 dziś
Kriss

Z zza kulisowych informacji ? Czyli to plotka czy...

Straż Miejska do likwidacji
09:23 dziś
O matko

A dlaczego musi? Z wyborów na wybory coraz mniej...

Komisje wybrane
08:57 dziś
Wojtek

To nie jest zły pomysł. Koń ma napęd na 4, mało...

Straż Miejska do likwidacji
08:52 dziś
Bezdomny

Funkcja strażnika jest ważna i potrzebna. Co takiego...

Straż Miejska do likwidacji
08:45 dziś
Słomo

I zabrać pieniądze co idą na emerytów z nadwagą z...

Straż Miejska do likwidacji
08:34 dziś
Amazon

Przekazać Sławkowi gminnego konia z prywatnej stajni...

Straż Miejska do likwidacji
08:21 dziś
Ukarany nieraz

Wywalic grubego, Slawka na dyrektora mosir, w...

Straż Miejska do likwidacji
Dziś: 22Wczoraj: 26więcej 61764
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
21:19
Jurek

Zapraszamy Państwa do komentowania wątków związanych...

Wybory samorządowe 7.04.2024
Pogoda

Pasłęk, Sobota 18 maja

21°
wiart: 5.99 m/s wilgotność 53% ciśnienie 1016 hPa zachmurzenie 0% opady deszczu 0 mm
Wschód: 04:33
Zachód: 20:42

NIEDZ

9° - 22°

PON

11° - 21°

WT

13° - 23°

ŚR

14° - 23°

CZW

14° - 21°

PT

13° - 22°

Aktualności forum
Damy radę - Ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-19

jan - Ponad miesiąc temu, 2024-04-08

anusz - Ponad miesiąc temu, 2024-04-08

Polityka  Bartek Zalewski też

anusz - Ponad miesiąc temu, 2024-04-08